• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Új Élet új Akvárium

Sziasztok!

Még mindig a lécekkel küzdünk!
Komoly szakma az asztalos mesterség.
Tovább tartott kiszámolni, melyik fára, hova milyen lyuk kerüljön, mint kifúrni, szerencsére Apunak van állványos fúrója, így elég pontosra sikerült.
Ha ebben a tempóban haladunk akkor a jövő hét közepére fog csak állni a váz a vízszintes lapokkal.
A fal nem csak nem egyenes, de még függőben sincs.

Mi az ideális távolság az akvárium hátulja és a fal között, ha áttetsző fólia lesz rajta?

AmegA
 
Szia Atti!
Olyan távolságra tedd az akit a faltól,hogy mögé tudj tenni egy pótvilágítást fényképezéskor.
 
Sziasztok!

Én azért nagyobb helyet hagynék... Magamból kiindulva volt rá példa, hogy kifröccsent vmi kis víz, és végigfolyt az akvárium hátán, nah azt nem volt leányálom letakarítani, vagy legalábbis 1,5 méteres kéz kellett volna hozzá. :D A koncepció pedig jó lesz, várjuk a képeket, kérdéseket! Kalappal az indításhoz! ;)
 
Sziasztok!



Köszönjük Mária!
Akkor akár 5cm is elég lehet.

AmegA

Szerintem ne legyél kicsinyes és duplázd meg ;) 10cm távolságnál már nem látszik a tapéta enyhe mintája a fólián keresztül.
Nekem pl van furkálva az akvárium mögött 2-2 lyuk a szekrényen és azon jönnek ki a szűrőcsövek.
 
Sziasztok!

Köszönjük a válaszokat!

Az előbb nem is adtunk számot arról, hogy magunkévá tettünk egy másfél méteres szanált kis tölgyfát, ami darabjainak jobb híján az akváriumban lesz végső nyughelye, ha nem találunk akvarisztikai felhasználásra boltban megfelelőt, kidőlt fát imitálni.

AmegA
 
Sziasztok!

Lassan készül a szekrény.

Alapfa letétel:
IMG_8122.jpg


Kész a váza:

IMG_8293.jpg


A bal oldali nagyobb rész az akváriumé, ami jobban meg van erősítve.

AmegA
 
Sziasztok!


A medence berendezése, már közös munka és tervezés lesz???

Már a szekrény is az.


akvárium terén is nagyot kell villantanod

Az akvárium berendezésének alap ötlete Annamaritól származik, amit kicsit átdolgozva, a rendelkezésre álló dekorokból fogunk kivitelezni.
A központi facsoportot még a nyáron Mályiban vettük, a bazaltot Uzsa bányán válogattam, egyenként locsolva vízzel, hogy elég feketék-e.
Több inspirációs kirándulást tettünk a természetben és sok fényképet is csináltunk a nekünk tetsző részekről.
Tehát komoly előmunkálatok folynak!
Időnk van, de feltett szándékunk a Japán versenyen indítani és jó helyezést elérni!
Különben pedig minden könnyű, mikor minden reggel az imádott Múzsa csókját érezzük az orcánkon :love: !

AmegA
 
Sziasztok!




Már a szekrény is az.




Az akvárium berendezésének alap ötlete Annamaritól származik, amit kicsit átdolgozva, a rendelkezésre álló dekorokból fogunk kivitelezni.
A központi facsoportot még a nyáron Mályiban vettük, a bazaltot Uzsa bányán válogattam, egyenként locsolva vízzel, hogy elég feketék-e.
Több inspirációs kirándulást tettünk a természetben és sok fényképet is csináltunk a nekünk tetsző részekről.
Tehát komoly előmunkálatok folynak!
Időnk van, de feltett szándékunk a Japán versenyen indítani és jó helyezést elérni!
Különben pedig minden könnyű, mikor minden reggel az imádott Múzsa csókját érezzük az orcánkon :love: !

AmegA

A bazalt válogatás tuti 5-ös, ahogy ismerlek, utólag is köszi az iratleszorító kavicsokat:)! Jövőre is vendégem vagy egy szilvaevésre:LOL: saját gyűjtés alapján, és a két huncut csajszit:dummy:, na meg a múzsádat is szívesen látom (azóta sok változás történt, és még mézzel is meg tudlak kínálni benneteket, néhány méhecskecsípés ellenében) de meg kell ígérned, hogy több ídőt szentelsz a táj felfedezésére, cserébe én sem motorfűrésszel a kezemben várlak:ROFLMAO:!

Különben pedig minden könnyű, mikor minden reggel az imádott Múzsa csókját érezzük az orcánkon :love: !

Sok az a csók szerintem, azért halad lassan a project:whistle:!
 
Kész a váza:

IMG_8293.jpg


A bal oldali nagyobb rész az akváriumé, ami jobban meg van erősítve.

AmegA

Én lehet keresztbe raknék még egy merevítést és középen alátámasztanám. De nem vagyok statikus se asztalos. amúgy vagány ;)
 
Sziasztok!

Megszerkesztettük az akvárium rajzát, így meg van a pontos mérete is.
104,5x52x52cm a külső kerület, ebből a nettó medence (amiben a víz feszül) 92x50x48cm.
A szűrőrekeszek 3db 10x10x49cm (beltartalom:szivacs, siporax, mátrix, perlon, Seachem Purigen), 1db 19x10x49cm (beltartalom: Eheim 2000+ pumpa, tiszta víz :) ).
Reméljük elég lesz!

AmegA
 
Sziasztok!

Jelenleg külföldön töltöm az idöt, "pihenek" (most azon agyalva, hogy kerüljem ki a hosszu magänhangzokat (nem megy)), Annamari tartja otthon a frontot, emiatt sajnos az idei HAC dijätadot ki kell hagyjuk.

Meg van a medence, termetes darab.
Szinte elveszik a dekorfa benne.
Az elsö üveg lett opti, a szürö rekeszek kicsit rövidebb üveglappal lettek elvälasztva, hogy nagyobb legyen az ätfolyäs.
Nem profi munka, de olcso, viszont a beltartalom talän elvonja majd a kisebb hibäkrol a tekintetet.

A lämpa armaturät most csinälja egy ismerös aluminium hegesztö 1.2mm-es lemezböl.
A csöveket, az elektronikät magunk szerkesztjük bele.
A fefüggesztö rendszer läncal lesz megoldva.

Hiänyzik a polifoam, a hätso folia, ami valoszinü mär csak jövöre lesz megväsärolva.

A bazaltot a dekorokkal együtt jo lenne szilveszterig bele probälni, az idö is sürget minket egy kicsit, mert a bele szänt zöldek mär kinyomjäk a kis akväriumuk oldalät, meg közelitenek mäjus utolso napjai is :cool: !

Most ennyi, örülök hogy sikerült ezt a pär mondatot a hosszu e betüs szavakat kerülve megirni (erted?!) :) !

Vasärnap mindenkinek szurkolunk!

AmegA
 
Back
Oldal tetejére