• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Új Élet új Akvárium

Igy kell ezt csinälni.Ennyi növennyel kell inditani.Ahogy fentebb is irtäk!Jo kezdes,meg pär äg a hordobol es(y)
 
Még adósok vagyunk a növénylistával!

-Anubias barteri var. nana petite,
-Bolbitis heudeletii,
-Blyxa japonica,
-Cryptocoryne amicorum, -parva
-Echinodorus tenellus,
-Elatine hydropipper,
-Elocharis parvula, -sp (Miskolctapolcán szedtük a patakból)
-Fissidens fontanus kétféle méret
-Fontinalis sp. Willow
-Hemianthus micranthemoides,
-Hottonia palustris,
-Hygrophila pinnatifida,
-Hydrocotile tripartita,
-Libnobium laevigatum,
-Lomariopsis lineata,
-Ludwigia repens,
-Microsorum pteropus neede leef,
-Myriophyllum matogrosense,
-Pogostemon helferi,
-Riccardia chamedyfolia,
-Rotala sp. green, -indica,
-Utricularia gibba,
-Vessicularia dubyana.

AmegA
 
Sziasztok!


Ennyi növennyel kell inditani

3 akváriumot szüntettünk meg az elmúlt két hétben, Klári néninél és a Húgoméknál pedig átrendeztük.
Vásároltunk a GA-ban is.
Köszönettel tartozunk még növényekért:
star67 Kolleginának , _Bonó_ , letsgodisco , kopikon156 Kollégáknak!

Bocsánat, a Microsorum neve helyesen "Needle Leaves"!

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Akkor most jöjjön egy kis szöveges kiegészítés a képek után!

Ezt az akváriumot Annamarival közösen képzeltük, terveztük, építettük meg.
Érdemes volt hosszasan, átgondoltan kivitelezni, mert így sokat spórolhattunk bizonyos dolgokon.
Még így is csúszott hiba a számításomba (A.ttila) a szűrésnél, amit megpróbálunk úgy megoldani, hogy egy szivacs és perlon bunkeren kelljen átszívnia a vizet a pumpának és csinálok plexiből egy beszívó hasábot, mert a csövek túl szűk keresztmetszetűtnek bizonyultak. Ha így sem megy akkor kisebb pumpát kell betennünk.

Az eredeti elképzeléshez képest pár dolog változott:
-nem lett barlang, dekor homokos rész és az ösvényt is elvetettük, mert az már sok lett volna,

-a kiegészítő fákat nem a tölgyből oldottuk meg, hanem kaptunk egy olyan másik 5 darabos red moor facsoportot amit ideálisan szét tudtunk fűrészelni és elég hosszúak voltak egyenkét is hogy a beépítésnél elérjék a vízfelszint, meder alját,
-a bal oldalról jobb oldalra került a facsoport a függőleges sziklával és vízmosással,
-a világítás nagyobb részt gyári lett (lesz), mert mindent összerakva már nem lett volna sokkal olcsóbb házilag és így nagyobb a mozgás terünk (1 nagy armarúra helyett két kisebb), szerencsénk volt a lámpavétellel is, mert két hetet volt használva, van benne éjszakai ledes világítás és majdnem féláron jutottunk hozzá (csak a két növényes csövet kellet kicserélni benne),
-az Eheim helyett Atman pumpa lett,
-többféle növény, amit ha kell még variálunk (pl: Pogo).

Az építkezés izgalmas volt!
Igaz hogy volt egy száraz terv az akváriumon kívűl, de hogy az hogyan mutat majd bent az csak feltöltés után látszik.
Az 5cm-es lépésálló hungarocelt (kültéri vakolható) végül egy neutrális szilikonnal ragasztottuk egymáshoz és az üveghez is (az üveghez csak lent ). A jobb oldali hegy alatt 20cm, a növényesített rész alatt egy rétegben.

IMG_6373.JPG


IMG_6374.JPG


IMG_6375.JPG


Bekerült előre a táptalaj és egy kis használt aljzat (költség kímélés + a bacik miatt)
IMG_6377.JPG


Majd még egy kis aljzat (már új) és a geotextíliázás a kövek mögé meg középre az ültetendő részre:
IMG_6381.JPG


IMG_6386.JPG


IMG_6394.JPG


Szekrény részlettel:
IMG_6382.JPG

A szekrény kicsit "csajosra" sikeredet, de már megszoktuk!

AmegA
 
Utoljára módosított:
Folytatás.


Annamari lelkesen fényképezett!
Volt hogy nem látszott a lényeg:
IMG_6399.JPG




IMG_6402.JPG


IMG_6407.JPG


Csak vidáman azzal a söprűvel!
IMG_6411.JPG


Az akváriumon kívül nem lehetett az alap fölötti részeket sem megcsinálni, ezért a bal hátsó sarokkal órákat játszottunk a már aljzattal feltöltött berendezésen, mire mindkettőnknek tetszett.

IMG_6412.JPG


Volt ilyen:
IMG_6415.JPG


... és ilyen is:
IMG_9405.JPG


A talaj elöl 5-10-, hátul 25cm magas. 3 vödörnyi használt és három 8literes zsák új került bele.
Táptalajból kb. 5litert, JBL Florapolból 400gr-ot szórtunk be.

Jelenleg 6 órás világítási időt lőttünk be a 4x39W-al.
Napi 10ml micro-macro, carbo adagolás melett.
Vízcsere kétnaponta 50%.

Ha valami kérdésetek, vagy észrevételetek van írjatok!

Köszönettel!

AmegA

ui: Nagy köszönettel tartozom Annamarinak a kitartó, odaadó, fáradhatatlan jelenlétéért, segítségéért! Nélüle ez az akvárium nem jöhetett volna létre! Örülök hogy a hobbinkat Vele közösen űzzük! :love:
Most pedig megyek pakolni mert kupiban élünk már egy pár hete a berendezés miatt!
A.ttila
 
Utoljára módosított:
Igazából szóhoz sem nagyon jutok :)
Gratulálok a berendezéshez, a legjobb eddigi munkád, bár a naplót olvasva (így kell naplózni!) ebbe fektetted a legtöbb energiát és talán pénzt is.
A megvalósítás pazar, látványos, részletgazdag. Van benne valami Magyar akvakertész stílus, sok akvárium követi az ADA vonalat, letisztult, precíz, de mégis olyan ADA-s. Ez más, de semmiképp sem kevesebb. Nekem snoop nyertes akváriumának a hangulatát idézte fel. Baromira kíváncsi leszek, ha a növények össze szedik magukat és elérik azt a formát amit szeretnétek, milyen hangulata lesz.
A fákat Ti érzitek, nekem valahogy nem természetes fáknak néznek ki, csak rá tudom fogni, hogy azok, de ez ilyen ha az ember abból dolgozik amije van, vagy amit kap és nem azt a fát veszi meg ami pont az ami kell. Remélem a növényekkel/mohákkal elmúlik ez az érzésem.
Ja igen a vízmosás...hát az nagyon ott van, természetes sötét erdei. PS-el azért megnézném valami sötétebb homokkal :D Nézegettem sokat ezt a kis követ, de végül arra jutottam, hogy nagyon beolvad és nem feltétlen vezeti a szemet, pedig gyönyörű. Nálad is, ha ránéztem az akváriumra, először a fákat növényeket néztem, és aztán láttam/kerestem a vízmosást, de aztán belemélyedtem a részleteibe, csak nem egyből szúr szemet. Nagyon természetes lett tényleg gratulálok.
Őszintén egy kicsit csalódott is vagyok, hogy mindez co2 nélkül fog üzemelni.
 
Hadd gratuláljak Én is ehhez a profi,részletgazdag türelmes megvalósításhoz (y).A talajemelés pazar lett ezt ellopom majd ötletként Én is.
A geotextil is nagyon ötletes eddig ezt nem is láttam,ez is jól fog majd jönni.Brutál mennyiségű talaj pumpálódott bele ebbe az akvárium méretbe meg a kövek száma sem kevés még is ha ránézek olyan térérzetet kapok hogy csuda,és nem nyomják agyon a látványt nincsen zsúfoltság érzetem.
Ezeket a naplókat szeretem olvasgatni mert ebből lehet tanulni rengeteget,köszönöm hogy megosztottad.
Amin dobtam egy hátast az a Parvula patakból való kiszedése :eek:,nem is tudtam hogy itthon patakokban is fellelhető ez a növény.
Figyelemmel kísérem ezt az akváriumot is ahogy majd fejlődik ;)
 
A geotextília általánosságban a mélyépítés fontos kelléke. Útépítésnél még teherelosztásra is használják, de legfőbb feladata a különböző szemszerkezetek elkülönítése a térszín alatt úgy, hogy a talajnedvesség és a keletkező csapadékvizek szabad mozgását ne akadályozza. Na ennyit a mérnöki szakmáról...:D
Az aki baromi mutatós lett, nagyon tetszik! :D Engem csak a bazalt felülete zavar, nyilván ez ízlés kérdése csupán. És hát az ültetési mennyiség...le a kalappal! SZUPEEER! (y)
 
Rendesen összeraktátok az akváriumot!
Tetszik ez az alaposan vezetett naplótok a step by step fotókkal,így összességében sokat lehet okulni belőle.Kíváncsi vagyok milyen hangulata lesz majd,ha a növények teljesen elfoglalják a terepet.Később sem lesz Co2 beoldás a növényeknek?
Alga és egyéb probléma mentest folytatást nektek !
 
Gratula hozzá! Már most lélegzet elálító, milyen lesz 1-2 hónap múlva ha beértek a növények! ?
 
Back
Oldal tetejére