• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Új Élet új Akvárium

Pfú! A jobb oldala pazar! (y) Iszonyat jó ránézni! A bal oldallal viszont foglalkoznék még, ahogy fentebb a srácok is írták. ;)
 
Sziasztok!
Rakosgattuk a köveket és a hátsó fákat. Kezd alakulni, de még nem az igazi. Szerintetek?

IMG_9444.JPG
 
A kövek jobban állnak, viszont bal hátul a fa nekem így nem tetszik. Akárhányszor ránézek újra és újra azon áll meg a szemem és kivezeti a tekintetem az akváriumból. Megnéztem az előző verziót és az valahogy megnyugtatóbb. Nekem legalábbis az sokkal jobban tetszett.
 
Húha, hát ez összehasonlíthatatlanul jobb, mint amit egy hete mutattál.

A középső fa úgy legyen, ahogy most van.
A bal oldal tényleg nem okés. Én azon is gondolkozom, kell-e egyáltalán bal hátra fa. Valószínű igen, de azért megnézném úgy, hogy nincs ott. A maradék redmoorral meg esetleg lehetne erősíteni kicsit a jobb oldalt.
Szerk. Meggondoltam magam. Kell oda valami. Inkább azt próbáld meg, hogy sokkal kevesebb fa van ott. Max. Egy vagy két hangsúlyos függőleges ág.
A kis köveken nem izgulnék, úgysem látszanak majd. Viszont hátra középre mit terveztek? Mármint növényileg.
 
Sziasztok!

A kidőlt fa nagyon középen volt, ezét inkább a baloldal felé döntöttük.
Hátra tettünk még követ a fák alá.
Az egy fát is próbáltuk de az kevésnek bizonyult.
Két oldalt stemek lesznek az üveg melett közép tájon, meg a fák széleinél is.
A bal oldali fák Bolbitissel és Microsorummal lesznek "tompítva".
Középen viszonylag alacsonyabb növényeket szeretnénk, hogy látszódjon a háttérből egy darab.

Mindjárt kezdjük az Elatine ültetést (még most szóljatok ha valami nem jó!).

IMG_6454.JPG


AmegA
 
Sziasztok!

Végül mégis megszabadítottuk a bal oldali facsoportot a legvastagabb ágtól (jó hogy van itthon körfűrész).
Elatine ültetést megkezdtük, 20 négyzetcentiméter/órás sebességgel, közös erővel.
Az első részről készült kép is.
Ma estére még csak paludárium lesz, vésgő állapot valószínű holnap!

Továbbra is várjuk az építő jellegű kritikákat!

Köszönettel!

AmegA
 
Húú, így már sokkal jobb a bal oldal! ;) Már elképzeltem magamban, amint ez az egész táj gyönyörűen zöldellik.....
Szerintem így teljesen rendben van az elrendezés.. Kellemes ültetést, kérünk sok-sok képet! :) (y)
 
Tök jó lett a két hátsó fa,szerintem kicsit a középső fa hat furcsán hat.A két vastag ág otromba az előtérben.
 
Tök jó lett a két hátsó fa,szerintem kicsit a középső fa hat furcsán hat.A két vastag ág otromba az előtérben.
Pont a kidőlt fa volt a koncepció egyik alappillére. Szerintem nagyon jó lett(y)
 
Sziasztok!

Tök jó lett a két hátsó fa,szerintem kicsit a középső fa hat furcsán hat.A két vastag ág otromba az előtérben.
Köszönjük Lóri a vastag ágak fölött sokal nagyobbnak tűnik a mögötte lévő tér (legalább is reméljük)!

AmegA
 
Nekem a középső fa elrendezése az első variációban természetesebbnek hatott, így túl bumzlinak érzem, bár növényekkel, pár hét változás után biztosan egész más lesz majd.
 
Csatlakoznék az előttem szólókhoz.A partfal,és a törmelékfolyam tökéletes,de az első fa túl otromba.folyamatosan olyan érzésem van,hogy "hé.vegye már el onnan valaki,nem látom mi van mögötte."zavaró.perszze, lehet ez is a koncepció.ha stemek kerülnek hátulra,akkor mindjárt mások lesznek az arányok,és pont eltakarja majd a felkopaszodó részeket,csak akkor meg a jobb hátsó szikla arányai lesznek furák.na nem okoskodok,kíváncsian várom,milyenné formálják majd a növények a képet:)(y)
 
Back
Oldal tetejére