• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Twins ( 2 x 25 L)

Tibóka

Kertész szaki
Sziasztok,

A nappaliba szerettem volna egy kis nano-t, de nem tudtuk eldönteni, hogy milyen legyen, így lett az ötlet, hogy ha már egy akkor legyen kettő :) Szóval két egymás melletti aksiról van szó, darabja 40x25x25cm, közös világítással, a "koncepció" lényege pedig, hogy a bal oldaliban csak kövek a jobb oldaliban csak gyökerek lesznek.

A bal oldali ma elkészült (kezdő vagyok, úgyhogy olyan is lett :)), legyen a neve mától Rocky :)
Tehát:

Rocky:

40x25x25cm
Világítás: 2 x 24w, 6400K + 10000K, ez a két aksinak közös, és tompítva van fehér öntapadóval, mert sok lenne nekik a több, mint nettó 1W/l
Talaj: Shirakura Red Bee Sand (2.5L) a garnélák miatt, ADA nile sand 0.75 l
Dekoráció: lávakő, sajnos nem egyszínűek és ez nekem nem tetszik - (a feleségemnek igen, szóval marad)
Növények: Marsilea hirsuta, Cryptocoryne wendtii 'Green', Vesiculaia ferriei 'Weeping' és az erős világítás és a garnélák miatt egy pár Limnobiu laevigatum
A tervezett tápozás: Green Aqua Micro + Macro, Easy Carbo (helyett Carbo Green, mert az volt itthon)
Kapott egy kis Seachem Prime-ot az indulásnál.
Világítás: 5:30 - 18:00, Carbo-t és tápot kb 6-8 körül kap
Szűrés: mivel az akvárium bruttó 25L helyett max 18, így egy kis akasztósat kapott (Haquos Flex-200), Substrat pro-val megtöltve.
Szükség esetén kap automata belső fűtést.

Az ültetés és a felengedés után így néz ki (valami oknál fogva a Marsilea hirsuta-t úgy hoztam el a GA-ból, hogy voltak barna levelei, gondolom ezeket majd elejti és lesznek helyettük zöldek)

8172355336_b17a3fab89_c.jpg


A kompozíció távolról (Woody, a jobb oldali még nincs kész, sajnos a red moor-ok áznak még 3 hetet tuti).

8172327779_00d047eb85_c.jpg


Az ADA dekorhomok a jobb oldalon is hasonlóan lesz, vagyis ez lesz az ami "összeköti" a két akváriumot.

Minden véleményt szívesen fogadok és köszönöm, hogy elolvastátok.

Tibó
 
Vártam a naplót, és csak gratulálni tudok, nekem tetszik. :) Majd ha már kevésbé lesz bubis írok majd bővebben véleményt ;)
 
Emlékszem ilyen elgondolásra,2 nano egymás mellett, szerettem volna neked belinkelni, inspirációnak, de nem találtam meg.
Lehet a többiek még tudják hol volt, hol nem volt.
Kár hogy a szilo fekete, így erősebb a megosztottság a 2 aki között, de végül is, így is jó lesz!
Csak úgy futólag jutott eszembe, hogy esetleg össze lehetne kötni a két akit a közlekedő edények elve szerint, és ennek megfelelően megoldani az akváriumok szűrését.
Így mindjárt nagyobb nettó víztömeged lenne,és talán a flow-t is meg lehet oldani.
Bizonyos szempontból előnyös lenne, mert "egy akvárium" egyensúlyát kellene csak megvalósítani,másrészt biztos vannak benne hibalehetőségek is, igazából nem gondoltam át minden ebből adódó körülményt figyelembe véve.
Az átmenetet kicsit megtörném valamivel, mert igen erős a kontraszt ebben a szűk térben a sötét és a fehér rész között.
Kíváncsi leszek hogyan alakul a másikkal együtt!
 
Emlékszem ilyen elgondolásra,2 nano egymás mellett, szerettem volna neked belinkelni, inspirációnak, de nem találtam meg.
Lehet a többiek még tudják hol volt, hol nem volt.
Kár hogy a szilo fekete, így erősebb a megosztottság a 2 aki között, de végül is, így is jó lesz!
Csak úgy futólag jutott eszembe, hogy esetleg össze lehetne kötni a két akit a közlekedő edények elve szerint, és ennek megfelelően megoldani az akváriumok szűrését.
Így mindjárt nagyobb nettó víztömeged lenne,és talán a flow-t is meg lehet oldani.
Bizonyos szempontból előnyös lenne, mert "egy akvárium" egyensúlyát kellene csak megvalósítani,másrészt biztos vannak benne hibalehetőségek is, igazából nem gondoltam át minden ebből adódó körülményt figyelembe véve.
Az átmenetet kicsit megtörném valamivel, mert igen erős a kontraszt ebben a szűk térben a sötét és a fehér rész között.
Kíváncsi leszek hogyan alakul a másikkal együtt!

kösz!
a fekete sziló anyagi megfontolás. addig nem szeretnek opti-white meg hasonló horrorokat, amig nem tudom kihaszálni.
a közös szűrésen én is gondolkodtam, de nem igazán tudom, hogy hogyan lehetne biztonságosan megoldani, erre van valami ötleted? ha nem megy az átemelés a két akvárium között kifolyik a víz...
a kontraszt az erős, de reménykedem benne, hogy az előtéri növény majd elnövi a sötét talajt és a kontraszt megszűnik...
 
Szia! A Red Moor-okat amíg az asszony nem látja:) dobd be a mosogatógépbe, persze vegyszerek nélkül, a legnagyobb hőfokra, aztán még egy nap forróvizes áztatás , két-három vízcserével és kész. Nem kell 3 hetet várni rá. Amúgy jó elképzelés, nem mindennapi(y)!

Üdv:w-rig
 
Szia! A Red Moor-okat amíg az asszony nem látja:) dobd be a mosogatógépbe, persze vegyszerek nélkül, a legnagyobb hőfokra, aztán még egy nap forróvizes áztatás , két-három vízcserével és kész. Nem kell 3 hetet várni rá. Amúgy jó elképzelés, nem mindennapi(y)!

Üdv:w-rig
na ezt holnap kipróbálom! kösz!
 
Egy olyan kérdésem lenne felétek, hogy a marsilea bizonyos részei elkezdtek nagyobb leveleket növeszteni, de másik részei pedig felfele nyúlnak, de úgy, hogy szombati ültetés óta 2-3 cm-ert nőttek :) a barna levelek még mindig megvannak, nem tudom, hogy velük mi lesz, egyszerűen leesnek? a GA webshopon nézem a marsilea képeit és ott minden levél zöld :( még nincs tapasztalatom ezzel a növénnyel, van valakinek ötlete, hogy miért nőnek egyes "részek" ilyen eltérően illetve kizöldül-e minden levél idővel (vagy leesik és új jön)?

Köszönöm a segítséget
 
Egy olyan kérdésem lenne felétek, hogy a marsilea bizonyos részei elkezdtek nagyobb leveleket növeszteni, de másik részei pedig felfele nyúlnak, de úgy, hogy szombati ültetés óta 2-3 cm-ert nőttek :) a barna levelek még mindig megvannak, nem tudom, hogy velük mi lesz, egyszerűen leesnek? a GA webshopon nézem a marsilea képeit és ott minden levél zöld :( még nincs tapasztalatom ezzel a növénnyel, van valakinek ötlete, hogy miért nőnek egyes "részek" ilyen eltérően illetve kizöldül-e minden levél idővel (vagy leesik és új jön)?

Köszönöm a segítséget

Ha ilyen gyorsan nőtt 2-3 centit magasságban akkor az még az emers levele lehet, nagyon vékony szárral és lóhere szerű nagy levelekkel. A viz alatti levelei nálam 2 centinél nem nőnek magasabbra és a száruk is vastag húsos :) Barna levelek szerintem le fognak esni/elbomlanak idővel, a friss hajtások világos zöldek a régebbiek sötétek a barna nem okés :D Hagyni kell neki időt, nem egy kapkodós fajta :) Aztán majd egyszer csak látod, hogy bújnak elő a pici élénk zöld levelek és akkor elindul szépen :)

Imi
 
nagyon vékony szára van, de nem olyan nagy levele, de lóhere szerű. akkor valóban, emers lehet! találok köztük kicsi húsosakat is világosabbat, sötétebbet. tehát akkor várok és minden rendben lesz. köszönöm! egyébként az emers, magas vékony hajtások megmaradnak, vagy azok is "elpusztulnak" víz alatt?
 
Na látod azt nem tudom, de nem hiszem, hogy megmaradnak víz alatt az emers levelek sokáig. Szerintem nem is örülnél neki mert én kiültettem egy tálkába egy "wabi" kísérlethez mindenféle más növénnyel együtt, az ablakpárkányon 15 centi hosszú szárakat növesztett eszeveszett tempóban a végén pedig ugye a 4 levélke :)
Majd ha idenéznek a profik ők úgyis azt fogják mondani, hogy várj vele amíg megerősödik aztán vagdosd ki a régi leveleket :)

Imi
 
Szia!
Az ötleted nagyon tetszik, a kivitelezésed sem rossz, viszont annyi az észrevételem,hogy a fény (a képeken...) nincs túl jól elosztva. A medence feléig világos, majd onnan sötétedik, az akva szélén meg már alig van fény. A marsilea nem fogja kedvelni ezt az árnyékos részt. Az átemelős megoldás szerintem jó, meg lehet oldani légpumpás-levegőporlasztós és sima szivattyúval is.
 
Plusz ott a sarokban a dombon, a kövek tövénél el tudnék képzelni parvula mini-t, vagy mondjuk staurot.
A hátsó-bal növények meg nem wendtii-k hanem szerintem becketii-k lehetnek. :)
 
Szia!
Az ötleted nagyon tetszik, a kivitelezésed sem rossz, viszont annyi az észrevételem,hogy a fény (a képeken...) nincs túl jól elosztva. A medence feléig világos, majd onnan sötétedik, az akva szélén meg már alig van fény. A marsilea nem fogja kedvelni ezt az árnyékos részt. Az átemelős megoldás szerintem jó, meg lehet oldani légpumpás-levegőporlasztós és sima szivattyúval is.
A kivitelezés még nem teljes, tapogatózom. Jól látod, a fény nem jó. Az a helyzet, hogy maga a világítás 2x24W és az sok lenne, pláne ilyen közelről. Épp most tervezem (annyira, hogy most tettem le a telefont a "szakival" (jóapám személyében)), hogy hogyan tudnánk a világításon emelni, így a teljes növényzetet megvilágítaná. Jelenleg ilyen közelről rajtahagytam egy fehér fóliát a lámpán, amivel szállításkor védték, mert nagyon sok lenne a több, mint 1W/l.
 
Plusz ott a sarokban a dombon, a kövek tövénél el tudnék képzelni parvula mini-t, vagy mondjuk staurot.
A hátsó-bal növények meg nem wendtii-k hanem szerintem becketii-k lehetnek. :)
Parvula mini-t direkt nem akartam, majd ha az egész koncepció nem tetszik, szétbombázom és csinálok egy iwagumi stylet. Amúgy meg a sarokban (bal hátúl) weeping moha van, mint a köveken is. Azt szeretném, ha azok a teljes alsó köveket "eltűntetnék", mert nem tetszik a három szín ilyen nagy mértékben eltérése. Szombaton egyik kérdésem lesz a profikhoz, hogy hogyan lehet ilyenkor rákötözni mohát olyan felületre ahol nem áll meg. Nigro mondta, hogy pillanatragasztó, de hát nem tudom :) Hát remélem wendtii-k mert hogy az volt ráírva és úgy is néznek ki :) csak az egy csomagot szétszedtem tövekre és úgy ültettem el, remélem bokrosodnak.

ami gyenge lesz ebben az aksiban az szerintem a szűrés. csak a külső szűrő nem opció, mert nincs neki hely és az asszony már így is ki akar vágni a nappaliból, hogy megy plusz három kábel.
 
Parvula mini-t direkt nem akartam, majd ha az egész koncepció nem tetszik, szétbombázom és csinálok egy iwagumi stylet. Amúgy meg a sarokban (bal hátúl) weeping moha van, mint a köveken is. Azt szeretném, ha azok a teljes alsó köveket "eltűntetnék", mert nem tetszik a három szín ilyen nagy mértékben eltérése. Szombaton egyik kérdésem lesz a profikhoz, hogy hogyan lehet ilyenkor rákötözni mohát olyan felületre ahol nem áll meg. Nigro mondta, hogy pillanatragasztó, de hát nem tudom :) Hát remélem wendtii-k mert hogy az volt ráírva és úgy is néznek ki :) csak az egy csomagot szétszedtem tövekre és úgy ültettem el, remélem bokrosodnak.

ami gyenge lesz ebben az aksiban az szerintem a szűrés. csak a külső szűrő nem opció, mert nincs neki hely és az asszony már így is ki akar vágni a nappaliból, hogy megy plusz három kábel.


Bocsi, ma nem vagyok tisztában az irányokkal, szóval: Jobb-hátul sarokban azok biztos,hogy nem wendtii-k. Azokra értetted?
A mohát tudod pillanatragasztóval is, meg vékony damillal is rögzíteni könnyedén. Bár én sosem kedveltem a ciano-akrilátot.
 
Bocsi, ma nem vagyok tisztában az irányokkal, szóval: Jobb-hátul sarokban azok biztos,hogy nem wendtii-k. Azokra értetted?
A mohát tudod pillanatragasztóval is, meg vékony damillal is rögzíteni könnyedén. Bár én sosem kedveltem a ciano-akrilátot.
jobb hátúl pedig ugyanaz a tő :( átb@sztak? :) nem hiszem... itt a kezembe a torpica cucc ami mellé volt tűzve. "Cryptocoryne wendtii 'Green'" ez van ráírva. Ebből volt egy jó nagy tök dús cucc, amit mikor kivettem az üveggyapotból ilyen szép különálló tövekre lehetett szedni. Aztán volt köztük "bokrosabb" meg pár ilyen magas növésű.
Vékony damillal hogy? Átkötözöd az egész követ? Az a baj, hogy én azokat a köveket onnan már ki nem akarom robbantani, mert akkor ott szállnak el a marsilea-k meg minden a talaj megmozdításával együtt :( valahogy még ezen filózok majd :(
 
Back
Oldal tetejére