• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri Tündérkert a tündérnek

Kitisztítottam a szűrőt ma és tettem be friss aktív szenet. A beömlőket és az áramoltatót majd jövő heten pucolom. Mértem is egyet. Vízcsre és szűrő tisztítás után N ~15, P ~0,1-0,03 között lehet. Nehéz ezeket a színeket belőni. Rengeteg kaját tettem be a héten a halaknak ès a gerinctelen lakóknak. Egész sokat vehetnek fel a lágykorallok. Amit észrevettem már egy ideje, hogy a vörös algám meg sem mozdul, sőt néha egyre kevesebbnek tűnik. Szerintem garnélák, rákok, csigák erre járnak rá, ha éhesek. Észrevettem azt is, hogy az egyik bohóchal is mintha ebbe szeretne beköltözni, esténként dörzsölködik hozzá lámpakapcs előtt.
 
Igen. A tündérkerten egy technikához igazított, méretre vágott plexi lap van (ilyen obis átlátszó), amire vágott apósom egy etető nyílást. A kivágott rész vissza van téve, hogy ott se ugráljanak ki. Ez a növényes Kerekerdőre készült meg, de itt is jó szolgálatot tesz. Kevésbé párolog tetővel.
Én a bohócok miatt gondolkodom 🙄. Ha lesz, én valami rácsos irányba indulok el. Párolgás nálam a hátsó szűrés miatt így is úgy is lesz...
 
Facebookon fent vagy? Van több tengeris csoport is. Érdemes megnézni Horváth Endre hogyan fedte le az akváriumát. Műanyag profil és szúnyogháló. Egész kulturáltan néz ki.
 
Én a bohócok miatt gondolkodom 🙄. Ha lesz, én valami rácsos irányba indulok el. Párolgás nálam a hátsó szűrés miatt így is úgy is lesz...
50AF0F7C-48E0-4206-BA5C-93ADEF1A8AF6.jpeg
Ha magát a tartót nem is lehet kapni, ilyen rácsos műanyag hálót biztos kapsz. Legutóbb Tbányán egy csavarboltban láttam. A tartó helyett esetleg olyan műanyag is jó lehet, mint nekem az a dennerlés üveglap tartó. Csak az üveg szélességét kell megnézni, hogy jó-e rá.
 
Utoljára módosított:
Igen. A tündérkerten egy technikához igazított, méretre vágott plexi lap van (ilyen obis átlátszó), amire vágott apósom egy etető nyílást. A kivágott rész vissza van téve, hogy ott se ugráljanak ki.
Segítenél, hogy mivel vágta? Nekem ripityára törik, amikor probalkozom.
 
Back
Oldal tetejére