• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri Tündérkert a tündérnek

A stigmatura, miután kipucolta a legdurvább algákat, ismeretlen ok miatt elpusztult. Egész egyszerűen nem tudom mi történhetett, már csak azt vettem észre, hogy a garnélák eszik. Iszonyat mérges voltam, hónapokig vártam a halra és nem kis szervezés és szívesség kellett hozzá, hogy megérkezzen.
Csak most olvastam mi történt, baromira sajnálom! 😕☹️
Viszont most már tudjuk melyik boltban érdemes érdeklődni. Ha szükséged lesz bármire keress nyugodtan!
 
Hát, tengeri nagyhatalom lettél.🤗
Attól azért nagyon messze vagyok a kettő (piconál alig nagyobb) nano üvegemmel. Korallokkal vagyok tulajdonképpen kicsit bajban. Ebbe az üvegbe kifejezetten csak euphyllia korallokat szeretnék tenni úgy, hogy nem telepítem agyon halakkal. Viszont ami jelenleg probléma, hogy igencsak elszálltak az árak. Nagykertől beszer áron 25-30e forintért tudnának hozni ilyeneket. Szóval most azt vadászom, hogy esetleg tengeris kollégáktól tudok-e olcsóbban hozzájutni. Nem nagy a segítő tolongás, de egy kedves úriember Szigetszentmiklósról már jelentkezett, hogy egy fajtából tud adni.
 
Sokan panaszkodtak már, hogy tengeris, békás fórumok messze, de messze elmaradnak a mi csodás akvakertész közösségünktől, ahol a tagok 99%-a kedves és segítőkész egymással.
Itt mindenki LEGENDA!😁
Azért, remélem, sikerül akciós korallokat szerezned.
Ha mégsem, mamámtól maradt rám valami piros korall nyaklánc, azt jobb híjján majd bedobhatod.😉
 
Utoljára módosított:
Visszatért minden bizodalmam. Ma két fantasztikusan segítőkész kollégával találkoztam és sikerült összesen 9 pici fej euphylliát vennem. Miután megállapodtak és nálam lesz a lencse lövök majd képeket.
Gratulálok.
Akkor az örökségem meg mehet a levesbe.🤪
 
Tettem ma be egy iciri piciri seachem foszfát megkötőt. Ami érdekes volt, hogy a múlt héthez képest az N mintha csökkent volna, a P viszont úgy tűnt mintha nőtt volna. Tegnap megetettem a korallokat is átmosott fagyasztott bigyuládékkal. Foszfát megkötőt nem szeretnék hosszú távon használni, most is csak az N-hez szeretném minimálisan igazítani. Lassan kelleni fognak a rákok és a hal, hogy stabilizáljam a macro értékeket, mert a rahedli csigának beszórt (mérsékelt mennyiségű) rákkaja mellett is csökkent az N. Erre egyáltalán nem számítottam. Most vagy a köveknek van CEC hatása és felvették a vízből az N-t, vagy a korallok fogyasztották el. Meg kell mérnem a PAR-t sürgősen.
 
Back
Oldal tetejére