• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri Tündérkert a tündérnek

Egyenlőre nagyon ködös a víz. Szűrőt még nem tettem bele csak egy jebao sw2-es keringtet. Holnap veszek bele egy minimális élőkövet. Tulajdonképpen lehet pár napra beleteszem a protein skimmert, hogy kiszedje a ködöt. Iszonyat nehéz fényképezni mobillal. Semmit nem lát belőle az iphone kamerája. Nem is tudom hogyan kellene fotóznom. Ezt egy véletlen szögből sikerült:

A9A9E585-52CE-4FDC-A40F-ACCE34203A66.jpeg
 
Voltam ma a tűzhalban és vettem két pici élőkövet, hogy legyen honnan terjednie a mészalgának.

8B60ECDD-F079-498D-9B9F-A02A1D3F7702.jpeg
Szóval az akvárium paraméterei:

Üveg: GA opti white 33x33x37 cm ~ 38 liter
Világítás: spectra aquaknight led (olcsó)
Áramoltató: jebao sw2
Szűrés: még nem döntöttem el, de vagy a tidal35 lesz, vagy az eheim exp. 150-es aquario akril szettel
Lehabzó: van egy bm qq2-es de böszme nagy és nem fogom használni.
Alsópolc stb.: nincs és nem is lesz

folyt köv.
 
Egy ilyen esetet láttunk eddig és a gyártótól kikértük a szakvéleményt. Bemásolom ide:

In the case of Neo Holder, if you fix the nut by hand, it will never break, and it may be damaged if you use a tool such as an electric machine or a mini spanner.

In the case of Neo Holder, it is explained that the material of the product is PC (polycarbonate) and acrylic in the product description of the box and the website description.
In particular, caution is displayed on the box and on our website as [Unnecessary Force Can Break Product].

---

Szóval ha kézzel rögzíted a csavarokat normál körülmények között, akkor sosem törik el. Kb ezt látjuk mi is a bolti szetteken.
Szerszámmal, kulcs segítségével húzod rá, akkor eltörik.
 
Egy ilyen esetet láttunk eddig és a gyártótól kikértük a szakvéleményt. Bemásolom ide:

In the case of Neo Holder, if you fix the nut by hand, it will never break, and it may be damaged if you use a tool such as an electric machine or a mini spanner.

In the case of Neo Holder, it is explained that the material of the product is PC (polycarbonate) and acrylic in the product description of the box and the website description.
In particular, caution is displayed on the box and on our website as [Unnecessary Force Can Break Product].

---

Szóval ha kézzel rögzíted a csavarokat normál körülmények között, akkor sosem törik el. Kb ezt látjuk mi is a bolti szetteken.
Szerszámmal, kulcs segítségével húzod rá, akkor eltörik.
Kézzel tettem fel… Gyenge anyagból van. Menet közben többször előre kellett húznom a csöveket, hogy légtelenítsek a szűrő indításnál és valószínűleg ekkor pattant el. De már a felrakás is egy rémálom volt, ha az egyik oldalán kicsit túlcsavarod a másikon már szinte lehetetlen követni, amit meg becsavartál, nem lehet kicsavarni. A probléma az, hogy közben meg próbálod magasságban is tartani a csövet. Rémálom volt. Persze elismerem, hogy egy műszaki analfabéta vagyok, de erre egy gyártónak fel kell(ene) készülnie. Szóval rossz konstrukciónak tartom. És ennek ellenkezőjéről senki nem fog tudni meggyőzni.
 
Ja és azt el is felejtettem mondani, hogy nőgyógyász/zongorista ujjaim vannak. Nem is tudom, hogy azok, akiknek vastagok az ujjai, hogy csavarozzák rá. Akkor lenne jó a kialakítása, ha csak egyetlen csavarral kellene rászorítani (és lenne hozzá opcionálisan egy csőre húzható jó minőségű tapadókorong, ami az akril cső alját is függőlegesen tartja, ha nem pont alulról jönne a csövezés).

Na szóval ez a konstruktív véleményem.

Kellett két nap, hogy megnyugodjak. Annyira felidegesített a szerelése és a végiggondolatlan kialakítása, hogy menet közben legszívesebben kerekek alá vetettem volna és kapartattam volna rajta.
 
Ja és azt el is felejtettem mondani, hogy nőgyógyász/zongorista ujjaim vannak. Nem is tudom, hogy azok, akiknek vastagok az ujjai, hogy csavarozzák rá. Akkor lenne jó a kialakítása, ha csak egyetlen csavarral kellene rászorítani (és lenne hozzá opcionálisan egy csőre húzható jó minőségű tapadókorong, ami az akril cső alját is függőlegesen tartja, ha nem pont alulról jönne a csövezés).

Na szóval ez a konstruktív véleményem.

Kellett két nap, hogy megnyugodjak. Annyira felidegesített a szerelése és a végiggondolatlan kialakítása, hogy menet közben legszívesebben kerekek alá vetettem volna és kapartattam volna rajta.
KEEP CALM
AND
GO TO THE GA AFTERPARTY :giggle:
 
Szóval a történet. A youtube algoritmusa kis buborékokat hoz létre. Az én egyik gödröm, amibe szépen belemásztam pár éve, az az akvarisztikáé. Valamikor tél végén, tavasszal belefutottam ebbe a videóba:


Egy pillanat alatt beleszerettem és elképzeltem, hogy a 3 és fél éves kislányom hogy odalenne ezért a rózsaszín csodáért. Az üvegért folytatott küzdelmemet nem részletezem, mert aki követte hozzászólásaimat az elmúlt időszakban, az tudhatja, hogy sok munkámba került megpuhítanom a feleségem. Kitartásom és rámenősségem (ami sokszor ki tud idegelni másokat) viszont meghozta gyümölcsét. Elindult az üveg!

Mivel terhelni kell a rendszert, belekerült néhány élőlény. A takarítóbrigád nagy része még jön, de remélhetőleg hamarosan belekerülnek a csigák és a thor garnélák is.

A9F3C96C-CC35-486E-AEAD-BBD3E73FE03F.jpeg
D42339F2-AAF5-4E3A-BC64-D9D99E82A46E.jpeg
Ők egy kicsit még stresszesek a költözés miatt:
B23B4777-F3F1-437E-B1F6-25C54050E922.jpeg
18DBAB1C-EDF4-4AB3-BAFA-9A7BCCFE8754.jpeg
9D0819CE-FE8F-4C6D-9CAE-343E0258432B.jpeg
 
Biztosan olvastad itt a fórumon, Selena-nak volt egy szép nagy tengeri akváriuma-Deep Blue címmel.
Nem olvastam még, de bele fogok kukkantani.
Hol is kezdjem ennek az üvegnek a felépítésének háttértörténetét, gondolatmenetét. Ezeket azért írom le, hogy látható legyen a kalandom. Amikor kitaláltam, hogy sós vizes akváriumot csinálok, elkezdtem nagy erőkkel utána olvasni a dolognak. Egyben voltam biztos. Nem kell fancy korall, a lehető legigénytelenebb, leginkább kezdőknek való korallokkal szeretnék dolgozni. Olyanok, mint a hivatkozott videóban vannak. A pulzáló xénia és a többi hasonló korallt, gyomkorallnak tekintik a tengeri akvaristák. Pont ezért lágykorallokból viszonylag kicsi a választék a boltokban.
Alapvetően abból indultam ki a rendszer felépítésénél, hogy a természetben milyen körülmények között élnek. Leegyszerűsítve két élőhely van. A tápanyagszegény atoll és a part közeli tápanyagban dús. A tengeri akvaristák az előbbit próbálják meg utánozni méreg drága rendszerekkel. Én egy technikai analfabéta vagyok. Nem értek a csövezéshez és tulajdonképpen nem is akarok vele foglalkozni. Vettem egy lehabzót, de annyira ormótlan a kicsi üvegben, hogy indítás utàn kb egy nappal ki is vettem.
Az akvaristák általánosságban rendkívül dogmatikusan állnak a dolgokhoz. A tengeri akvaristák meg főleg. Sikítófrászt kapnak, ha valaki külső szűrővel akar üveget csinálni. Én ennek ellenére egy eheim experience 150-es külső szűrőt tettem mögé. Számításaim szerint működnie kell a dolognak. Egy dologtól félek csak, hogy kezdetben túl fogja szűrni az üveget. Épp ezért most az indításnál kicsit többet etetek, hogy mire betelepítem a lágykorallokat legyen foszfát és nitrát az üvegben. Egyetlen dologra kell nagyon figyelnem, hogy a víz só tartalma és lúgossága megfelelő és stabil legyen. Folyamatosan nézem refraktométerrel a víz sótartalmát és a párolgást ro vízzel pótolom, a lúgosságot pedig heti 20% vízcserével biztosítom (ezt pont ezért nem is mérem külön). Az üvegben van kb 5 kiló kő, homok és 1,5 liter habkő (matrix), ami a baciknak elégséges felület kell, hogy legyen. Bacikultúrát bőségesen adtam az elején, bacitáppal együtt és a heti vízcseréknél is adagolom még.
Egy dologban tévedtem lehet. Ez pedig az anemona betelepítésének ideje. Tulajdonképpen kényszerhelyzetben voltam. Azt a halat, amit szerettem volna ebbe a nanoba rakni, nem lehet kapni. Az üveg terhelése miatt kerültek bele a bohóchalak és a garnélák. A bohóchalak viszont az utólag betelepített anemónát általában nem fogadjàk már el. Ezért került bele ez a fiatal példány. Abban reménykedek, hogy pont a fiatal mivolta miatt jobban fogja viselni a kezdeti tápanyagszint változást. Most úgy tűnik talált magának egy helyet, remélem, hogy megmarad. Szája csukva van (ez jelzi, hogy egészséges) és ennivalót is elfogad. Csápjait viszont még nem nyújtogatja. Szóval meglátjuk.
 
Bekerült 5 új korall:

Clavularia Fireworks
Clavularia Green
Clavularia Tricolor
Pachyclavularia violacea
Alcyonium versefeldtii

illetőleg a takarító brigád is kiegészült az alábbiakkal:

2x Thor amboinensis
2x Nassarius margaritifer
3x Vitta virginea
2x Clibanarius tricolor
2x Sabellastarte sp.

képet majd teszek fel, amikor kinyíltak a korallok
 
Back
Oldal tetejére