• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri Tündérkert a tündérnek

Sok minden történt az üvegben az elmúlt egy hónapban. A stigmatura, miután kipucolta a legdurvább algákat, ismeretlen ok miatt elpusztult. Egész egyszerűen nem tudom mi történhetett, már csak azt vettem észre, hogy a garnélák eszik. Iszonyat mérges voltam, hónapokig vártam a halra és nem kis szervezés és szívesség kellett hozzá, hogy megérkezzen. Anemónának is valami nem tetszik, szinte állandóan csukva van. Viszont a többi korall terjeszkedik, mint a gomba. A középső anthelia bokrot egy kis darab kivételével levettem a kőről és 4 fraget csináltam belőle.
Egyébként megint nem bírtam magammal. Rendeltem egy másik tengeri pilácsot kínából. Gondolatban már elterveztem a következő pico üveget… Azt sem fogom túlbonyolítani a Tidal 35 szűrőt fogom majd rátenni, ha egyszer majd elindítom.
 
Pont ezért tetszett most meg, mert nekem ezek az élőlények olyanok, mint ha földönkívüliek lennének. Fantasztikus lehet élőben!! Gratulálok hozzá 👏👏
 
Ma megérte este vörös fénnyel bekukkantani az üvegbe. Először azt vettem észre, hogy a két tarisznyarák akik valószínűleg napközben megpurcantották az egyik csigát a házáért és amit szorgosan napközben fogyasztottak is, most este kötélhúzást csinálnak a féreggel, ami a kő alól nyúlt ki. Középen a csiga, bal oldalon az egyik tarisznyarák húzza a csigaházat és az elő tarisznyarákot húzza a másik tarisznyarák hátulról, jobb oldalt meg a féreg. Egyenlőre döntetlenre áll a meccs.
Aztán ahogy nézem a mérkőzést, hirtelen apró valamik tömkelege rajzott ki a vízbe. Először arra gondoltam, hogy biztos a petés tisztogató ràk engedte ki a lárváit, de aztán észrevettem, hogy ő is kapkodja és láthatóan eszegeti őket. Most vagy tévedtem, vagy kannibál fajta a mama.
 
Utoljára módosított:
DB4A4BE9-C04E-404E-9C7E-7CB0EC06EFF7.jpegMindig öröm akváriumpuceva után ránézni az üvegre. Vízcsere előtt mértem nitrátot és foszfátot. Mind a kettő érték csökkent. Amit változtattam, hogy alaposabban átmostam egy régi tésztaszűrővel a fagyasztott kaját. Hihetetlen, hogy mennyire drasztikusan lehet ezzel csökkenteni az értékeket. Volt egy időszak, amikor mind a kettő kicsit magasabb volt a kelleténél. Persze pontosan nem tudok mérni mert hanna mérőm nincs.
Jövő héten lámpát cserélek, hogy napfelkeltét ès naplementét tudjak csinálni.
 
View attachment 158707Mindig öröm akváriumpuceva után ránézni az üvegre. Vízcsere előtt mértem nitrátot és foszfátot. Mind a kettő érték csökkent. Amit változtattam, hogy alaposabban átmostam egy régi tésztaszűrővel a fagyasztott kaját. Hihetetlen, hogy mennyire drasztikusan lehet ezzel csökkenteni az értékeket. Volt egy időszak, amikor mind a kettő kicsit magasabb volt a kelleténél. Persze pontosan nem tudok mérni mert hanna mérőm nincs.
Jövő héten lámpát cserélek, hogy napfelkeltét ès naplementét tudjak csinálni.
Mivel mérsz nitrátot, foszfátot?
Valamint a fagyasztott kaja átmosását pontosan hogyan csinálod?
 
Salifert cseppteszttel. Minden fajta cseppteszttel az a problémám, hogy a finom árnyalati különbségeket nehéz látni. Erősen gondolkodtam egy hanna mérőn, de iszonyat drágának találom és csak tíz töltet van benne alapból. Az lenne a jó, ha lenne itt Győrben valakinek, hogy a csepptesztre egy kontrollt tudjak csinálni. De sajna tengeriseket nem ismerek itt.
A kaját simán átmosom csapvízzel a mini tésztaszűrővel miután kiolvadt. Eddig is leöntögettem a felesleges lötyi nagy részét, de ezek alapján nem volt elégséges.
 
Mi lett a múltkori kötélhúzás vége? Szétkaszabolták a férget a rákok?
Kannibál mama eszegette a saját lárváit vagy más volt?
 
Salifert cseppteszttel. Minden fajta cseppteszttel az a problémám, hogy a finom árnyalati különbségeket nehéz látni. Erősen gondolkodtam egy hanna mérőn, de iszonyat drágának találom és csak tíz töltet van benne alapból. Az lenne a jó, ha lenne itt Győrben valakinek, hogy a csepptesztre egy kontrollt tudjak csinálni. De sajna tengeriseket nem ismerek itt.
A kaját simán átmosom csapvízzel a mini tésztaszűrővel miután kiolvadt. Eddig is leöntögettem a felesleges lötyi nagy részét, de ezek alapján nem volt elégséges.
Ez a bajom nekem is, hogy a hanna nagyon drága, a cseppteszt pedig nem megbízható. Mondjuk arra jó, hogy lássad ha az érték elszáll.
És milyen fagyasztott kajákkal etetsz?
 
Holnap-holnapután indítom hirtelen felindulásból az irodai 35 literes tengerit 45x27x30. Lecseréltem a lámpát ezen egy aqua knight v2-re és eszembe jutott, hogy tulajdonképpen mindenem megvan egy irodaihoz. Tidal35 egy jó ideje ott porosodik az irodában, ráadásul homokom, sóm is van. Korallom az nincs egyenlőre ebbe, de ami késik, nem múlik. Alapvetően egy csak euphyllia üveget szeretnék, de baromi drágák az euphylliák így lehet leteszek róluk. Meglátjuk majd, idő van bőven kigondolni. Az biztos, hogy ebben sokkal kevesebb lesz az élőlény, így a nitrát/foszfát nyomás sem lesz akkora, mint a tündérkertben. Majd talán idővel nyitok az újnak is naplót.
 
Holnap-holnapután indítom hirtelen felindulásból az irodai 35 literes tengerit 45x27x30. Lecseréltem a lámpát ezen egy aqua knight v2-re és eszembe jutott, hogy tulajdonképpen mindenem megvan egy irodaihoz. Tidal35 egy jó ideje ott porosodik az irodában, ráadásul homokom, sóm is van. Korallom az nincs egyenlőre ebbe, de ami késik, nem múlik. Alapvetően egy csak euphyllia üveget szeretnék, de baromi drágák az euphylliák így lehet leteszek róluk. Meglátjuk majd, idő van bőven kigondolni. Az biztos, hogy ebben sokkal kevesebb lesz az élőlény, így a nitrát/foszfát nyomás sem lesz akkora, mint a tündérkertben. Majd talán idővel nyitok az újnak is naplót.
Egy ekkorába a korallokon kívül mi mehet?
 
Back
Oldal tetejére