• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The tunnel of green

Köszike ;)

A mai nap margójára azért kijutott egy kis rosszból is. A nagy örömködés alatt észrevettem hogy valami kereken 2 órakor csepeg a padlómon. Hát ilyenkor a tápadagoló indul akcióba pár ml táp bejuttatás erejéig. Hát sikerült a spéci szűrőcsőbe vezetett rozsdamentes acél csőről lecsúsznia a semmit érő puha levegőcsőnek, így pár napja már a padlóra ment az ada brighty K, szerencsére időben észrevettem ezért nem volt még nagy tócsa max 10-15ml ment mellé. De javítás közben sikerült eltörnöm a az acél cső és a visszafolyásgátló közti keményebb CO2 csövet így elkezdett folyni az akvárium vize is a szűrőcsőből. Kellemest a hasznossal, gyors szűrő leállítás, szűrőcsövek kiszedése az akváriumból és csövek szétszedése.
Egy óra javítás és akkor már a szűrőcsövek takarítása után sikeresen újraindítottam a szűrést immár csöpögő és lecsúszó alkatrészek nélkül. Megizzasztott a kis piszok de úrrá lettem a helyzeten :D
Szerencse hogy akkor tört el nem akkor mikor nem vagy otthon.
Szép lett volna az összes víz a padlón :eek:
 
Szerencse hogy akkor tört el nem akkor mikor nem vagy otthon.
Szép lett volna az összes víz a padlón :eek:

Lehet megállt volna az ütő hazaérve :D De szerencsémre sikerült megoldani a kérdést egy kis javítással, azt a puha levegőcsövet meg lecserélem CO2 csőre.
 
Túl az egy hetes takarításon, a melegre való tekintettel beizzítottam a ventilátorokat mert kezdett 26 fok köré menni a hőmérséklet és az már nem tetszett. :) Így 23-24 fok körül nagyon jó lesz, talán ennek köszönhető hogy megjelent egy kis szőr algácska egy-két helyen. Moha tetején is amit pedig annak tudok be hogy az eleje óta nem porszívóztam ki, nem is tudom miért igazából... Most kicsit megritkítottam és alaposan kiszívattam belőle mindent, valószínűleg a második lámpa elhelyezése is most kicsit borít az egyensúlyon, emelni is kellett picit a Co2 beoldáson, tápozás egyelőre marad 5ml ADA Brighty-k/Mineral/Iron és Excel.
Szerencsére a múlt heti cső javítás sikeresnek bizonyult, semmi folyás, csepegés sehol. :)
Kijutott a rosszból is, valahogy sikerült eltörnöm a spirális Co2 bubiszámlálóm kimeneti ágát, ne kérdezzétek hogy, beleakadtam valahogy aztán el is pattant. Szerencse hogy volt itthon egy kínai music utánzat, így most azzal pöfékel a számlálás :)

Hoztam egy nyírás előtti és utáni fotót is. Jól el tud bozontosodni a téma egy hét leforgása alatt :D

Nyírás előtt
28657725678_4844a92866_k.jpgUntitled by Tamás, on Flickr

Nyírás/ritkítás után
42479572892_33b604a70e_k.jpgUntitled by Tamás, on Flickr


Ezt meg csak úgy mert megtetszett nagyon. :)
42479573672_21bc15e7c3_k.jpgUntitled by Tamás, on Flickr

Mindig hoz valami kihívást ez a hobbi, talán sokan ismerik az érzést mikor elgondolkodnak azon hogy miért is invesztálunk bele ennyi pénzt, viszont amikor már minden megvan, ami költséges és csak a meglévő dolgokból kell építkezni, fenntartani és gyönyörködni, akkor igazán szép ez a hobbi, nem beszélve arról hogy meghálálja a gondoskodást és törődést. Gyönyörű virágokat hoznak a növények, eszméletlen szép színeket varázsol az esti szürkeségbe, virgonc vidám halak lepik el a víz tetejét étkezés közben.
Mindenki aki látja csak gyönyörködik benne de furcsa mód az a második kérdésük (az első az hogy ezek mű növények?! :eek:) hogy mennyibe került. És ha olyan az ember akkor azt válaszolom hogy 10 havi cigid vagy piád ára és zavarom is el :D
Minden hobbinak megvan a maga szépsége és ez talán a legjobb része mikor gyönyörködünk csak benne egy fáradt estén munka után (amiből sajnos mostanság nekem nagyon is kijut a java).
Na de mindegy is, ez csak egy gondolat menet volt részemről a napló és olvasói részére.

És nem utolsó sorban köszönöm szépen mindenkinek aki a hónap akváriuma szavazáson rám tette a voksát, ez is megerősít abban hogy jó úton haladok és tetszik másoknak is amit csinálok! :)
 
Túl az egy hetes takarításon, a melegre való tekintettel beizzítottam a ventilátorokat mert kezdett 26 fok köré menni a hőmérséklet és az már nem tetszett. :) Így 23-24 fok körül nagyon jó lesz, talán ennek köszönhető hogy megjelent egy kis szőr algácska egy-két helyen. Moha tetején is amit pedig annak tudok be hogy az eleje óta nem porszívóztam ki, nem is tudom miért igazából... Most kicsit megritkítottam és alaposan kiszívattam belőle mindent, valószínűleg a második lámpa elhelyezése is most kicsit borít az egyensúlyon, emelni is kellett picit a Co2 beoldáson, tápozás egyelőre marad 5ml ADA Brighty-k/Mineral/Iron és Excel.
Szerencsére a múlt heti cső javítás sikeresnek bizonyult, semmi folyás, csepegés sehol. :)
Kijutott a rosszból is, valahogy sikerült eltörnöm a spirális Co2 bubiszámlálóm kimeneti ágát, ne kérdezzétek hogy, beleakadtam valahogy aztán el is pattant. Szerencse hogy volt itthon egy kínai music utánzat, így most azzal pöfékel a számlálás :)

Hoztam egy nyírás előtti és utáni fotót is. Jól el tud bozontosodni a téma egy hét leforgása alatt :D

Nyírás előtt
View attachment 56627Untitled by Tamás, on Flickr

Nyírás/ritkítás után
View attachment 56628Untitled by Tamás, on Flickr


Ezt meg csak úgy mert megtetszett nagyon. :)
View attachment 56629Untitled by Tamás, on Flickr

Mindig hoz valami kihívást ez a hobbi, talán sokan ismerik az érzést mikor elgondolkodnak azon hogy miért is invesztálunk bele ennyi pénzt, viszont amikor már minden megvan, ami költséges és csak a meglévő dolgokból kell építkezni, fenntartani és gyönyörködni, akkor igazán szép ez a hobbi, nem beszélve arról hogy meghálálja a gondoskodást és törődést. Gyönyörű virágokat hoznak a növények, eszméletlen szép színeket varázsol az esti szürkeségbe, virgonc vidám halak lepik el a víz tetejét étkezés közben.
Mindenki aki látja csak gyönyörködik benne de furcsa mód az a második kérdésük (az első az hogy ezek mű növények?! :eek:) hogy mennyibe került. És ha olyan az ember akkor azt válaszolom hogy 10 havi cigid vagy piád ára és zavarom is el :D
Minden hobbinak megvan a maga szépsége és ez talán a legjobb része mikor gyönyörködünk csak benne egy fáradt estén munka után (amiből sajnos mostanság nekem nagyon is kijut a java).
Na de mindegy is, ez csak egy gondolat menet volt részemről a napló és olvasói részére.

És nem utolsó sorban köszönöm szépen mindenkinek aki a hónap akváriuma szavazáson rám tette a voksát, ez is megerősít abban hogy jó úton haladok és tetszik másoknak is amit csinálok! :)
Úgy látom a HC is lassan lassan kezdi elfoglalni a neki szánt helyet.
 
Túl az egy hetes takarításon, a melegre való tekintettel beizzítottam a ventilátorokat mert kezdett 26 fok köré menni a hőmérséklet és az már nem tetszett. :) Így 23-24 fok körül nagyon jó lesz, talán ennek köszönhető hogy megjelent egy kis szőr algácska egy-két helyen. Moha tetején is amit pedig annak tudok be hogy az eleje óta nem porszívóztam ki, nem is tudom miért igazából... Most kicsit megritkítottam és alaposan kiszívattam belőle mindent, valószínűleg a második lámpa elhelyezése is most kicsit borít az egyensúlyon, emelni is kellett picit a Co2 beoldáson, tápozás egyelőre marad 5ml ADA Brighty-k/Mineral/Iron és Excel.
Szerencsére a múlt heti cső javítás sikeresnek bizonyult, semmi folyás, csepegés sehol. :)
Kijutott a rosszból is, valahogy sikerült eltörnöm a spirális Co2 bubiszámlálóm kimeneti ágát, ne kérdezzétek hogy, beleakadtam valahogy aztán el is pattant. Szerencse hogy volt itthon egy kínai music utánzat, így most azzal pöfékel a számlálás :)

Hoztam egy nyírás előtti és utáni fotót is. Jól el tud bozontosodni a téma egy hét leforgása alatt :D

Nyírás előtt
View attachment 56627Untitled by Tamás, on Flickr

Nyírás/ritkítás után
View attachment 56628Untitled by Tamás, on Flickr


Ezt meg csak úgy mert megtetszett nagyon. :)
View attachment 56629Untitled by Tamás, on Flickr

Mindig hoz valami kihívást ez a hobbi, talán sokan ismerik az érzést mikor elgondolkodnak azon hogy miért is invesztálunk bele ennyi pénzt, viszont amikor már minden megvan, ami költséges és csak a meglévő dolgokból kell építkezni, fenntartani és gyönyörködni, akkor igazán szép ez a hobbi, nem beszélve arról hogy meghálálja a gondoskodást és törődést. Gyönyörű virágokat hoznak a növények, eszméletlen szép színeket varázsol az esti szürkeségbe, virgonc vidám halak lepik el a víz tetejét étkezés közben.
Mindenki aki látja csak gyönyörködik benne de furcsa mód az a második kérdésük (az első az hogy ezek mű növények?! :eek:) hogy mennyibe került. És ha olyan az ember akkor azt válaszolom hogy 10 havi cigid vagy piád ára és zavarom is el :D
Minden hobbinak megvan a maga szépsége és ez talán a legjobb része mikor gyönyörködünk csak benne egy fáradt estén munka után (amiből sajnos mostanság nekem nagyon is kijut a java).
Na de mindegy is, ez csak egy gondolat menet volt részemről a napló és olvasói részére.

És nem utolsó sorban köszönöm szépen mindenkinek aki a hónap akváriuma szavazáson rám tette a voksát, ez is megerősít abban hogy jó úton haladok és tetszik másoknak is amit csinálok! :)
Szia Tamás!
Milyen géppel és beállításokkal fotózol?
Nagyon jók a képek!(y)
 
Bárcsak egyszer nálam így elbokrosodna a tripartita! Nem egy hét, hanem egy év alatt, már annak is örülnék!
Persze táp, CO2 és extra fény nélkül sosem fog menni, pedig esküszöm, hogy nem piálok és egy szál cigit sem szívtam még el életemben!;)

Nekem az első kövön az a két ágacska hat még mindig kicsit idegenül, de le a kalappal, megint fantasztikus dolgot alkottál.(y)
 
Szia Tamás!
Milyen géppel és beállításokkal fotózol?
Nagyon jók a képek!(y)

Köszi. :) Egy Nikon D7000 és vagy afix 50mm 1.8G vagy pedig a tele 18-140 objektívet használom, mikor melyikhez van kedvem, de általában az 50es fényerőssel vagánykodok :D

Bárcsak egyszer nálam így elbokrosodna a tripartita! Nem egy hét, hanem egy év alatt, már annak is örülnék!
Persze táp, CO2 és extra fény nélkül sosem fog menni, pedig esküszöm, hogy nem piálok és egy szál cigit sem szívtam még el életemben!;)

Nekem az első kövön az a két ágacska hat még mindig kicsit idegenül, de le a kalappal, megint fantasztikus dolgot alkottál.(y)

Nagyon helyes hogy nem dohányzol :D
Épp most gondolkodtam nagyon el a hétvégén pedig hogy kivágom a fenébe, valahogy nem tudom kordában tartani, nem a földbe növeszti a gyökereit (valamiért nálam legalábbis) hanem szinte repül a neki szánt helyen, csodálom hogy lent marad :D De végül úgy gondoltam hogy jól beleillik az összképbe meg nem is tudom mit tennék a helyébe így marad még egy darabig legalábbis biztosan. :)
Azokkal az ágakkal nekem is még terveim vannak, mert ugye vágott és ragasztva van oda, de azon agyalok hogy tudnám bekötni valahova hogy természetesnek hasson. Valamit ki fogok arra találni :)

Két teljesen egyforma lámpa van most felette?
Hát a gyártó és maga a szerkezet egyforma igen, csak a ledek mások benne :) az újba négy sor piros és 3 sor fehér van, a régiben meg 2 és fél sor piros 4 fehér :)
 
Köszi. :) Egy Nikon D7000 és vagy afix 50mm 1.8G vagy pedig a tele 18-140 objektívet használom, mikor melyikhez van kedvem, de általában az 50es fényerőssel vagánykodok :D



Nagyon helyes hogy nem dohányzol :D
Épp most gondolkodtam nagyon el a hétvégén pedig hogy kivágom a fenébe, valahogy nem tudom kordában tartani, nem a földbe növeszti a gyökereit (valamiért nálam legalábbis) hanem szinte repül a neki szánt helyen, csodálom hogy lent marad :D De végül úgy gondoltam hogy jól beleillik az összképbe meg nem is tudom mit tennék a helyébe így marad még egy darabig legalábbis biztosan. :)
Azokkal az ágakkal nekem is még terveim vannak, mert ugye vágott és ragasztva van oda, de azon agyalok hogy tudnám bekötni valahova hogy természetesnek hasson. Valamit ki fogok arra találni :)


Hát a gyártó és maga a szerkezet egyforma igen, csak a ledek mások benne :) az újba négy sor piros és 3 sor fehér van, a régiben meg 2 és fél sor piros 4 fehér :)
Köszi az infót.
Aham...gondoltam, hogy nem egy 6 éves mobiltelefonnal nyomod...:)
Na, de a lepény hal meg utoljára, egyszer majd lehet készítek én is ilyen képeket.
 
Köszi. :) Egy Nikon D7000 és vagy afix 50mm 1.8G vagy pedig a tele 18-140 objektívet használom, mikor melyikhez van kedvem, de általában az 50es fényerőssel vagánykodok :D



Nagyon helyes hogy nem dohányzol :D
Épp most gondolkodtam nagyon el a hétvégén pedig hogy kivágom a fenébe, valahogy nem tudom kordában tartani, nem a földbe növeszti a gyökereit (valamiért nálam legalábbis) hanem szinte repül a neki szánt helyen, csodálom hogy lent marad :D De végül úgy gondoltam hogy jól beleillik az összképbe meg nem is tudom mit tennék a helyébe így marad még egy darabig legalábbis biztosan. :)
Azokkal az ágakkal nekem is még terveim vannak, mert ugye vágott és ragasztva van oda, de azon agyalok hogy tudnám bekötni valahova hogy természetesnek hasson. Valamit ki fogok arra találni :)


Hát a gyártó és maga a szerkezet egyforma igen, csak a ledek mások benne :) az újba négy sor piros és 3 sor fehér van, a régiben meg 2 és fél sor piros 4 fehér :)
Köszi. :) Egy Nikon D7000 és vagy afix 50mm 1.8G vagy pedig a tele 18-140 objektívet használom, mikor melyikhez van kedvem, de általában az 50es fényerőssel vagánykodok :D



Nagyon helyes hogy nem dohányzol :D
Épp most gondolkodtam nagyon el a hétvégén pedig hogy kivágom a fenébe, valahogy nem tudom kordában tartani, nem a földbe növeszti a gyökereit (valamiért nálam legalábbis) hanem szinte repül a neki szánt helyen, csodálom hogy lent marad :D De végül úgy gondoltam hogy jól beleillik az összképbe meg nem is tudom mit tennék a helyébe így marad még egy darabig legalábbis biztosan. :)
Azokkal az ágakkal nekem is még terveim vannak, mert ugye vágott és ragasztva van oda, de azon agyalok hogy tudnám bekötni valahova hogy természetesnek hasson. Valamit ki fogok arra találni :)


Hát a gyártó és maga a szerkezet egyforma igen, csak a ledek mások benne :) az újba négy sor piros és 3 sor fehér van, a régiben meg 2 és fél sor piros 4 fehér :)
Úgy látszik akkor simán bírja a dupla lámpát.
Nem lett sok zöld algád?
 
Úgy látszik akkor simán bírja a dupla lámpát.
Nem lett sok zöld algád?

Most jelent meg egy kis szőr alga, más algám nem igen van, a szűrő csöveken szokott egy egy zöld pont, de nem jelentős. A szőrt is betudom a melegebb víznek és mert most a két lámpa miatt be kell lőnöm jól az arányokat, bár aggódni annyira nem aggódok egyelőre, remélem nem durvul el a helyzet :)
 
A hétvége folyamán durva metszések történtek, tripartitát teljesen kiszedtem, csak pár szál került vissza, mohák teljesen lecsupaszítva, háttérnövények tarra vágva.
Megjelent a szőr/fonal alga egy-két helyen, pár növényen, méricskéltem, és sajnos valahogy sikerült elszikesítenem a vizet és a növényeimen meg is látszik. Nem fejlődnek olyan ütemben, színüket is kezdik veszíteni. Nyilván biztos van más is a háttérben, szép apránként ezeket fogom orvosolni a hetekben :) Egyelőre csak csíkteszttel tudtam mérni a GH és KH értékeit ezért csak fél hivatalos eredményként kezelem, de jövő hét folyamán beszerzek csepptesztet és akkor megpróbálom helyreállítani a folyamatot. Valószínűleg a Dennerle remineral sózás vitte el a lágy vizes értékeimet az ADA tápozás mellett. Na de ez majd kiderül :)
Jövő hét folyamán ismét kiegészül majd a HC cuba gyepem elől immár harmadjára, bekerül egy pár tő staurogyne is. Nem adjuk fel a harcot a nyár ellenére, két 12cm-s ventilátor tartja a frontot hőmérséklet terén 23-24 fok a hőmérséklet az akváriumban.
De azért van egy-két szép hajtás is ;)

27847399047_9b79c2f912_k.jpgUntitled by Tamás, on Flickr
 
Sziasztok.
Sajnos elég rossz formáját mutatja mostanság az akvárium. Növények lelassultak, egy kettő levele barnul el és a mohák is.
Mi a véleményetek mi okozza? Víz keménységet helyre hoztam a GA visszasózásnak hála, gh 7 a kh pedig 3 lett. Nitrát 0, pH stabilan 6.6 indítás óta.
Ada tápozás megy 5ml a brighty k, iron és mineral tápról illetve excell 6ml.
Elképzelhető hogy valamelyik összetevő hiányzik tápozás terén? Mióta két lámpa van a tápozáson nem emeltem csak a co2 beoldást emeltem mert kékült a dc.
Szűrőt is kipucoltam a hétvégén, elég koszos volt.
Mi a véleményetek? Egy kis útba igazításnak nagyon örülnék :)

DSC_9815.jpg DSC_9817.jpg DSC_9818.jpg
 
Utoljára módosított:
Sziasztok.
Sajnos elég rossz formáját mutatja mostanság az akvárium. Növények lelassultak, egy kettő levele barnul el és a mohák is.
Mi a véleményetek mi okozza? Víz keménységet helyre hoztam a GA visszasózásnak hála, gh 7 a kh pedig 3 lett. Nitrát 0, pH stabilan 6.6 indítás óta.
Ada tápozás megy 5ml a brighty k, iron és mineral tápról illetve excell 6ml.
Elképzelhető hogy valamelyik összetevő hiányzik tápozás terén? Mióta két lámpa van a tápozáson nem emeltem csak a co2 beoldást emeltem mert kékült a dc.
Szűrőt is kipucoltam a hétvégén, elég koszos volt.
Mi a véleményetek? Egy kis útba igazításnak nagyon örülnék :)

View attachment 57698 View attachment 57699 View attachment 57700
Szerintem mindenki örülne, ha így nézne ki a „problémàs“ akvàja.
Ha olyan növényekkel van gond, melyek nem a talajból veszik fel a tàpanyagot, gondolom az tàpozàs...
Ha nem, akkor a talaj kimerülése?
 
Szerintem mindenki örülne, ha így nézne ki a „problémàs“ akvàja.
Ha olyan növényekkel van gond, melyek nem a talajból veszik fel a tàpanyagot, gondolom az tàpozàs...
Ha nem, akkor a talaj kimerülése?

Kép nagyon sokat javít a helyzeten, sajnos élőben picit csúnyább. Pinnatifida, mohák amik problémásabbak, a háttér növénykék, rotala hra, sp green, walliichii konkrétan inkább megálltak a fejlődésben. Picit most emeltem a tápozáson mert úgy néztem hogy a lyukacsosodó levelek kálium hiányt mutatnak, lehet hogy a második lámpa beüzemelésekor eddig volt plusz táp az akvában és most meg szenvednek. A talajba hétvégén dugdostam le ADA multi bottom táprudacskákat, kiderül hogy az is javítani fog-e a helyzeten. :)
Csak kíváncsi vagyok hogy másnak esetleg van tanácsa, információja esetleg tapasztalata a hasonló tünetekben :)
 
Sziasztok.
Sajnos elég rossz formáját mutatja mostanság az akvárium. Növények lelassultak, egy kettő levele barnul el és a mohák is.
Mi a véleményetek mi okozza? Víz keménységet helyre hoztam a GA visszasózásnak hála, gh 7 a kh pedig 3 lett. Nitrát 0, pH stabilan 6.6 indítás óta.
Ada tápozás megy 5ml a brighty k, iron és mineral tápról illetve excell 6ml.
Elképzelhető hogy valamelyik összetevő hiányzik tápozás terén? Mióta két lámpa van a tápozáson nem emeltem csak a co2 beoldást emeltem mert kékült a dc.
Szűrőt is kipucoltam a hétvégén, elég koszos volt.
Mi a véleményetek? Egy kis útba igazításnak nagyon örülnék :)

View attachment 57698 View attachment 57699 View attachment 57700
Plusz foszfáttal még próbálkoznék azt mindegyik növény nagyon szereti,de csak óvatosan az adagolással.
 
Táptalaj kimerülésről még nem beszélhetünk a márciusi indítást figyelembe véve. Azért még 2-3 hónapig mennie kellene.

Ahogy a fényerőt növelted és a CO2 beoldást lehet picit emelni kellene a tápokat is.
Hőmérsékletre viszont kiemelten figyelj. Nálam pl gigászi különbség volt 24 környékén és 26-nál. A hőmérséklet egész nap me menjen nagyon 25 fölé.

A mohák egyébként jó indikátorok táphiányra, meg melegre is.
 
Táptalaj kimerülésről még nem beszélhetünk a márciusi indítást figyelembe véve. Azért még 2-3 hónapig mennie kellene.

Ahogy a fényerőt növelted és a CO2 beoldást lehet picit emelni kellene a tápokat is.
Hőmérsékletre viszont kiemelten figyelj. Nálam pl gigászi különbség volt 24 környékén és 26-nál. A hőmérséklet egész nap me menjen nagyon 25 fölé.

A mohák egyébként jó indikátorok táphiányra, meg melegre is.
Jogos, nem néztem mikori indítàs az akva.
Tàptalaj még jó kell legyen.
 
Back
Oldal tetejére