• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The tunnel of green

Na, ez a hátter nehéz ügy! A fekete mellett sokkal szebben kijönnek a növények színei, de a világosnál nekem jobb volt a mélységérzet.
Valahogy variáld meg, hogy a szélek felé fokozatosan sötétedjen!:love:
 
Na, ez a hátter nehéz ügy! A fekete mellett sokkal szebben kijönnek a növények színei, de a világosnál nekem jobb volt a mélységérzet.
Valahogy variáld meg, hogy a szélek felé fokozatosan sötétedjen!:love:

Flexet elő és a közepére vágjam be a tejüveg plexit? :D Na jó ezzel csak vicceltem, én valahogy nem érzem hátránynak a mélységet a feketével, a meder hátulján az első héttől változtatni szeretnék még picit a kövekkel csak sajnos levegőt venni nem volt időm még, de hamarosan elvégzem a fejemben lévő módosítást, hátha azzal még jobbá tudom tenni a mélység érzetet :)
 
Nekem alapvetően bejön a fekete háttér, a színeket valóban gyönyörűen kihozza, de a Te akvád nekem jobban tetszik a tejüveggel. Ahogy a Rotala sejtelmesen előtűnik a háttérből, az nagyon tetszik, amolyan kis párás reggeli hangulatot teremt. Azonkívül a fekete háttér mellett az a nagyon fain átívelő hidacska teljesen elvész. A zöld moha látszik, de a fát igen keresni kell, pedig imádom azt a részletet benne!
Szóval, részemről kétszeresen tejüveg.
 
Nekem alapvetően bejön a fekete háttér, a színeket valóban gyönyörűen kihozza, de a Te akvád nekem jobban tetszik a tejüveggel. Ahogy a Rotala sejtelmesen előtűnik a háttérből, az nagyon tetszik, amolyan kis párás reggeli hangulatot teremt. Azonkívül a fekete háttér mellett az a nagyon fain átívelő hidacska teljesen elvész. A zöld moha látszik, de a fát igen keresni kell, pedig imádom azt a részletet benne!
Szóval, részemről kétszeresen tejüveg.
Tozse. y
 
Nekem alapvetően bejön a fekete háttér, a színeket valóban gyönyörűen kihozza, de a Te akvád nekem jobban tetszik a tejüveggel. Ahogy a Rotala sejtelmesen előtűnik a háttérből, az nagyon tetszik, amolyan kis párás reggeli hangulatot teremt. Azonkívül a fekete háttér mellett az a nagyon fain átívelő hidacska teljesen elvész. A zöld moha látszik, de a fát igen keresni kell, pedig imádom azt a részletet benne!
Szóval, részemről kétszeresen tejüveg.

Köszönöm szépen a részletes értékelést, igazán hasznos megfigyelés, valószínűleg akkor vissza fog kerülni holnaptól az eredeti változat. :)
Ma este sötétben azért még kíváncsi vagyok mit fog mutatni, nappali fény mellett mindig más arcát látom :D
 
Egy kis amano gyűjtemény a mohák közül :)
Ismét egy vízcsere, minden rendben, nő minden mint a gomba, tegnap megérkezett a HC szállítmány, kipótoltam az előteret így remélem most minden rendben lesz és végre benövi a neki szánt területet. És ami lényeges hogy teljesen algamentes. :)

39795836370_68f46efe49_k.jpgAmano shrimp by Tamás, on Flickr
26735923597_be1dd430a4_k.jpgAmano shrimp by Tamás, on Flickr
40711927265_2b70a79dc9_k.jpgBubble by Tamás, on Flickr
 
Nagyon jó képek. Lágyítod a vizet? Ilyen szintű bubizást csak azzal lehet elérni?
Köszönöm. :)
Igen, RO vízet használok visszasózva 100TDS-re bár a seyriuk a keményítés feladatát megoldják most így nem nagyon sózom vissza jelenleg csak ha nagyon alacsonyra szalad hogy ne legyen nagy ingázás.
Bubizás nem pont a lágy vízzel függ össze, sok tényező szerepet játszik benne, nagyjából az a lényeg hogyha a növények jól érzik magukat akkor szépen ki is mutatják ebben a formában (és persze az egészséges levélzetükből is). Tápozás, fény, Co2, víz, szűrés. Nagyjából mindegyik tényező felelős és fontos az egészséges akváriumért :)
 
Köszönöm. :)
Igen, RO vízet használok visszasózva 100TDS-re bár a seyriuk a keményítés feladatát megoldják most így nem nagyon sózom vissza jelenleg csak ha nagyon alacsonyra szalad hogy ne legyen nagy ingázás.
Bubizás nem pont a lágy vízzel függ össze, sok tényező szerepet játszik benne, nagyjából az a lényeg hogyha a növények jól érzik magukat akkor szépen ki is mutatják ebben a formában (és persze az egészséges levélzetükből is). Tápozás, fény, Co2, víz, szűrés. Nagyjából mindegyik tényező felelős és fontos az egészséges akváriumért :)
A lágy vizet leszámítva mind meg van elvileg :)
 
A lágy vizet leszámítva mind meg van elvileg :)

Figyelni kell mindig a növények kondícióját és igényeit :) A lágy víz az igényesebb növényeknél fontos, GA oldalán az adatlapjukon meg is találhatóak a különféle növények víz- és fényigényei. Ha megadsz nekik mindent, meg fogják hálálni :)
 
Készítettem egy karbantartás előtti és utáni fotót. Szűrő üveg alkatrészeit kitakarítottam és megmetszettem a növénykéket mert már eléggé eluralkodott a káosz a háttérben :D
Alga nincs, minden egészségesnek látszik és a HC cuba hamarosan repülni fog sajnos.

Előtte
DSC_9693.jpg

Utána

DSC_9700.jpg


Köszönöm GA a matricát, nagyon jól mutat az akvárium frontján :)

DSC_9696.jpg
 
Esetleg nem gondolkodtál elől valami pirosas növényben?
Pl.bal oldalon a kőpart és a fa között reinicki mini?
És mi lesz a repülő cuba helyén?
 
Esetleg nem gondolkodtál elől valami pirosas növényben?
Pl.bal oldalon a kőpart és a fa között reinicki mini?
És mi lesz a repülő cuba helyén?

Nem tervezek előre növényt, reinecki nekem nem tetszett annyira, egyszer tartottam, de nem nyerte el a tetszésemet a kicsike :)
Hát a cuba helyén valószínűleg parvula mini lesz de ezt még meg kell álmodnom, sajnos ez nem akar ebben a berendezésben összejönni nekem. Már kétszer pótoltam, feleslegesen memg a pénzt nem dobálom ki az ablakon, inkább csere :) Parvula úgyis a kedvencem szóval valószínűleg ő fogja felváltani :)
 
Készítettem egy karbantartás előtti és utáni fotót. Szűrő üveg alkatrészeit kitakarítottam és megmetszettem a növénykéket mert már eléggé eluralkodott a káosz a háttérben :D
Alga nincs, minden egészségesnek látszik és a HC cuba hamarosan repülni fog sajnos.

Előtte
View attachment 54774

Utána

View attachment 54775


Köszönöm GA a matricát, nagyon jól mutat az akvárium frontján :)

View attachment 54776
Igen hangulatos az akvárium! Építő kritikaként talán annyit, hogy a Hydrocotylet ne hagyd jobban terjedni! Nekem a híd is jobban tetszett, amg csak foltokban volt rajta moha...
 
Igen hangulatos az akvárium! Építő kritikaként talán annyit, hogy a Hydrocotylet ne hagyd jobban terjedni! Nekem a híd is jobban tetszett, amg csak foltokban volt rajta moha...

Köszönöm szépen. :) a hydrot folyamatosan terelgetem, nyírogatom hogy úgy nézzen ki ahogy szeretném, de ahogy mondod, én is így tervezem hogy ennél jobban már nem engedem el, a jobb oldalon ilyesmi volt az elképzelés vele. Jövő héten a mohák is kapnak egy kis fazon igazítást, csak most ennyire futotta az időből, viszont a híd tetejét be akartam futtatni vele, csak már kezd kicsit besűrűsödni :D Na majd a jövő héten megnyirbálom őt is :)
 
Back
Oldal tetejére