• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The tunnel of green

Nem biztos, hogy ér annyit a cuba, az sem jó, ha sokkal több fénnyel világìtod az akvát. Hydropiper?
Nem csak a cuba miatt lesz új, a színek szebb visszaadása érdekében és ugye a háttérnövények szebb színezete miatt is :)
Hydropipert nézegettem csak arról olyanokat halottam hogy hasonló mint a cuba, mikor milyen kedve van megmaradni és kicsit nehezen tartható. Vagy akkor ez nem lenne igaz?
 
Nem csak a cuba miatt lesz új, a színek szebb visszaadása érdekében és ugye a háttérnövények szebb színezete miatt is :)
Hydropipert nézegettem csak arról olyanokat halottam hogy hasonló mint a cuba, mikor milyen kedve van megmaradni és kicsit nehezen tartható. Vagy akkor ez nem lenne igaz?

Ja okés. Nincs sok tapasztalatom nekem sem a piperrel. Nyomjál parvula minit, az tuti megmarad :D
 
Ja okés. Nincs sok tapasztalatom nekem sem a piperrel. Nyomjál parvula minit, az tuti megmarad :D
Szeretem a kihívást szó se róla, de trükkös nagyon ez az előtér, igaz a parvula is csak könnyűnek mutatja magát, viszont csak nagyon jó körülmények között terjeszkedik ő is :)
Még megálmodom ezt is :D
 
Kicsit OFF de mindenképp hozzám tartozik :)
Feléledt a kerti tó is, március eleje óta megy a szűrés benne újra, egy feles vízcsere után nagyon szépen letisztult és a szűrés is tudja tartani a lépést az esetlegesen fellépő problémákkal. Ilyen sima indításom se volt még soha vele. Növények lassacskán magukhoz térnek, gyönyörű tavirózsák/vízililiomok vannak. A kert egy része feléledt :)
Hoztam róla is egy-két fotót.

DSC_9715.jpg

DSC_9711.jpg

DSC_9712.jpg

DSC_9719.jpg
 
Érkezett egy kis erősítés fény terén, durván vissza van vágva minden de már szépen hajtanak a növénykék :) jövő hétre valószínnűleg formában lesznek már, akkor megérdemel majd az egész egy fotót :) Ha a HC cuba most se mutat hajlandóságot az életbenmaradásra és terjeszkedésre, akkor nagyon mérges leszek rá :D
Ja és mielőtt elfelejteném, két buce is úgy gondolja hogy megérdemlem a virágot :D (és egy anubias virágocskát látok még ami lemaradt a fotókról egyelőre)

DSC_9749.jpg


DSC_9727.jpg

DSC_9744.jpg

DSC_9774.jpg
 
Nagyon szép (y)
Köszike ;)

A mai nap margójára azért kijutott egy kis rosszból is. A nagy örömködés alatt észrevettem hogy valami kereken 2 órakor csepeg a padlómon. Hát ilyenkor a tápadagoló indul akcióba pár ml táp bejuttatás erejéig. Hát sikerült a spéci szűrőcsőbe vezetett rozsdamentes acél csőről lecsúsznia a semmit érő puha levegőcsőnek, így pár napja már a padlóra ment az ada brighty K, szerencsére időben észrevettem ezért nem volt még nagy tócsa max 10-15ml ment mellé. De javítás közben sikerült eltörnöm a az acél cső és a visszafolyásgátló közti keményebb CO2 csövet így elkezdett folyni az akvárium vize is a szűrőcsőből. Kellemest a hasznossal, gyors szűrő leállítás, szűrőcsövek kiszedése az akváriumból és csövek szétszedése.
Egy óra javítás és akkor már a szűrőcsövek takarítása után sikeresen újraindítottam a szűrést immár csöpögő és lecsúszó alkatrészek nélkül. Megizzasztott a kis piszok de úrrá lettem a helyzeten :D
 
Köszike ;)

A mai nap margójára azért kijutott egy kis rosszból is. A nagy örömködés alatt észrevettem hogy valami kereken 2 órakor csepeg a padlómon. Hát ilyenkor a tápadagoló indul akcióba pár ml táp bejuttatás erejéig. Hát sikerült a spéci szűrőcsőbe vezetett rozsdamentes acél csőről lecsúsznia a semmit érő puha levegőcsőnek, így pár napja már a padlóra ment az ada brighty K, szerencsére időben észrevettem ezért nem volt még nagy tócsa max 10-15ml ment mellé. De javítás közben sikerült eltörnöm a az acél cső és a visszafolyásgátló közti keményebb CO2 csövet így elkezdett folyni az akvárium vize is a szűrőcsőből. Kellemest a hasznossal, gyors szűrő leállítás, szűrőcsövek kiszedése az akváriumból és csövek szétszedése.
Egy óra javítás és akkor már a szűrőcsövek takarítása után sikeresen újraindítottam a szűrést immár csöpögő és lecsúszó alkatrészek nélkül. Megizzasztott a kis piszok de úrrá lettem a helyzeten :D

Na nehogy már hátra tudj dőlni! :D Hál istennek minden rendben van, igaz az ADA dzsúz elég drága móka a padlóra :D
 
Back
Oldal tetejére