• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Spider

Jól eldzsungelesedett! Jó az összkép, képen nem látszik az alga. (y)
Ami szemet szúr, hogy nagyon sok mohád van, valószínűleg már annyi mulm van bennük, hogy az tartja fenn az algásodást...
Lehet, hogy egy néhány erélyes vízcserével egybekötött nagyobb nyírás javítana a helyzeten.
 
Jól eldzsungelesedett! Jó az összkép, képen nem látszik az alga. (y)
Ami szemet szúr, hogy nagyon sok mohád van, valószínűleg már annyi mulm van bennük, hogy az tartja fenn az algásodást...
Lehet, hogy egy néhány erélyes vízcserével egybekötött nagyobb nyírás javítana a helyzeten.
Valóban el dzsungelesedet. Ez nekem is szúrja már a szemem, mert a növényeken kívül, már nem látszik semmi a pókból. Hétvégén tervezek egy nagyobb nyírást és rikítást.
Amúgy minden vízcserékor ki szoktam porszívózni és kefélni a mohát, úgy hogy nem érdekel hogy kitépődik.
 
Holnap lenne az a nap, mikor nagyobb karbantartást végzek, beleértve az akvárium belül is. Hát úgy gondoltam hogy már ma elkezdem hogy kevesebb maradjon holnapra. Mit mondhatnék, nem egyszerű, a dzsungelből kihozni valamit. 6 óra körül kezdtem el és 8 kor hagytam abba, mert már elégé ment le a fény. Ez a 2 óra csak a ritkításon ment rá, és az is inkább a ball oldal. Ennyi növényt szedtem ki egyenlőre. Ez egy Aldi ostyás vödör:
DSCF7727.JPG

ez meg a vödör teteje, a kidobandó növényekel:
DSCF7728.JPG


Még egyenlőre így néz ki:
DSCF7724.JPG
 
Ez előző scapeben, több helyen is volt gömb moha, szétszedve és ragasztva. Az átrendezésnél, minden le lett sikálva.

Most az a kérdés, hogy ami ezen a képen látszik, ecset alga? vagy a gömb moha maradványok ami beásta magát a fába, és most elkezdet kinőni. Lehetséges ez ?
DSCF7871.JPG
 
Nos, amióta meg lett nyírva a növényzet és 2 hetente takarítom a szűrőben a előszűrőt és a perlont, kezd helyre állni a rend.Még nem 100%, de dolgozom rajta.:)Minden szűrő takarításkor adagolok 5ml baci kultúrát . A Co2 beoldás hosszabbodott 1 órával (8,30)és úgy tűnik hogy most jó értéket mutat a DC, a lámpa bekapcsoláskor.
A fény és táp nem változott.
Most 2 nap a vízcsere után így néz ki:
DSCF8004.JPG

DSCF8005.JPG


DSCF8006.JPG DSCF8007.JPG DSCF8008.JPG DSCF8009.JPG DSCF8011.JPG DSCF8016.JPG DSCF8017.JPG DSCF8021.JPG
 
Back
Oldal tetejére