• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Spider

84ik nap.

A mai állapot a következő:
DSCF7259.JPG

DSCF7260.JPG DSCF7261.JPG DSCF7262.JPG DSCF7263.JPG DSCF7278.JPG DSCF7279.JPG

Emeltem a táp adagon, a gyári adag ajánlást 1,5 szerest, mert némi hiány tünetet észleltem, és beiktattam a 2 naponta adagolást. Kezd egyre sűrűbb lenni a növény massza, és úgy ítéltem hogy kevés a heti 1x tápozás. Eddig 3x kellet nyírnom és ritkítanom növényeket, de most valahogy behúzták a kézi féket.
 
Ugyan itt is megvolt a rendszeres rutin, csak azzal a különbséggel hogy nincsenek nagyobb gondok. Egyetlen 1 zavaró tényező van, a ecset alga a buce és a anubias-okon. Itt a tegnapi napon inkább a microsorumok ritkításáról szolt, mert elégé elkezdtek bokrosodni. A nagyobb és öregebb leveleket levágtam. Meg az olyan leveleket amin elkezdet nőni hajtások, mert zavart a gyökerek látványa. A lekaparással azt tapasztaltam, hogy azon a levélen, rövid időn belül, új hajtást hoz. Így inkább levágtam az egész levelet. Rengetek levél volt alul, ami nem jutott megfelelő fényhez és táphoz és megvoltak sárgulva vagy barnulva.

Most ez a látványa:
DSCF7390.JPG

DSCF7391.JPG DSCF7392.JPG DSCF7393.JPG DSCF7403.JPG DSCF7404.JPG DSCF7397.JPG DSCF7402.JPG
 
A mostani állapot, elégé el dzsungelesedet. Maga a lényeg már nem is látszik, ami a címet illeti.
A Carbo elfogyott és áttértem a Excel-re. Az anubias-ok és a buce-k , továbbra is ecsetalgások, a kezelés ellenére is. Hétvégén lesz egy kis nyírás és ritkítás. A fertőzőt leveleket lefogom vágni.
DSCF7441.JPG

DSCF7442.JPG


 

Attachments

  • DSCF7441.JPG
    DSCF7441.JPG
    364.4 KB · Megtekintések: 0
  • DSCF7442.JPG
    DSCF7442.JPG
    347.4 KB · Megtekintések: 0
Ma megvolt a vízcsere, még lenyírtam a gazt. A moháknak a 90%ka meg lett nyírva. Nyírás után még rengeteg mulm volt közte. A anubias-okat és a buce-kat, megszabadítottam egy jó pár levéltől, amit már reménytelenek láttam, az ecset alga miatt. A maradékot lekezeltem excel-el.
A szűrőre és a csövekre is ráfért egy takarítás, mert észrevettem, hogy már nincs meg a megszokott flow.
Most így néz ki:
DSCF7472.JPG

DSCF7473.JPG

És egy pár részlet:
DSCF7482.JPG DSCF7483.JPG DSCF7487.JPG DSCF7491.JPG DSCF7493.JPG DSCF7497.JPG

Az utolsó géb is öngyilkos lett az éjjel. Valami esztétikus védőt kell barkácsolnom, a következő géb vásárlásig, mert nem adom fel. Egyik sem a vízben adta meg magát.

A sárga garnéláim(yellow) is eltűntek. Ahogy látom ezekkel, nincs szerencsém.:( És a tangerine tiger is elkezdet kopni.:(
 
Utoljára módosított:
Mivel már egyáltalán nem hasonlít pókra, így át kéne nevezned. :p A javaslatunk Wilberforce lenne, A hegy gyomrában c. nagyon régi ifjúsági sorozat főgonoszai. :lurking:
 
Helyzet jelentés 115ik nap.

A fonal és a szakáll, egyre kevesebbet van jelen. Most azt mondanám hogy inkább a szőr alga dominál. Valószínű hogy a táp adagot kellene emelni.
Táp adagolás a következő:
TF macro - naponta 6ml,
TF planter - naponta 1,8 ml ,
Seachem excel - naponta 4ml,
TF phosphate - 3 naponta 2ml.
A excelt, a héten úgy adagoltam,(100%) hogy ráfecskendeztem a megfertőzött ecset algás kövekre és növényekre. (anubias, bucephalandra, microsorum)
Co2, 3 bubi/ sec. 11,00-19,30. Estére lesz a DC lime zöld.
Világítás, 12,45 - 20,45 amiből 1-1 óra a napfelkelte és naplemente.

A dokit 3 hetente asztatni kell a teljesítmény érdekiben.

Azt vettem észre hogy 2 hetente hozzá kell nyúlnom a szűrőhöz, mert ennyi idő alatt csökken az áramlat (előszűrő szivacs tisztítás, perlon csere, Seachem Purigen átöblítés) Ezzel a módszerrel látom hogy javul a helyzet. (eddig):cool:

fauna: - a mollyk kikerültek (más helyre úsztak), a gébek elkoptak (öngyilkosok lettek):(
flóra: - egy hete bekerült 2 szál cabomba caroliniana és egy szál rotala rotundifolia (ami már 4 felé ágazik)

És most már ne csak szöveg legyen, hanem egy pár kép is,ami jobban sikerültek.:)
DSCF7532.JPG DSCF7536.JPG DSCF7537.JPG DSCF7542.JPG DSCF7545.JPG DSCF7546.JPG DSCF7551.JPG DSCF7544.JPG DSCF7550.JPG
 
Back
Oldal tetejére