• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Tamás - Babaulti green

Virasztó Tamás

Tapasztalt kertész
Ez lesz az otthona 3 tucat babulti green garnélának, egy CPO-nak és 4 otónak.

Első nap vége
WP_20150329_22_55_26_Pro1.jpg
 
Ha ez najas (tüskés hínár), akkor hamarosan nem fogod látni a lakókat, úgy eldzsungelesedik, szóval sasold és ügyelj rá, mielőtt átveszi tőled a hatalmat az akvárium fölött.
Én kövek helyett is inkább ágakat tennék be, de kezdetnek jó lesz. Mennyi a pH? Babaultit lágy vagy csapvizes helyről veszed?

Sok sikert!
 
Ez nagyon najasnak tűnik.
Ha leülteted (képen nem látszik) akkor meglepően erős gyökérzete lesz nemsokára, aztán mehet a rendszeres tépés.
Egyébként egy törékeny növény, nem nehéz megtépni.
 
Ha ez najas (tüskés hínár), akkor hamarosan nem fogod látni a lakókat, úgy eldzsungelesedik, szóval sasold és ügyelj rá, mielőtt átveszi tőled a hatalmat az akvárium fölött.
Én kövek helyett is inkább ágakat tennék be, de kezdetnek jó lesz. Mennyi a pH? Babaultit lágy vagy csapvizes helyről veszed?

Sok sikert!
Ez nem a kezdet, az már a vég :) A kő terv szándékos, tehát egyelőre marad. Valószínűleg az alsó növények is kijönnek majd, helyettük nano gömbmoha szőnyeg lesz, csak fent fog burjánzani a najas, ha hagyom. Maga a növény nem kifejezetten tetszik, de az nagyon látványos, ahogy a garnélák birtokba veszik, 60%-uk mindig ezen üldögél. Persze mondhatjátok azt, hogy nincs növényem, azért vannak ezen, hol lennének máshol, de ez nem igaz, mert a másik, 20 cm távolságra lévő akváriumban pogostemon erectus és polysperma dzsungel van, mégis a 30-40%-uk ezen üldögélt. A többiek nagy része meg a pogostemon tollseprűn.
Köszi a naja figyelmeztetést is, majd figyelek rá, hogy kordában legyen tartva :)
 
Utoljára módosított:
Szép lesz ez:) honnan sikerült beszerezni a babaultikat? Már régóta keresem.
Komolyan mondom, nem tudom, hogy honnan vannak egy ismerőstől kaptam, aki ismer valakit aki ismer valakit, aki tenyészti.

Ez nagyon najasnak tűnik.
Ha leülteted (képen nem látszik) akkor meglepően erős gyökérzete lesz nemsokára, aztán mehet a rendszeres tépés.
Egyébként egy törékeny növény, nem nehéz megtépni.
Nem tervezem ültetni, reményeim szerint lebegő növény lesz. (vagy nem, de majd kiderül)
 
Back
Oldal tetejére