1. Külső szűrőt keresel?

Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

Tudtad, hogy az EHEIM 2075-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

Értesítés elrejtése
  2. FONTOS! FÓRUM FRISSÍTÉS A LÁTHATÁRON!

Egy ideje halogatjuk már a fórum motor frissítést. Nagy verzió váltás van, ami azzal is jár, hogy sok új funkció érkezik, de több bővítménnyel használt funkció nem biztos, hogy megmarad ebben a formában. Most már elég sok idő eltelt, hogy a stabil verzió miatt váltsunk. Akinek fontos bookmark, privát üzenete volt, mentse le. Ezeket az alap funkciókat visszahozzuk, de az adat migrálás miatt, az adatok lehet elvesznek majd. Pláne, hogy a jelenlegi üzenetkezelő is csak egy bővítmény ami nem a fórum motor része. Gondoljátok át és nekiesünk valamikor. Az átállás után biztosan lesz majd felület igazítás stb, de a motor sok új dolgot tartalmaz ami elsősorban nektek lesz jobb élmény. Köszi a megértést.
    Értesítés elrejtése
  3. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Szűrőváltás, szűrőcsere működő akváriumban

Kategória: 'Az akvárium szűrése, szűrők és szűrőanyagok', témanyitó: McNick, téma nyitása: Febr 20, 2013.

1. McNick
    Épp nem fórumozik ...

McNick Kertész szaki

Tag:
    Jan 23, 2013
    Kedvelik:
    117
    Hely:
    Zala
    Nem találtam ilyen témát, így gondoltam indítok egyet.

Ha új szűrőt vesz az ember működő akváriumba, hogyan történik meg az új szűrőre való átállás?

Esetemben egy sima noname szivacsos belső szűrő lesz cserélve egy Eheim külső szűrőre. Vannak garnélák, és halacsok, valamint növényzet is...

2. Punkdraco

Punkdraco Főkertész

Tag:
    Aug 10, 2012
    Kedvelik:
    328
    Hely:
    Bp. XVII.
    Én vegyesen járatnám vagy 2-3 hétig és nyomnám bele a bacikat, majd kivenném a régit. nekem így tűnne logikusnak.

A. Kavicsos kedveli.
  3. Maci
    Épp nem fórumozik ...

Maci VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2012
    Kedvelik:
    1,842
    Hely:
    Vásárosnamény
    Én külsőt cseréltem nagyobb teljesítményű külsőre úgy, hogy a biológiai töltetet felhasználtam az új szűrőben és természetesen televágtam bacival. A régit az új beüzemelése után rögtön lekapcsoltam vagyis váltották egymást. Nem volt semmilyen problémám, az egyensúly simán megmaradt. Belső szűrők esetében nem tartok a hatalmas bacikultúrától, a külső beüzemeltetése után néhány nap (2-3) kiveheted a belsőt, szerintem.

4. tonyó
    Épp nem fórumozik ...

tonyó Tapasztalt kertész

Tag:
    Jan 17, 2013
    Kedvelik:
    43
    Hely:
    Dunakeszi és XIII. ker
    Ha kicsit nem akarod járatni az is egy megoldás lehet, hogy a szivacsot bedobod az új szűrőbe, aztán majd köv takarításnál kiszeded.

A. Kavicsos kedveli.
  5. McNick
    Épp nem fórumozik ...

McNick Kertész szaki

Tag:
    Jan 23, 2013
    Kedvelik:
    117
    Hely:
    Zala
    Nekem is ez volt a gondolatom, megpróbálom beletenni az újba, ami végül is egy Eheim Ecco Pro 130 lett, tetszetős darab :)

6. BSzilvi
    Épp nem fórumozik ...

BSzilvi Főkertész

Tag:
    Febr 25, 2013
    Kedvelik:
    271
    Hely:
    Dunakeszi
    Lecserélem a nano aksiban a szűrőt. Kérdésem, ezt hogyan tegyem? A gyárilag kapott szűrő napról napra egyre nagyobb katasztrófa. Így az újat minél előbb be akarnám állítani. Mit tanácsoltok? Max. a purigent tudom átaplikálni az újba valahogy és úgy elindítani. Szenvedjek még párhuzamosan a régivel, vagy bacit adagolva rögtön egyedül is indíthatom az újat?

7. Maci
    Épp nem fórumozik ...

Maci VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2012
    Kedvelik:
    1,842
    Hely:
    Vásárosnamény
    Ha szűrőanyagot át tudnál tenni a régiből az újba, úgy mehetne a dolog.

A. Kavicsos kedveli.
  8. Bükike
    Épp nem fórumozik ...

Bükike Főkertész

Tag:
    Febr 3, 2014
    Kedvelik:
    807
    Hely:
    Budapest, Józsefváros
    Map
    1 hónapja üzemelő akiban cserélném Eheim 2213-as szűrőmet 2026-ra.
    Hogy tegyem? Összekapcsolható sorosan a két szűrő (bár más a cső csatlakozás) vagy menjen párhuzamosan a két szűrő az akiban, max a halak fogják kigyúrni magukat az extraáramlás miatt?

9. eMZé
    Épp nem fórumozik ...

eMZé Legenda

Tag:
    Júni 1, 2011
    Kedvelik:
    7,632
    Hely:
    Budapest, XIII. kerület Rokolya utca
    Map
    Csak tedd át a 2213-ból a biológiai szűrőanyagokat az új szűrőbe. Nem kell, hogy két szűrő egyszerre üzemeljen.

10. anemo
    Épp nem fórumozik ...

anemo Nézelődő

Tag:
    Febr 14, 2014
    Kedvelik:
    1
    Hely:
    Budapest XXI
    Sziasztok!

Szűrőcserében vagyok én is (Eheim 2071 az új), viszont a régit eladtam, így nincs töltetem, az Eheim pedig vadonatúj, most fog érkezni. Mit tanácsoltok, létszükséges vennem bacikultúrát?
    Az akvárium br 112 L, low tech, szóval nem igényes növények vannak benne.

11. gcsabai
    Épp nem fórumozik ...

gcsabai Kertész szaki

Tag:
    Dec 24, 2011
    Kedvelik:
    175
    Hely:
    Dunabogdány Ady Endre 36
    Map

Szia

Szerintem érdemes,ajánlott bacikultúrát adni az akváriumba,
    ha esetleg aktív talajod van akkor lehet hogy az ajzatódban lévő bacik is segítenek az átállásba.

12. anemo
    Épp nem fórumozik ...

anemo Nézelődő

Tag:
    Febr 14, 2014
    Kedvelik:
    1
    Hely:
    Budapest XXI
    Szia!

Tropica Substrate + ADA Amazonia. Köszönöm a tanácsot, holnap veszek egy Seachem Stability-t, az új szűrő töltetét pedig majd meglocsolom vele. Ahogy olvasom a termékleírást, rendszeresen is lehet használni az akvárium vízéhez adva (havi gyakorisággal), úgyhogy el fog fogyni :)

13. Piga
    Épp nem fórumozik ...

Piga Legenda

Tag:
    Júni 21, 2011
    Kedvelik:
    3,975
    Hely:
    Bp. XXI. ker.
    Bacterball lenne az igazi a szűrőbe amit a szűrőanyag mellé bedobsz.Ajánlatos használni bacikat,mert sok időt megspórolsz egy új szűrőnél.:)

14. Beni
    Épp nem fórumozik ...

Beni VIP kertész

Tag:
    Júli 10, 2011
    Kedvelik:
    2,393
    Hely:
    Tatabánya
    Erősen ajánlott használni ilyenkor valami indító cuccot. Hiába vannak a vízben és a talajban is bacik, azok mennyisége eltörpül a szűrőben lévőktől. Valamint nem érdemes néhány 100 Ft-os indítóbacik miatt kockáztatni egy algatámadást...

15. Piga
    Épp nem fórumozik ...

Piga Legenda

Tag:
    Júni 21, 2011
    Kedvelik:
    3,975
    Hely:
    Bp. XXI. ker.
    Teljesen igazad van azonban én szerintem a talajban is nagyon sok a baci telepszik meg azért az sem elhanyagolható :)

16. anemo
    Épp nem fórumozik ...

anemo Nézelődő

Tag:
    Febr 14, 2014
    Kedvelik:
    1
    Hely:
    Budapest XXI
    Bacterballt végül nem vettem, gazdaságosabb Seachmet választottam most :)

17. Piga
    Épp nem fórumozik ...

Piga Legenda

Tag:
    Júni 21, 2011
    Kedvelik:
    3,975
    Hely:
    Bp. XXI. ker.
    másfél éve vettem bacterballt és még mindig van belőle.;)

18. sonor
    Épp nem fórumozik ...

sonor Nézelődő

Tag:
    Nov 24, 2014
    Kedvelik:
    2
    Sziasztok!

Az eddig nagyon szépen beállt egyensúllyal rendelkező low-tech akváriumomat szeretném felfejleszteni egy kicsit (60l, 15w, eheim 2008 belső szűrő, easy carbo, GA micro, macro).

Rendszeres névtelen olvasója vagyok a fórumnak, így ha jól tudom, az első lépés egy megfelelő teljesítményű külső szűrő. :)

Végre hozzájutottam egy Tetratec Ex600-hoz, viszont használt, pár hónapos. Először a belső szűrővel együtt gondoltam járatni pár napig, aztán a belsőre szerintem nem is lesz szükség.

Ki kell cserélnem a benne levő használt szűrőanyagot újra? Siporax van benne ha jól tudom, a gyári szivacs, bioball, meg perlonvatta. Kicsit félek az "idegen" baciktól, esetleges fertőzésektől, (ha át lehet így vinni egyik akváriumból a másikba) stb., illetve kell-e valamit csinálnom a szűrővel azon kívül, hogy kimosom jól, kiöblítem akváriumvízzel (legalábbis ennyit gondoltam első körben tenni).

Ha meghagyhatnám a régit, egy 100ml-s purigennel szívesen kiegészíteném, ha nem, akkor beszerzem hozzá az újakat mindenből.

Köszi előre is a válaszokat! :)

Üdv:

Gergő

19. talachi
    Épp nem fórumozik ...

talachi Legenda Legjobb napló

Tag:
    Ápr 24, 2009
    Kedvelik:
    4,478
    Hely:
    Herend,Veszprém megye
    Megtarthatod a régi szűrőanyagot! Perlont cseréld a szivacsot mosd ki a siporaxot vedd ki süsd meg sütőben és mehet vissza. A bioballt cseréld ki valami normális anyagra, mert csak a helyet foglalja.

sonor kedveli.
  20. sonor
    Épp nem fórumozik ...

sonor Nézelődő

Tag:
    Nov 24, 2014
    Kedvelik:
    2
    Köszi a gyors választ! :)

Bioball helyett Seachem Matrix, vagy Eheim Substrat Pro mehet?

talachi kedveli.

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése