• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőváltás, szűrőcsere működő akváriumban

Sziasztok!

Mostanában azon gondolkozom, hogy kicserélem a külső szűrőmet. A csere oka egyedül a nagyobb biológiai szűrőtöltet kapacitás lenne. Most egy bruttó 60 literest egy Eheim ecco pro 200-as szűr.
Amire eddig gondoltam a Tetra EX800 plus, JBL e702, Eheim 2424. Most a szűrőben Eheim kerámia, Matrix és Seachem Purigen van a perlon mellett. Ez az összetétel maradna, a Mátrix mennyiségének emelésével.
Az akvárium halas, nincs túlterhelve, a növénnyel közepesen beültetve, hozzá CO2.

Ti cserélnétek ezt a szűrőt? Amennyiben igen akkor mire?
Szia. Én nem cserélném. Még elbírja a 60L is. Viszont a kerámiát én is cserélném matrix-ra.
 
Nem teljesen. Mivel crystal és taiwan garnélaim vannak, így a matrix fölött bio rio van a Seachem Purigen és a perlon alatt.
Eheimről semmiképp nem beszélnélek le, csak válassz még eggyel nagyobbat vagy nézd meg a szintén német Oase sorozatot, sokan használják mostanában és tudtommal elégedettek vele.
 
Nem teljesen. Mivel crystal és taiwan garnélaim vannak, így a matrix fölött bio rio van a Seachem Purigen és a perlon alatt.
Eheimről semmiképp nem beszélnélek le, csak válassz még eggyel nagyobbat vagy nézd meg a szintén német Oase sorozatot, sokan használják mostanában és tudtommal elégedettek vele.
Bocsi. Félre olvastam azt hittem a Eheim 2424 akarod cserélni..
Eheim ecco pro 200 tuti csere kevés a 60l hez.
És bocsi nem figyeltem eléggé oda...:confused:
Én a CRS ket egy eheim 2213 szűr (20L) szivacs+matri+ perlon szűrővel..
 
Szia. Én nem cserélném. Még elbírja a 60L is. Viszont a kerámiát én is cserélném matrix-ra.
Bocsi. Félre olvastam azt hittem a Eheim 2424 akarod cserélni..
Eheim ecco pro 200 tuti csere kevés a 60l hez.
És bocsi nem figyeltem eléggé oda...:confused:
Én a CRS ket egy eheim 2213 szűr (20L) szivacs+matri+ perlon szűrővel..
Szia,

nem gond :)
Akkor a kerámia cserélve lesz Mátrixra, két ajánlás után.
 
Nem teljesen. Mivel crystal és taiwan garnélaim vannak, így a matrix fölött bio rio van a Seachem Purigen és a perlon alatt.
Eheimről semmiképp nem beszélnélek le, csak válassz még eggyel nagyobbat vagy nézd meg a szintén német Oase sorozatot, sokan használják mostanában és tudtommal elégedettek vele.
Az OASE Biomaster 250-el is kacérkodom. Nagyon tetszik az külön kiemelhető előszűrő.
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy mi a teendő a szűrőanyagokkal az első használat előtt a bacikon kívül, mosás pl. ?
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy mi a teendő a szűrőanyagokkal az első használat előtt a bacikon kívül, mosás pl. ?
Szia, ez szűrőanyag függő is. Matrix, bio rio stb kategóriákat nem muszáj átöblíteni, de lehet. :) Mi simán öblítés nélkül szoktuk használni, max az elején kicsit zavarosabb pár óráig a víz.
Lávakő meg hasonlók viszont igényelnek mosást, ill. ha csapvízzel mosod, akkor valamilyen víz előkészítő is mehet utána a bacik mellé a vízbe klór miatt. Szivacsokat sem kell átmosni, perlont viszont javasolt langyos vízzel alaposan átöblíteni, volt már, akinek gondot okozott hogy öblítés nélkül rakta be (ez perlon/gyártó függő is mondjuk).
 
Sziasztok!

Eljött az idő, hogy a közel 3-éves Hydor Pro 450-es szűrőm lecseréljem. Szeretem mert nincs rajta semmi extra, nem villog, nem zenél, csak szűri a vizet, de azt jól. Sajnos a rotor hangja már felerősödött, szobámban van, nem kaptam hozzá alkatrészt, vettem egy Eheim Pro 4+ 600-as szűrőt + tartalék rotort, tengelyt, adaptert és zsírzó spray-t. Kiolvastam az okosító leírásokat, bevágtam őket (na nem a sarokba ), majd összeállítottam víz nélkül, bekentem a fejgumit, az adapter külső tömítést, ahol tudtam fújtam bele, megmozgattam. Kiszedtem a Hydort, a csöveket, fürdőszobában a csöveket lemértem, majd az Eheim szuper rugalmas csöveit levágtam, csatlakoztattam. A Hydorban ( 4 tálcás ), 3 tálca Seachem Matrix, egy tálca tm20-as előszűrő szivacs volt. Finomabb szivacs a végére, perlont nem használtam. Elöblítettem a Biológiai szűrőanyagot, majd beleöntöttem az Eheim tálcáiba, a 2-es 3-as 4-esbe. Az egyesbe (legalsó) meghagytam azt a műanyag csodát (2 zacsi Mechpro), ingyen van, vele adták, meglátjuk milyen szivacs helyett, egyet használtam fel belőle. Kaptam még 1-zacsi Substrat Pro-t, egy zacsi BioMech-t, ezeket eltettem a szekrénybe későbbre. A gyári előszűrő szivacsot és a perlont beletettem, viszont a megkerülőt kinyitottam, eddig sem volt nekem benne. Visszahelyezés a rugalmatlan csövek miatt nem volt egyszerű, állandóan elfordult az akváriumban a kifolyó cső, tappancsok nem fogták meg. A Hydornál a kifolyócső forgatható, itt nem. Amikor beállt nyitottam az adaptert. A Hydornál ezt úgy végeztem, hogy még a fürdőszobában engedtem vizet a beszívó ágba, csapot elzártam a végén, majd az akváriumba betéve, csatlakoztatva nem kellet még pumpa sem, magától elindult a vízbeáramlás, így történt ez most is. Mikor megáll, indítottam a masinát. Szépen halkan megy, nem szivárog. Fojtani ezt is kell, mivel itt nincs a csöveken gyárilag csap, az adapteren lassítottam az áramlást, majd megírjátok hogy ezt így kell, vagy tegyek be a kimenő csőre egy csapot. Kevés a hely, mert egy JBL Atomizer vagy inline diffúzor is van rajta, ezért tudok kanyarodni csak ilyen keservesen. Azóta a Hydort kitakarítottam, de ez egy másik írás lesz mert nem hagyom az elenyészetnek.
 
Ezt miért?

Így kell, felesleges az extra csap.

Mit tapasztalsz? Halkabb mint a Hydor?
Nem szeretnék sűrűn perlont cserélni, még azon is gondolkodtam, hogy kihagyom. Meglátom milyen lesz, a víz így is tiszta volt, ez a tanulófázisom ezzel a masinával.

Halkabb mint a Hydor, tudod az már morgott, zörgött és itt van velem a szobában. Még arra is gondoltam, ha ezt a víz közvetíti, talán a halaimat, garnéláimat is zavarja. Ezt itt hallkan mondtam...
 
Back
Oldal tetejére