• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrés a növényes akváriumban

Szia Mindenkinek!
Nekem a netto 150l-re fog menni 2750l/h.
Biztos ami biztos :)
Természetesen külső szűrő,bár nem Eheim, hanem Aqua-pro 4 és Atman 3.
 
Miért lenne az?Hiszen itt azt olvastam, túlszűrt akvárium nincs.Vagy tévedek?
Egy 20 literes nanoba jó a 20x-s forgatás, az enyémben is jónak kell lennie a 18x-osnak.
 
Egy nano meg egy 150 literes aki nem egy téma szerény véleményem szerint. Nem a liter / óra a fontos (az áramlás miatt persze) hanem mekkora a szűrő felület. Szerintem, jól mutatja N-dee DIY eheimes szűrője.
 
A szűrőfelület 20 liter a kettőben.
Az egyikben 7.5l a kapacitás,a másikban 12,5l.
A gyárit kicserélem Ada Bio Rio-ra.
Elég kell,hogy legyen véleményem szerint.
De várom az építő kritikát. ;)
 
Nem a szűrőfelületre mondom hanem arra hogy az áramlás olyan erős lesz hogy "kitépi" a növényeket az aljzatból.. így már világos?
 
Óvatosan a Bio Rio-val.

Én azt vettem észre, eléggé visszafogja a szűrő teljesítményét (Eheim 2028-as volt a tesztalany, a mechanikai töltetet cseréltem bio rio-ra. de már nincs így. :))

A speckó ADA szűrő bitang erős motorja átpaszírozza mindenen (a Bio Rio elég apró szemcsélyű szűrőmédia) a vizet, az Eheim se gyenge/rossz, de nem ADA. :)

gelo said:
A szűrőfelület 20 liter a kettőben.
Az egyikben 7.5l a kapacitás,a másikban 12,5l.
A gyárit kicserélem Ada Bio Rio-ra.
Elég kell,hogy legyen véleményem szerint.
De várom az építő kritikát. ;)
 
hmm ez érdekes. én most NA Carbont használok az Ecco Pro 130-ban Substrat pro helyett. Ez is borzalmasan aprószemű, de nem vettem észre hogy gyengébb lenne mint korábban volt. pedig ez a közeg hajlamos a tömörödésre.

a 2028 elég erős. mennyi Bio Rio volt benne?
 
Viktor!
Szerinted is nagyon sok ez a teljesítmény egy 89x50x42 akihoz?
 
gelo said:
A szűrőfelület 20 liter a kettőben.
Az egyikben 7.5l a kapacitás,a másikban 12,5l.
A gyárit kicserélem Ada Bio Rio-ra.
Elég kell,hogy legyen véleményem szerint.
De várom az építő kritikát. ;)

pusztán a számok alapján azért lehet, hogy ez már tényeg sok. ki tudja persze, hogy a számok a valóságban mit jelentenek.

hétvégén egy kicsit nagyobb akira csatoltunk 2080-as prof 3-at. Erős volt, de nagyon messze volt attól, hogy kitépjen bármit is.
szóval a puding próbája az evés. de szerényebb felszereléssel is bőven jó lennél.
 
pont ez a dolog pikantériája...

A kicsi szűrőmben (eheim 2222) is substrat pro és bio rio kombo van. Ott nem vettem észre semmit különösebben...

A nagyban viszont igen. Bár lehet az állandó flow hajkurászás az idegeimre ment. :)

Egyik rekeszbe ment csak bio rio a 3 közül, asszem olyan másfél-2 kiló lehetett talán...?

viktorlantos said:
hmm ez érdekes. én most NA Carbont használok az Ecco Pro 130-ban Substrat pro helyett. Ez is borzalmasan aprószemű, de nem vettem észre hogy gyengébb lenne mint korábban volt. pedig ez a közeg hajlamos a tömörödésre.

a 2028 elég erős. mennyi Bio Rio volt benne?
 
Viktor!
Köszi a gyors választ.Amúgy esőztető lesz mindkettőn, az azért fog rajta egy kicsit majd.
De ha így is sok, vissza adom öcsémnek az 1200l/h-t és marad az1550l/h-s. ;)
 
gelo said:
Viktor!
Köszi a gyors választ.Amúgy esőztető lesz mindkettőn, az azért fog rajta egy kicsit majd.
De ha így is sok, vissza adom öcsémnek az 1200l/h-t és marad az1550l/h-s. ;)

igen ezt akartam is mondani, hogy midnenképp az erős szűrőt tartsd meg ;)

histi said:
pont ez a dolog pikantériája...

A kicsi szűrőmben (eheim 2222) is substrat pro és bio rio kombo van. Ott nem vettem észre semmit különösebben...

A nagyban viszont igen. Bár lehet az állandó flow hajkurászás az idegeimre ment.

Egyik rekeszbe ment csak bio rio a 3 közül, asszem olyan másfél-2 kiló lehetett talán...?

Köszi az infót. Erről az jut eszembe amikor barátom megvette az RS Octaviát. Eleinte félelmetesen erősnek érezte, később már észre sem vette. Bezzeg én... amikor odalépett halálfélelmem volt az anyósülésen. ;)
 
Viktor!

Lehet,hogy mégsem lesz vihar az akiban,hiszen pecás iwagumija is akkora mint az enyém.Azaz majdnem,méretek 89x50x42=186.9 liter
Így már nem is lesz horror a flow,nem?
 
Üdvözletem,
Arra szeretnék rákérdezni hogy a külső szűrők működnek-e úgy hogy az akival vannak egyszinten nem pedig lejjeb ( alatta). Illetve amennyiben igen ez gyártó , termék függő dolog?
 
toldy said:
külső szűrők működnek-e úgy hogy az akival vannak egyszinten nem pedig lejjeb ( alatta). Illetve amennyiben igen ez gyártó , termék függő dolog?
Természetesen működnek, csak az indulás egy kicsit döcögősebb. Amíg lentebb van a szűrő, elég megszívni és máris zúdul lefele a viz az akváriumból. Addig a mellette lévő szűrőben nehezebb a vizet a szűrőbe vezetni. Ki-bekapcsoláskor már általában nincs probléma, de egy szűrő tisztítás ismét felveti a feltöltési problémát. A szűrő feje (rotor rész) jó, ha a vizszint alatt van. A közlekedő edény miatt így mindig vizben lesz a rotor.
 
Az elindítás nem olyan nagy baj mert legfeljebb addig a polc elé rakom a szűrőt egy székre, de sajnos nincs rá lehetőségem hogy lejjebb legyen mint az akvárium. A tervezett akvárium egyébként 35x30x30 ( HxSzxM) a szűró pedig 22x22x34 ( Ferplast Bluextreme 700 ).
 
Az a 4cm-es szintkülönbség nem tudom mennyire fog bezavarni a gyakorlatban. Meg az akváriumod sincs teli töltve. A gond ugye abban rejlik, hogyha lekapcsolod a szűrőt, akkor abból a viz átcsurog az akváriumba, a szűrőben lecsökken a vizszint és a rotor levegős lehet. Határeset...ki kell próbálni ;)
 
Értelmes de kezdőhöz illő kérdés:
Eheim 2026 szűrő, mit vegyek bele szűrőanyagot? Nem szeretném a gyári csomagot csilliómillióért, de valamit tennék bele csak nem tudom mit érdemes. Nem növényes, most még csak sima sügeres az akvárium, majd később részben növényes de nem növényevő halas lesz.
Köszönöm a tanácsokat előre is!!!
 
Hellótok.

A szűrő teljesítményébe az emelési magasságon túl a vízszintes távolság mennyire játszik szerepet?
 
Back
Oldal tetejére