• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrés a növényes akváriumban

Sziasztok..azt szeretném megkérdezni,hogy az üveg ki és befolyócsöveket hogy rendezzm el..
köszönöm..sajnos fotót nem tudom hogyan kell feltölteni
 
Sziasztok!
Szerintetek akvárium indításnál érdemes használni aktív szenet?
Valamint ki melyik baktérium kultúrát használja és meddig?

Köszi
 
Sziasztok!
Szerintetek akvárium indításnál érdemes használni aktív szenet?
Valamint ki melyik baktérium kultúrát használja és meddig?

Köszi
Aktiv szen szerintem nem art, talan kisimitja az ammonia spikeokat, de ha nem teszel tul koran halakat bele szerintem nem szukseges. Ha nagyon olcson tudsz vagy eleve van elfer a szuroben. ADA protokolban is azzal kezdenek.
Bacibol a az easystartot hasznaltam eddig, egy 100 milis flakont bele szoktam rakni az elso honapban. Kb minden vizcserevel 5 milit. De ketszer csinaltam mar es mindketszer nagyon durva bacireteget produkalt a szuro csoveben, szoval arra figyelni kell mert egeszen lefolytotta a szurot.
De szigoruan egyiket se gondolom szuksegesnek :)
 
Aktiv szen szerintem nem art, talan kisimitja az ammonia spikeokat, de ha nem teszel tul koran halakat bele szerintem nem szukseges. Ha nagyon olcson tudsz vagy eleve van elfer a szuroben. ADA protokolban is azzal kezdenek.
Bacibol a az easystartot hasznaltam eddig, egy 100 milis flakont bele szoktam rakni az elso honapban. Kb minden vizcserevel 5 milit. De ketszer csinaltam mar es mindketszer nagyon durva bacireteget produkalt a szuro csoveben, szoval arra figyelni kell mert egeszen lefolytotta a szurot.
De szigoruan egyiket se gondolom szuksegesnek :)
Ez egy korrekt válasz volt akkor így járok el az easystartot ismerem van itthon meg Prodibio biodigest egy ampulla, aktívszenem is van. :)
 
Szia @zeppike !
Tápozás visszafogott legyen az elején?
TF planter napi 1 ml bár heti adagolású, TF makro meg mérés szerint 5ppm nitrát(úgy is lesz ammónia meg nitrit az elején) foszfát meg hozzá 0.5 ppm erre gondoltam. Világítás meg 10 ről 6 órára kezdetben co2 magasnyomású megy, meg 1 ml carbo.
A választ köszi.
 
Szia @zeppike !
Tápozás visszafogott legyen az elején?
TF planter napi 1 ml bár heti adagolású, TF makro meg mérés szerint 5ppm nitrát(úgy is lesz ammónia meg nitrit az elején) foszfát meg hozzá 0.5 ppm erre gondoltam. Világítás meg 10 ről 6 órára kezdetben co2 magasnyomású megy, meg 1 ml carbo.
A választ köszi.

Azt hiszem ezt sokkal tudomanyosabban csinalod mint en barmikor. Szerintem csak arra figyelj, hogy a tapanyagszintek a gyakori vizcserevel is viszonylag stabilak legyenek. En az elozo ket akvariumomat Greenaquas tapokkal inditottam. Arra vannak nagyon klassz utasitasok minden fele vizcsereperiodusra. De egy kis szamolas utan barmire alkalmazhato szerintem.
A 6 ora klassz bar 10 re nem hiszem hogy felmennek. 8 eleg kell hogy legyen bar nem mindegy milyen lampaval csinalod azt a 8 orat.
Javaslom csinalj egy naplot pontos setup leirassal es kepekkel, arra jonnek a jobbnal jobb otletek :)
 
Azt hiszem ezt sokkal tudomanyosabban csinalod mint en barmikor. Szerintem csak arra figyelj, hogy a tapanyagszintek a gyakori vizcserevel is viszonylag stabilak legyenek. En az elozo ket akvariumomat Greenaquas tapokkal inditottam. Arra vannak nagyon klassz utasitasok minden fele vizcsereperiodusra. De egy kis szamolas utan barmire alkalmazhato szerintem.
A 6 ora klassz bar 10 re nem hiszem hogy felmennek. 8 eleg kell hogy legyen bar nem mindegy milyen lampaval csinalod azt a 8 orat.
Javaslom csinalj egy naplot pontos setup leirassal es kepekkel, arra jonnek a jobbnal jobb otletek :)
Köszi. :)
 
Azt hiszem ezt sokkal tudomanyosabban csinalod mint en barmikor. Szerintem csak arra figyelj, hogy a tapanyagszintek a gyakori vizcserevel is viszonylag stabilak legyenek. En az elozo ket akvariumomat Greenaquas tapokkal inditottam. Arra vannak nagyon klassz utasitasok minden fele vizcsereperiodusra. De egy kis szamolas utan barmire alkalmazhato szerintem.
A 6 ora klassz bar 10 re nem hiszem hogy felmennek. 8 eleg kell hogy legyen bar nem mindegy milyen lampaval csinalod azt a 8 orat.
Javaslom csinalj egy naplot pontos setup leirassal es kepekkel, arra jonnek a jobbnal jobb otletek :)
A világítás 0.7w/L 6500K fénycsöves.
 
Sziasztok! Ha esetleg nem tudnék szerezni egy szünetmentest ez a leállás mennyire vágja haza a bacikultúrát?
Köszi a válaszokat!
 

Attachments

  • 3295B1B7-AFBF-4692-A5AA-B4F18B40D0CC.jpeg
    3295B1B7-AFBF-4692-A5AA-B4F18B40D0CC.jpeg
    209.5 KB · Megtekintések: 15
Sziasztok! Ha esetleg nem tudnék szerezni egy szünetmentest ez a leállás mennyire vágja haza a bacikultúrát?
Köszi a válaszokat!
Biztosan nem segit rajta, de en nem tapasztaltaltam, hogy a bacik annyira erzekenyek lennenek hogy ne birjak ki. Sokszor olvastam, hogy 1 ora leallas utan mar minden elpusztul a szuroben. De par ev alatt elofordult mar, hogy etetes vagy takaritas utan akar egy ejszakara lekapcsolva maradt es nem volt katasztrofa. Biztos pusztul a kulturabol valamennyi de nem olyan mintha ujrakezdened az egeszet. Nem hiszem hogy barki csinalt volna erre jo kiserletet.
 
Kicsit utana olvastam. Ha megis aggodnal inkabb, allitolag ha kiszeded a szurobol a kosarakat es az akvariumba teszed oket meg lehet vedeni a bacikat. :)
Köszi. Lusta voltam utána olvasni.😀 Akkor tolom a 7 végi szűrő ganajozást, és Pénteken összekötöm az áramszünettel. Ha már egyszer szabin leszek. 😁
 
Azt szokták még ajánlani, hogy az újrakapcsolásnál ne az akváriumba menjen a víz, mert ilyenkor visszalöki a döglött bacikat, és ez az, ami nem tesz jót az élővilágnak. Többször volt az utóbbi időben kisebb-nagyobb áramszünetünk, de elhullást egyik után sem tapasztaltam. Ráadásul költözésnél is órákig volt járatás nélkül a szűrő, ott sem volt semmi probléma. Beszerezhetsz egy adag baktériumkultúrát akár, de nem hiszem, hogy olyan sokat számítana egy már bejáratott akváriumnál, ha amúgy egészséges az élővilág.
 
Azt szokták még ajánlani, hogy az újrakapcsolásnál ne az akváriumba menjen a víz, mert ilyenkor visszalöki a döglött bacikat, és ez az, ami nem tesz jót az élővilágnak. Többször volt az utóbbi időben kisebb-nagyobb áramszünetünk, de elhullást egyik után sem tapasztaltam. Ráadásul költözésnél is órákig volt járatás nélkül a szűrő, ott sem volt semmi probléma. Beszerezhetsz egy adag baktériumkultúrát akár, de nem hiszem, hogy olyan sokat számítana egy már bejáratott akváriumnál, ha amúgy egészséges az élővilág.
Neked is köszönöm a segítséget!
 
A 130-assal semmiképp nem vágnék neki. Egy ezressel drágább a 200-as és annak sokkal nagyobb a tartálya. Nekem gond nélkül belement majd 1 liter szűrőanyag.

Én is hasonló (anyagi) megfontolásból döntöttem mellette. Egy belső szűrőnél sokkal nagyobb szűrő felületet tudsz elérni. Egy külső szűrő, egy belső árából. Persze azért a gyári ajánlások nem vehetők figyelembe...

Hangosságra:
Én tartottam tőle, hogy hangos lesz.
Az is volt, durván.
Visszaküldtem, és küldtek egy másikat! Az már teljesen jó.
Tehat a 10-ből 2 nem hangos arányt és javítanám 2 ből 1-re [emoji16] [emoji41] [emoji4]

Van róla videóm. A gyári belső szűrő, víz alatt, esőztetővel (az esőztető is víz alatt) 28dB körüli hangerőt produkált. A jó Liberty 200 ugyanezt hozza. (A rossz 46dB körül zakatolt [emoji15] [emoji16])

A 200-as nekem egy 30 literest szűr, kicsit fel van véve a minimumról az áramlás olyan 25%-al, tehát olyan 400 l/h körül járhat. Így megvan a megfelelő felszínmozgás és áramlás is.
De mindenképpen a rövid oldalra érdemes tenni.
Egyébként lehet játszani vele.
Ha beleengeded a kifolyóját a vízfelszín alá, nagyobb áramlást csinál (így semmi hangja, csak a rotor morajlása hallatszik). Ha csobogósra csinálod, akkor kevésbé, viszont akkor bubizik, levegőztet is egy kicsit, viszont akkor van "vízhang" [emoji16]
A mechanikus kapcsolóórák sercegése engem jobban zavar. [emoji4]
Illetve az sem zavar, de azt jobban hallom...
Szia. Mégsem volt haszontalan bepötyögnöd ezt a néhány sort pár évvel ezelőtt, ugyanis épp ebben a témában kutakodok. Van ugyanis egy új Liberty 200-as szűrőm és van egy kis 10 literes garnélás lowtech akvám is.
A 130-assal semmiképp nem vágnék neki. Egy ezressel drágább a 200-as és annak sokkal nagyobb a tartálya. Nekem gond nélkül belement majd 1 liter szűrőanyag.

Én is hasonló (anyagi) megfontolásból döntöttem mellette. Egy belső szűrőnél sokkal nagyobb szűrő felületet tudsz elérni. Egy külső szűrő, egy belső árából. Persze azért a gyári ajánlások nem vehetők figyelembe...

Hangosságra:
Én tartottam tőle, hogy hangos lesz.
Az is volt, durván.
Visszaküldtem, és küldtek egy másikat! Az már teljesen jó.
Tehat a 10-ből 2 nem hangos arányt és javítanám 2 ből 1-re [emoji16] [emoji41] [emoji4]

Van róla videóm. A gyári belső szűrő, víz alatt, esőztetővel (az esőztető is víz alatt) 28dB körüli hangerőt produkált. A jó Liberty 200 ugyanezt hozza. (A rossz 46dB körül zakatolt [emoji15] [emoji16])

A 200-as nekem egy 30 literest szűr, kicsit fel van véve a minimumról az áramlás olyan 25%-al, tehát olyan 400 l/h körül járhat. Így megvan a megfelelő felszínmozgás és áramlás is.
De mindenképpen a rövid oldalra érdemes tenni.
Egyébként lehet játszani vele.
Ha beleengeded a kifolyóját a vízfelszín alá, nagyobb áramlást csinál (így semmi hangja, csak a rotor morajlása hallatszik). Ha csobogósra csinálod, akkor kevésbé, viszont akkor bubizik, levegőztet is egy kicsit, viszont akkor van "vízhang" [emoji16]
A mechanikus kapcsolóórák sercegése engem jobban zavar. [emoji4]
Illetve az sem zavar, de azt jobban hallom...
Szia. Még sem volt felesleges bepötyögnöd ezt a pár sort néhány évvel ezelőtt :) ugyanis épp egy ilyen szűrővel (Liberty200) tervezek beüzemelni egy 20-30 literes lowtech garnis akvát és hasznosnak találtam a "leírásod". Ennyi idő távlatából hogyan látod, hogy szuperált a készülék? Meg voltál vele elégedve a 30 literes üvegben hosszabb távon is? A töltetet pontosan hogyan helyzted el benne?
 
Back
Oldal tetejére