• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrés a növényes akváriumban

artegor said:
nem termelnek annyi kakit.ebből kevesebb ammonia lesz.....
de majd a nagyok mondanak valamit.


Lehet, de ha megnézed a mindenki által favorizált pl eheim prof 250L-ig 960L/óra.
(Bár nyilván 250L-nél már 2 használnak belőle)
A Hydor 170L/Óra.
Az eheim 6x akkora teljesítményű, viszont nálam egy 12X kisebb aksihoz kell a szűrő.
Tudom, h ezek az adatok a gyártó által megadott maximum adatok, és sokat olvastam is
itt a szűrés fontosságáról.
Nálad is a 35L-es aksidban eden 501-es van ugye?
300L/óra 35literre, én pedig 170/óra 20 literre.
Azért nem sokkal rosszabb arány ;)
 
sanyi said:
artegor said:
nem termelnek annyi kakit.ebből kevesebb ammonia lesz.....
de majd a nagyok mondanak valamit.


Lehet, de ha megnézed a mindenki által favorizált pl eheim prof 250L-ig 960L/óra.
(Bár nyilván 250L-nél már 2 használnak belőle)
A Hydor 170L/Óra.
Az eheim 6x akkora teljesítményű, viszont nálam egy 12X kisebb aksihoz kell a szűrő.
Tudom, h ezek az adatok a gyártó által megadott maximum adatok, és sokat olvastam is
itt a szűrés fontosságáról.
Nálad is a 35L-es aksidban eden 501-es van ugye?
300L/óra 35literre, én pedig 170/óra 20 literre.
Azért nem sokkal rosszabb arány ;)

Ekkora akira én bepróbálkoznék egy Eheim Ecco Pro-val is. Nálam eddig bevált
 
viktorlantos said:
Ekkora akira én bepróbálkoznék egy Eheim Ecco Pro-val is. Nálam eddig bevált

Nem lenne rossz, csak sajna kb. 4-5X annyiba kerül :(
Egyelőre még csak betanuló fázisban vagyok.
Talán később, ha beindul a dolog.
 
Na egyenlore inkabb nem veszek semmit:)
Mivel hosszabb tavon nyilvan kulso szuro beszerzese a cel, most felesleges
lenne egy belsore kolteni.
Jo lesz egy darabig a gyari szuro, de kesobb befektetek egy kulsobe.
 
... csak szólok, hogy nekem a fent említett 20 literes Tetra akváriumomat a 2222-es Eheim Professionel Eheim szűri. ;)
A halak rendesen hozzájárulnak az ammónia termeléshez de az igazi nagytermelők a szenvedő növények. A jó szűrést nem lehet "megkerülni". A belső szűrők nem valók növényesbe (újra és újra ideírom, hogy ez nem azt jelenti, hogy páran ne használnák sikerrel).
 
keymaker said:
... csak szólok, hogy nekem a fent említett 20 literes Tetra akváriumomat a 2222-es Eheim Professionel Eheim szűri. ;)
A halak rendesen hozzájárulnak az ammónia termeléshez de az igazi nagytermelők a szenvedő növények. A jó szűrést nem lehet "megkerülni". A belső szűrők nem valók növényesbe (újra és újra ideírom, hogy ez nem azt jelenti, hogy páran ne használnák sikerrel).

Az a szűrő nagyon komoly, de ami a legmeglepőbb az egészben, hogy abszolút semmi hangja nincs. Számomra ez teljesen hihetetlen volt, de volt szerencsém élőben látni és nem hallani :)
 
viktorlantos said:
nalam mindharom eheim hangtalan. ;) csak vizcsobogas van hehe

Vik! Ha van vízcsobogás, akkor az se számít, ha van a szűrőnek egy kis hangja. Vagy lehet a vízcsobogás miatt nem hallod az egy kis hangot? :D
 
keymaker said:
... csak szólok, hogy nekem a fent említett 20 literes Tetra akváriumomat a 2222-es Eheim Professionel Eheim szűri. ;)
A halak rendesen hozzájárulnak az ammónia termeléshez de az igazi nagytermelők a szenvedő növények. A jó szűrést nem lehet "megkerülni". A belső szűrők nem valók növényesbe (újra és újra ideírom, hogy ez nem azt jelenti, hogy páran ne használnák sikerrel).

Szia!

Most nem fogok befektetni ilyen komoly berendezésekre.
Azért vagyok itt a fórumon, hogy ötleteket,véleményeket szerezzek tőletek.
Nekem csak egy 2-3 éves "normál" akvarisztikai tapasztalatom van, ami azt jelenti, hogy semmi.
Először bele akarok kóstolni ennek az egésznek az ízébe, és ha rákapok, na
akkor majd jöhetnek a befektetések ;) .
 
Köszi, Sanyi.
A gond a próbálkozásokkal az, hogy a gyenge technika hamar elveszi a növényes akvárium iránt érdeklődő lelkesedését. Persze, hogy ha tudod, hogy amiatt van pl. az alga akkor lehet...
Én már eleve úgy indultam neki anno, hogy a belső szűrőjét félretettem, ma már van 2 db. belső szűrőm is a tetra akihoz, mert az egyiket eltörtem anno takarításkor és vettem egy ugyanolyat újra.
Mondanám, hogy bárkinek elajándékozom, de nem akarok senkinek rosszat. :)

Tehát én a szűrést ezzel úgy kezdtem, hogy egy 2211-et indítottam el, amit rövid úton megutáltam mert hangos, nehezen takarítható és kicsi egy 20 litereshez. Igen. Kicsi. :)
A 2222-vel már elégedett vagyok. Kapacitásban és flow-ban is a 20 literhez. Tessék, itt egy vélemény. :D

A gyári 11 wattos kompakt fénycsöve kevés. A glosso és HC igyekeztek a felszín felé, nem tudtam egy rendes szőnyeget csinálni. +6 W T5-el elől már jobb a helyzet (nekem van hátul is még egy, de nem kapcsolom most be).
 
Szia Key!

Köszi a véleményt! ;)
Vmi ilyesmire számítottam.
De én pl, előtéri növénynek egy jávai, vagy karácsonyfa mohára gondoltam.
Háttérben rotaliat, anubiast szeretnék.
Monosolium, microsium, richia. Nagyjából vmi ilyesmi.
 
ADA Bacter Ball-nak van valami szavatossági ideje?

Egy 50 kb literes - jó sok aljzatot tartalmazó - akváriumba szánnám, ami egy EDEN 501-es szűrővel van ellátva. Inkább csak amolyan biztonság kedvvért szeretném jelenleg megszórni kicsit, hogy ne legyen gond... Az is kérdésem lenne, hogy ekkora akváriumba mennyi kellene belőle ilyen célra. Gondolom kevesebb, mint amennyi egy dobozban van, ezért is lennék kíváncsi, hogy van-e szavatossági ideje, tehát a maradékot tartalékolhatom-e esetleges vészhelyzetre?
 
Edorn said:
ADA Bacter Ball-nak van valami szavatossági ideje?

Egy 50 kb literes - jó sok aljzatot tartalmazó - akváriumba szánnám, ami egy EDEN 501-es szűrővel van ellátva. Inkább csak amolyan biztonság kedvvért szeretném jelenleg megszórni kicsit, hogy ne legyen gond... Az is kérdésem lenne, hogy ekkora akváriumba mennyi kellene belőle ilyen célra. Gondolom kevesebb, mint amennyi egy dobozban van, ezért is lennék kíváncsi, hogy van-e szavatossági ideje, tehát a maradékot tartalékolhatom-e esetleges vészhelyzetre?

szi bár ez kicsit off, de azért válaszolok. A dobozban 18 golyó található. Ez egyébként a bacter 100 termék golyó alakban. Nyomható talajba és szűrőbe is. Adagolást tekintve 1 golyó kell 60 literhez.

Nincs szavatosság a gyártó részéről megadva, bár gondolom sok sok évig ezek nem használhatóak.
 
Egy nagyon kicsi nanoban ti hogyan oldanátok meg a szűrést?Gondolok itt a 8 liter,vagy az alatti akváriumokra. Érdemes szűrni(tudom,hülye kérdés),vagy inkább a napi vízcsere lenne a célszerűbb?
Egyátalán mi lehet a túl kis méret?

Mondjuk két liter? :cool:

http://www.moszkvicsklub.hu/akvárium/nano.jpg
 
Zsotyi.

Persze, mindenképp kell szűrni. Nekem a 7 litert egy Eden 501-es külső szűrő fogja hajtani. Én a helyedben valamilyen kisebb akasztósat választanék. A szűrés a folyamatos vízmozgatás miatt is szükséges, nem csak a víz tisztasága miatt. A szűrő juttatja el, keringeti el a vízben a tápanyagokat a növényekhez. Használhatsz persze valamilyen picike belsőszűrőt is, de egy ekkora akváriumnál rengeteg az a hely, amit a legkisebb szűrő is elvehet. A túl kis méret szerintem az igazán elvetemült 1 liter alatti akváriumoknál valósul meg, ilyenkor egy jól működő akvárium vizével cserélnek, és többnyire azt hiszem, hogy így juttatják be a tápanyagokat is, tehát nem külön tápozzák.
 
Luna said:
A túl kis méret szerintem az igazán elvetemült 1 liter alatti akváriumoknál valósul meg, ilyenkor egy jól működő akvárium vizével cserélnek, és többnyire azt hiszem, hogy így juttatják be a tápanyagokat is, tehát nem külön tápozzák.
Húú,ez nem is jutott az eszembe,köszi Luna! :idea:
Az egész egy kis bohóckodásnak indult,de a nagylányomnak tetszik,így megvárjuk mi sül ki belőle....Én meg számolgattam egy estét,hogy a 180 literes akihoz való bekevert tápokból mennyit is adjak hozzá :roll:
Megpróbálom a nagy aki vizével cserélni.A legkisebb akasztós is bazi nagynak tűnik hozzá,de mindenképp rontja a képet nagyon.

Tudtok egyébként infot a netről ahol ilyen kicsi akváriumokról van szó?
 
Sziasztok!
Lehet, hogy nem ebbe a témába való de remélem azért még elfér. :)
Tehát az 54 literes akváriumomban nem tudom úgy elhelyezni az esőztetőt ahogy nigro blogján látom, mert az aki oldalsó falára nem fér oda az esőztető. Túl hosszú. Hova tegyem ha azt akarom, hogy a víz az akvárium teljes hosszán körbeforogjon?
 
Back
Oldal tetejére