• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sziklakert a víz alatt

Vincze

Kertész tanonc
Sziasztok!

Kedden (2014.02.11) indítottam első igazi növényes akváriumomat (100 liter), és úgy döntöttem csinálok egy naplót róla mivel én is sokat elolvastam és tanultam másokéból illetve sok mindent nem tudok még és remélem számíthatok majd egy kis segítségre, támogatásra.

Technika:
világítás - 4x24W Osram T5 HO 865
szűrés - Atman Cf-1200 /töltet alulról felfele: baktomax, szivacs, sziporax, hobby absorbex, perlonvatta/
nagy nyomású CO2

Talaj:
Ada Amazonia
Tropica Substrate

Növények /az indításhoz/:
Pogostemon helferi
Rotala sp. green
Green Aqua Alternanthera reineckii Mini
Green Aqua Eleocharis parvula mini - zselés
meg a régi akváriumból két másik aminek nem tudom a nevét sajnos

Amiket még szeretnék:
Ammania Sp. Bonsai TC
meg valami moha jelegűt a sziklákra, fára ebben szeretnék majd segítséget is kérni :)

És akkor egy kép az 5 napos akváriumomról (sajnos csak telefonnal tudok képet csinálni):
DSC_0587_zpscbf28dd1.jpg

/A fán levő szikla csak ideiglenes mivel le kellet súlyoznom mert felúszik még/

Egyenlőre 2x24 wattal világítok 6 órában de kedden ezt 7 órára fogom növelni
A CO2 szerintem sok (100 bibi/min) de még így se az igazi a DC színe szerintem /60 bibi/min-el kezdtem de akkor meg még sötétebb, naponta léptettem, úgy jutottam ide/ tanácsokat szeretnék kérni ez ügyben
 
Elfelejtettem tegnap még írni, hogy CO2 10 től megy lámpaoltas elöttig 1 órával (21 óra) mivel kap természetes fényt is az akvárium és úgy gondoltam így jobb lesz talán.
 
Azt hiszem volt egy kis problémám az akvárium KH értékével (túl lágy vizet használtam) és ezért nem világosodott a DC. Most cseréltem a víz több mint 50%-át 5 dKH-s vízzel így lett olyan 3-4 dKH közötti értű egyből szép színe lett a DCnek. :)
A mai napon mivel eltelt az első hét emeltem a világítás időtartamát 6 óráról 7 órára remélem lassan elkezdenek nőni a növények most már.

Pénteken lehet megyek a GA-ba növényért, tisztító brigádért. Azt szeretném kérdezni, hogy lenne-e valamilyen javaslatotok, hogy mit "ültessek" a kövekre és a fának a közepébe?
köszi :)
 
Szia!
No hát az elrendezés picit olyan mintha csak belerakodtál volna mindent egymás mellett mint valami szekrényben, de kezdésnek tökéletes lesz. (tapasztalgatni)
Ha gondolod még elszórhatnál ebből a kőtípusból kisebbeket a fa körül,hogy ne legyen annyira ember alkotta a kép. Mert így érted, egyik oldalon egy nagy red moor másik oldalon egy rakás kő. No erről ennyit. :)
A növényekről: Ha már sziklakert, akkor én a kövek között sűrűn teleültetném különböző mohákkal, megspékelve itt ott egy két anubias n. petite-el az alján. A parvulát jobban is szétszedhetted volna, jobban terjed, homogénebb, plusz az eddigi tapasztalataim szerint nem szereti annyira ha egy csomóban van elültetve rögtön a dobozból. Ugyanígy a reineckii-ből is az akvárium több részére helyezgetnék. A rotala pedig mehet a hátsó sávba, ha majd metszed, akkor mehet le mellé dugványként a felhő hajtás had sűrűsödjön, és akkor lesz hátul egy szép növényfalad, amit formázhatsz a hardscape vonalának megfelelően.
Szerintem ott a sziklák között elszórva a pogo nem fogja annyira csipázni a helyzetet, inkább ültesd el, plusz szerintem nem is mutat jól. Kövek tövébe jobban mutatna egy szép helferi csokor. Ha majd szeretnél bonsait, azt jó világos helyre ültesd, azt szereti, nem egy gyors darab. A fára meg nyugodtan kötözhetsz mondjuk fissidenst vagy vmiféle vesicularia-t, illetve megbolondíthatod anubias nana-val.
A diffiből megfelelően eljut a CO2 mindenhova az akvában így esőztetővel?

Addig is hajrá! (y)
 
Szia!
No hát az elrendezés picit olyan mintha csak belerakodtál volna mindent egymás mellett mint valami szekrényben, de kezdésnek tökéletes lesz. (tapasztalgatni)
Ha gondolod még elszórhatnál ebből a kőtípusból kisebbeket a fa körül,hogy ne legyen annyira ember alkotta a kép. Mert így érted, egyik oldalon egy nagy red moor másik oldalon egy rakás kő. No erről ennyit. :)
A növényekről: Ha már sziklakert, akkor én a kövek között sűrűn teleültetném különböző mohákkal, megspékelve itt ott egy két anubias n. petite-el az alján. A parvulát jobban is szétszedhetted volna, jobban terjed, homogénebb, plusz az eddigi tapasztalataim szerint nem szereti annyira ha egy csomóban van elültetve rögtön a dobozból. Ugyanígy a reineckii-ből is az akvárium több részére helyezgetnék. A rotala pedig mehet a hátsó sávba, ha majd metszed, akkor mehet le mellé dugványként a felhő hajtás had sűrűsödjön, és akkor lesz hátul egy szép növényfalad, amit formázhatsz a hardscape vonalának megfelelően.
Szerintem ott a sziklák között elszórva a pogo nem fogja annyira csipázni a helyzetet, inkább ültesd el, plusz szerintem nem is mutat jól. Kövek tövébe jobban mutatna egy szép helferi csokor. Ha majd szeretnél bonsait, azt jó világos helyre ültesd, azt szereti, nem egy gyors darab. A fára meg nyugodtan kötözhetsz mondjuk fissidenst vagy vmiféle vesicularia-t, illetve megbolondíthatod anubias nana-val.
A diffiből megfelelően eljut a CO2 mindenhova az akvában így esőztetővel?

Addig is hajrá! (y)

Szia!
Köszönöm az építő kritikát ebből tanul az ember ;), bár próbáltam minél természetesebbre csinálni a dolgot így sikerült :) .

A rotalát pont úgy gondoltam én is ahogy te mondod most is ott van. A purvulát így láttam youtubeon, hogy ennyire szedték szét a tropikás videóba azért gondoltam, hogy jó lesz így, majd legközelebb még kisebbre szedem akkor. A pogot láttam a valamelyik naplóba sziklák közé ültetve és nagyon megtetszett ott azért tettem oda, raktam táp talajt is alá kicsit remélem jó lesz neki ott is azért.
Milyen helferire gondoltál amúgy mert én csak a pogot találtam meg a cyperus helferit van még valami más is?
A fissidens nagyon tetszik azt gondoltam a sziklákra, meg középen van egy üreg oda meg staurogyne rapens (GA honlapon úgy néztem, hogy mehet sziklára remélem így van).
A fára vesicularia ferriei weeping-et szeretnék kötözni már ha nem gyűjti nagyon a mulmot, illetve a közepébe Anubias barteri var. nana-t de előbb a fának lenn kell maradnia :D


A CO2 szerintem eljut mindenhová mert pici bubik mindenhol vannak, igaz a fa mögött nem olyan sűrűn mint elöl de majd a DC-t átrakom oda is és megnézem ott milyen lesz.
 
A pogot láttam a valamelyik naplóba sziklák közé ültetve és nagyon megtetszett ott azért tettem oda, raktam táp talajt is alá kicsit remélem jó lesz neki ott is azért.
Ja,hogy van alatta talaj. AZ más, azt hittem csak odatűzted. Az úgy maradhat, csak majd sűrűsítsd dugványozással.

Milyen helferire gondoltál
Pogostemonra :)

staurogyne rapens (GA honlapon úgy néztem, hogy mehet sziklára remélem így van).
Staurot még életemben nem láttam fán, én mindig ültettem. Igazából nem tudom, de én elültetném, nem hiszem hogy szereti a lógást. :)

A fára vesicularia ferriei weeping-et szeretnék kötözni már ha nem gyűjti nagyon a mulmot
De gyűjti, de ki lehet porszívózni. Arra figyelj,hogy ne túl tömötten kötözd fel egy pamacsban, mert berohad és bebarnul a közepe.


illetve a közepébe Anubias barteri var. nana-t
Jó ötlet! :)
 
Köszönöm a válaszokat, remélem nekem is nemsokára ilyesmi lesz az akváriumom kinézete :) (y)
Azt hiszem holnap akkor megejtek egy vásárlást :)

Még azt szeretném kérdezni, hogy az lehet, hogy az amazonia két nap alatt szinte 0 dKH-ra csökkenti a vizet? A GH az nem nagyon változott
Érdemes lenne több csapvizet a lágyított vízhez keverni vagy mit csináljak?
 
Tegnap bekerült 3 oto es 3 amano garnéla az akiba, hogy takaritsanak (volt mit :D), úgy tűnik jól érzik magukat.
Hoztam még staurigyne-t, meg mohat a sziklához, sziklára és bonsait.
A növények is szépen nőnek kivéve a pogot de remélem ő is helyre jön :)
 
Sziasztok!
Tegnap szereztem még 3 amano garnélát meg 3 otot (sajnos 1 mára elpusztult valószínűleg a szállítás miatt :( )
Továbbá bekerültek a régi akváriumból a vörös neon halaim illetve 3 talajlako harcsám :) úgy látom jól elvannak bár a harcsák sikeressen kiturtak pár bonsait reggelre :mad: )

Még annyi történt tegnap, hogy elkezdtem mind a négy csövel világítani 6 órában a tapozas egyenlőre Green Aqua Micro macro + carbo 4 ml naponta. Kíváncsi leszek hétvégére mi fog változni :)
 
Sziasztok! Tegnap felfedeztem pár neon halon kis fehér foltokat amit darakornak véltem de mára teljesen eltűntek nagy meglepődésemre és örömömre.

A növényekről még annyit írnék, hogy egyre szebbek a rotala és az anubias nagyon eregeti a bubikat, nagyon tetszenek :)
 
Sziasztok!
Egy kis segítségre volna szükségem. A bonsaiom alsó levelei majd a szára elkezdett rohadni valamiért pedig eddig szépen fejlődött. Ha kihuzok egyet akkor a gyökerei szép nagyok de valami az utóbbi egy hétben nem tetszik neki pedig nem változott semmi csupán csak annyi, hogy heti 1 vizcserét cserélek.
Amelyiknek elrohadt a szára azt topoltam de párat már így is ki kellett dobnom :(
Remélem van valakinek ötlete mit nem csinálok jól?!
 
Sziasztok
Egy kis helyzetjelentés:
A növények fejlődnek szépen csak én úgy érzem nem engedik úgy a buborékokat ahogyan én gondolnám a dolgot o_O
A redmoor fámat azt hiszem megtámadta az ecset alga, bár még nem túl nagyok a pamacsok, de azért elkezdtem a carbot leállított szűrővel a fának azon részeire nyomni ahol felfedeztem. Azt hiszem kevés vagy valami nem tuti a CO2-vel mert kevés szakáll alga is van rajta. Természetesen építő tanácsokat nagyon szívesen fogadnék. ;)
Képeket majd később teszek fel a mostani helyzetről :)
 
Back
Oldal tetejére