• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sütés, főzés (gasztro-tech)

Tölgyet teszek a parázsra. Abból most vsn bőven. Szeretném kizárólag fával fűteni, de ez eddig még nem sikerült.
Tanácsodra Aaron Franklint olvastam és néztem, tényleg szimpatikus fazon.
Ha már hozzászóltál, kérdeznék is: a bors+só pác a családom egy részének túl csípősnek bizonyult. Tudnál erre megoldást? Eddig azt tapasztaltam, minél finomabbra van törve a bors, annál csípősebb lesz a végeredmény, illetve jobban ízlett a szinesbors keverék a feketeborsnál - talán inkább fűszeres volt, mint csípős.
Bocs, hogy beleszólok... nem én voltam a címzett.
Én egyben teszem bele a borsot. A csípősség benn marad, az aroma kijön. Kb. úgy működik, mint a húslevesben, amibe bőven teszel egész borsot, de egyáltalán nem lesz erős a leves.
 
Tölgyet teszek a parázsra. Abból most vsn bőven. Szeretném kizárólag fával fűteni, de ez eddig még nem sikerült.
Tanácsodra Aaron Franklint olvastam és néztem, tényleg szimpatikus fazon.
Ha már hozzászóltál, kérdeznék is: a bors+só pác a családom egy részének túl csípősnek bizonyult. Tudnál erre megoldást? Eddig azt tapasztaltam, minél finomabbra van törve a bors, annál csípősebb lesz a végeredmény, illetve jobban ízlett a szinesbors keverék a feketeborsnál - talán inkább fűszeres volt, mint csípős.
A színes borskeveréket én is előnyben részesítem. Kedvenc fűszerem és még nem is csíp a koriander, boróka bogyó . Jó nagy kő mozsárban töröm össze, darabosra, semmiképen nem por alakúra! Ez által is kevésbé csípős a bors. Poralakban jobban felszívódik, a durva borsot, fűszereket sütés után le lehet törölni. Sót is általában nagy darabos formában ajánlják. BBQ-nál ezek száraz pácok! Rendszerint közvetlen sütés előtt! Érdemes próbálkozni zöld fűszerekkel. Porchettánál biztos nyerő! Minden fának más és más az illata és nagyon más ízeket tud kihozni a sütögetésből!
Én úgy tudom van piros, zöld, fekete, meg fehér bors. a piros bors teljesen érett bors de ezt valahogy még kezelik. A rózsa bors is piros, de az nem bors.
 
A színes borskeveréket én is előnyben részesítem. Kedvenc fűszerem és még nem is csíp a koriander, boróka bogyó . Jó nagy kő mozsárban töröm össze, darabosra, semmiképen nem por alakúra! Ez által is kevésbé csípős a bors. Poralakban jobban felszívódik, a durva borsot, fűszereket sütés után le lehet törölni. Sót is általában nagy darabos formában ajánlják. BBQ-nál ezek száraz pácok! Rendszerint közvetlen sütés előtt! Érdemes próbálkozni zöld fűszerekkel. Porchettánál biztos nyerő! Minden fának más és más az illata és nagyon más ízeket tud kihozni a sütögetésből!
Én úgy tudom van piros, zöld, fekete, meg fehér bors. a piros bors teljesen érett bors de ezt valahogy még kezelik. A rózsa bors is piros, de az nem bors.
Köszönöm a tipekket!
Igen, szárazpácként durva só és mozsárban tört bors került a húsra. Utoljára próbáltam apróbbra daráltat, iletve egyszer (talán kotányi?) fűszerkeveréket. Messze elmaradtak a színes borskeverék, fele durva só, kis pirosparika saját keveréktől.
Korianderes, borókás pácreceptet tudnál írni?
Tavaly próbáltam porchettát sütőben, nem lett az igazi, ha van bevált recepted, örömmel veszem, ha megosztod.
Te kizárólag fával fűtessz?
Mit ajánlanál a borda és lapocka után?
 
Bocs, hogy beleszólok... nem én voltam a címzett.
Én egyben teszem bele a borsot. A csípősség benn marad, az aroma kijön. Kb. úgy működik, mint a húslevesben, amibe bőven teszel egész borsot, de egyáltalán nem lesz erős a leves.
Te miket szokták sütni és milyen grilben/füstölőben?
(Jöhetnek a receptek.😉)
 
Köszönöm a tipekket!
Igen, szárazpácként durva só és mozsárban tört bors került a húsra. Utoljára próbáltam apróbbra daráltat, iletve egyszer (talán kotányi?) fűszerkeveréket. Messze elmaradtak a színes borskeverék, fele durva só, kis pirosparika saját keveréktől.
Korianderes, borókás pácreceptet tudnál írni?
Tavaly próbáltam porchettát sütőben, nem lett az igazi, ha van bevált recepted, örömmel veszem, ha megosztod.
Te kizárólag fával fűtessz?
Mit ajánlanál a borda és lapocka után?
Sajna nem írom le pontosan mikor menyit mit teszek bele. Bors -só - koriandert állatban egyenlő arányban. Boróka bogyót sokkal kevesebbet, nagyon aromás fűszer szerintem. Egy kis barna cukor jót tesz neki. Nem is csak az íz miatt, hamar karakterizálódik, lezárja a pórusokat.
Porchetta: sok, sok de tényleg sok kerti friss zöld fűszer meg egy kis só.
Faszén, a fát csak füstölésre használom, a hamuba teszem, az oda lepotyogó parázs begyújtja és füstöl.
Marhaszegy. Tényleg nagyon lassan, sokáig, alacsony hőfokon. Malac comb egyben, bárány, csirke, hal. Töltött káposzta csülökkel 6 órát sütve..... isteni volt!
Nem mindig, a sütés vége felé becsomagolom alu fóliába. Ezt eléggé ajánlják, no meg a sütés utáni pihentetést. Valószínűleg ekkor tovább puhul a hús.
 
Te miket szokták sütni és milyen grilben/füstölőben?
(Jöhetnek a receptek.😉)
Mostanában (az idéntől) a sous vide témában próbálkozom. A "pácolás" is már vákuum alatt, zacskóban történik. Fő fűszereim nagymennyiségben: rozmaring, tárkony, citromfű (minden frissen, zölden). Meg persze, amik nyilván kellenek bele: mustár, bors, só, paprika, stb. Nyilván, a mustárosba, citromfüvesbe nem teszek paprikát... ;)
Füstön, szabad lángon, már nem csinálok semmit. Ez első sorban a család nyomásra van így. "Egészségtelen" mondják ők...
Jó időben, kint, öntöttvas "boronatárcsát" használok a sütéshez. Rossz időben, bent, paleja készítéshez vásárolt, nagyméretű, lapos, elektromos fűtésű serpenyőben sütögetek.
Tutti receptet nem tudok mondani, mert még csak a próbálkozás szintjén vagyok. Próbálom a sous vide idejét, hőmérletét, a neten talált adatokat és az igazságot összefésülni. Ez kb. akkora feladat, mint az akvárium helyes tápozását beállítani. :) A fűszerezés, ehhez képest, részletkérdés.
 
Sajna nem írom le pontosan mikor menyit mit teszek bele. Bors -só - koriandert állatban egyenlő arányban. Boróka bogyót sokkal kevesebbet, nagyon aromás fűszer szerintem. Egy kis barna cukor jót tesz neki. Nem is csak az íz miatt, hamar karakterizálódik, lezárja a pórusokat.
Porchetta: sok, sok de tényleg sok kerti friss zöld fűszer meg egy kis só.
Faszén, a fát csak füstölésre használom, a hamuba teszem, az oda lepotyogó parázs begyújtja és füstöl.
Marhaszegy. Tényleg nagyon lassan, sokáig, alacsony hőfokon. Malac comb egyben, bárány, csirke, hal. Töltött káposzta csülökkel 6 órát sütve..... isteni volt!
Nem mindig, a sütés vége felé becsomagolom alu fóliába. Ezt eléggé ajánlják, no meg a sütés utáni pihentetést. Valószínűleg ekkor tovább puhul a hús.
Köszi a választ!
Milyen faszenet használsz? Lidlből és Aldiból hozott briketteket szoktam használni, állítólag nincs bennük semmi káros anyag, idényben könnyen hozzá tudok jutni, és bevált. Begyújtó kéményben felfűtöm, utána a parázsra dobok egy-egy fát a sütés végéig.
Faszénből viszont eddig csak az apróbb, "törmelékesebből" sikerült vennem. Mivel kicsik a darabok, gyorsan leég, könnyen tömörödik... csak szenvedtem vele.
A bors-só-koriandert kipróbálom, köszi a tippet.
135 fokot célzom meg, 3 óra után, ha már szép pirult a hús fóliába csomagolom, tepsire teszem és 125 fokon sütöm tovább bent, a sütőben másfél, két órát, amíg el nem éri a 93-94 Celsiust. Szóval én is fóliázok - nem merem kiszárítani a húst, a zsűritől (a lányaim) kemény kritikát kapnék.
Malaccombot hanem is szőrőstül, de bőrőstül sütöd?
Porchettába teszel külön tölteléket (máj...), vagy csak császárhús fűszerezve, feltekerve, összekötve?
 
Köszi a választ!
Milyen faszenet használsz? Lidlből és Aldiból hozott briketteket szoktam használni, állítólag nincs bennük semmi káros anyag, idényben könnyen hozzá tudok jutni, és bevált. Begyújtó kéményben felfűtöm, utána a parázsra dobok egy-egy fát a sütés végéig.
Faszénből viszont eddig csak az apróbb, "törmelékesebből" sikerült vennem. Mivel kicsik a darabok, gyorsan leég, könnyen tömörödik... csak szenvedtem vele.
A bors-só-koriandert kipróbálom, köszi a tippet.
135 fokot célzom meg, 3 óra után, ha már szép pirult a hús fóliába csomagolom, tepsire teszem és 125 fokon sütöm tovább bent, a sütőben másfél, két órát, amíg el nem éri a 93-94 Celsiust. Szóval én is fóliázok - nem merem kiszárítani a húst, a zsűritől (a lányaim) kemény kritikát kapnék.
Malaccombot hanem is szőrőstül, de bőrőstül sütöd?
Porchettába teszel külön tölteléket (máj...), vagy csak császárhús fűszerezve, feltekerve, összekötve?
Metróban lehetett kapni bőröst. Csak fűszer. Rajta volt az karaj rész is. Marhaszegyet inkább alacsonyabb hőfokon és sokáig, nagyon sokáig. 6+ óra. Én amikor igazán jól sikerül, 8 órát sütöttem!
 
Metróról messze vagyok, de van egy két hentes, akivel lehet előre egyezkedni. Szóval malac bőrős, csontos combja, porchettának "bővebb" császár.
Hány fokon sütöd ezeket a húsokat? 125, vagy inkább 105-110?
 
Metróról messze vagyok, de van egy két hentes, akivel lehet előre egyezkedni. Szóval malac bőrős, csontos combja, porchettának "bővebb" császár.
Hány fokon sütöd ezeket a húsokat? 125, vagy inkább 105-110?
110-120
 
Lidlből és Aldiból hozott briketteket szoktam használni, állítólag nincs bennük semmi káros anyag, idényben könnyen hozzá tudok jutni, és bevált. Begyújtó kéményben felfűtöm, utána a parázsra dobok egy-egy fát a sütés végéig.
A neten és a rádióban is sok butaság elhangzik. A napokban pl. azt mondták, hogy a dohányosok tüdejét igazából nem is a nikotin teszi tönkre, hanem a füst. Valamint a füstös, az odaégetett, megszenesedett ételnek (ami a gyomorba jut) is hasonló rákkeltő hatása van. Hát... nem tudom kinek van igaza?
Ennek ellenére, bőséggel eszek füstöltszalonnát, füstölt kolbászt, füstölt csülköt., és mindent, ami füstölt, nagyon szeretek. Viszont a családnak én nem csinálok semmi ilyesmit, nehogy az én lelkemen száradjon bármi is. 😟
 
Back
Oldal tetejére