• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

SeiryuMountain2

Szia!
Nem akartam hqi-t mert úgy gondoltam nem lenne jó az akva teljes szélességében bevilágítani. Több topikot és naplót olvastam végig és azt láttam a t5 lesz a befutó. A lámpa váltás igazából az új akva miatt vált fontossá mert a méret nem stimmelt és úgy gondoltam akkor beruházok egy t5-re és nem faragok a meglévő led-en. A hangulat számomra tökéletes miden este a moon ledek világítanak 1 órát a teljes sötétség előtt, az pedig hogy felemeltem több szempontból is jó, mert túl közel volt és sok volt a fény, így sokkal szebb és nem kell levenni takarításkor.
 
Csövi! Megkérdezhetem hol vásárolsz növényeket és halakat? A helyi boltban nem túl nagy a választék. Garnélám van vagy 100 db, meg az ancik is szaporodnak ha kell belőlük adok szívesen. Ancik között van egy bika, amelyiknek már elágaznak az agancsai.
 
Utoljára módosított:
Hali!

Hát igen van hogy nem is tudja miről beszélek. A redek azóta vannak nála, hogy kértem. A növények Green Aqua meg az Otok is. Amúgy meg csak neon van benne még. A felajánlásból szívesen fogadok garikat;).
 
Köszi. Ezek is redek. Már ajánlottam neki is, csak nem vittem be még oda őket. Nálad legalább jobb helyen lesznek. Jövő héten valamelyik nap bevigyem a Jiveróba, vagy hogyan találkozzunk?
 
Szia!
Nem akartam hqi-t mert úgy gondoltam nem lenne jó az akva teljes szélességében bevilágítani. Több topikot és naplót olvastam végig és azt láttam a t5 lesz a befutó. A lámpa váltás igazából az új akva miatt vált fontossá mert a méret nem stimmelt és úgy gondoltam akkor beruházok egy t5-re és nem faragok a meglévő led-en. A hangulat számomra tökéletes miden este a moon ledek világítanak 1 órát a teljes sötétség előtt, az pedig hogy felemeltem több szempontból is jó, mert túl közel volt és sok volt a fény, így sokkal szebb és nem kell levenni takarításkor.

Értem, köszönöm a választ!
 
Csövi, holnap napközben bevinnék néhány garnélát. Melyik időpont jobb 10 órától 15 óráig, mikor jobb nektek, mentek ebédelni? Azért kérdezem, hogy kevesebbet álljanak az edényben a csávók!
 
A kép nagyon király. Van még garnéla, csak meló közben ennyit tudtam gyorsan kikapkodni. Azt nem néztem sajna, hogy van- e rajtuk pete de remélem szaporodnak hamar. Szívesen viszek még később, amennyiben kell még majd.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Az akva rendben van különösebb változás nem történt. A gyep meg lett nyírva a garik és a halak is rendben vannak. Megy a heti vízcsere, takarítás így hát keresnem kellett valami elfoglaltságot. Addig böngésztem a fórumon míg rátaláltam a DIY akva vezérlő topikra. Igazából már rég óta szerettem volna egy táp adagolót, hogy ne kelljen naponta foglalkozni vele. A 20. oldalon találtam rá a megoldásra DIY táp adagoló akva vezérléssel egyben @kslszl alkotása. Úgy meg tetszett, hogy fel vettem vele a kapcsolatot és elkészíti nekem a rendszer LELKÉT. Ha minden jól megy akkor a jövő héten üzembe is lesz helyezve:).
 
Sziasztok!

Az akvából elköltöztek a neonok, csak garnélák a lakók. Úgy láttam jobb lesz nekik külön, mert piszkálták a neonok a garikat. Ma volt egy kis fogkefézés 1 hónap után. A kövek elég rendesen befeketedtek. Az algának nyoma sincs köszönet a gariknak. Az elmúlt pár hétben, miután kaptam bőven garit @zeroveritas-tól sajnos megcsappant az állomány de úgy látszik végre szaporodni fognak:). Petés gari bőven akad és ma felfedeztünk végre új jövevényeket.
DSC_6872.JPG
És egy teljes kép a mostani helyzetről.
DSC_6873.JPG
 
Sziasztok!

A héten az egyik Amano gari bejött a hálószobába ébreszteni a kis buta majdnem kiszáradt. Még időben visszakerült az akvába. Él és virul. Került egy új növény (montevidensis) az akvába, nagyon tetszik, meglátjuk majd mennyire fog elszaporodni. Megejtettem egy fűnyírást is ma délelőtt.

DSC_6940_edited.jpg DSC_6944_edited.jpg
 
Lassan de biztosan haladunk az akvárium vezérlő beindítása felé. Igazából nem sietek vele ha már lesz akkor legyen olyan amit szívesen nézegetek is a szekrénybe. Maga a vezérlő Arduino amit @kslszl készített nekem. Az egész vezérlés, tápadagolók, konnektorok egy plexi házban kapnak helyet.
DSC_6950.JPG

vezérlő 2.jpg
 
Back
Oldal tetejére