• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rocks by the River (80l)

Hát ja, nem semmi. Viszont nem voltam elég rutinos hagytam nagyon megnőni és már kezd felszakadozni. Ki lesz dobva és újraültetem majd, mint a jobb oldalon is. Utána jobban odafigyelek rá. :)
 
Kedves Naplóm!

további és folyamatos bozótharc folyik azért, hogy az IAPLC-ra elfogadható képet tudjak készíteni.

Kikerült a bal oldali Monte Carló is. Illetve újraültetés történt. A kiszedett darab (nem kevés) aDuli kolléga aksijába került be. Sok sikert neki hozzá! :)
Tegnap tarra kellett vágnom a bonsai-t is, mert már megint a víz felszínéig nőtt. Ennek megint kell majd egy kis idő, hogy megnőjön. Bal oldalról kellett egy kis fazonírozás a pogonak is.
Egyedül a reinickii az ami még visszavágásra vár. Mivel nagyon lassú növény vele tényleg óvatosan kell majd bánnom, hogy azért hangsúlyos maradjon az összképben.
Az uniflóra már nem akar minden nap kibújni az amazóniából, szerencsére...lehet meggyökerezett?!
Szép kis süni lett. :)

Amúgy meg készül a háttérvilágításom is. Lassan a reflektorok állványához is hozzá kell kezdenem... Most már tényleg elérhető közelségben van a határidő.

Nagyjából ennyi történt.
 
Kedves naplóm!

elég régen jelentkeztem bármivel is. Nagyjából nincs változás. Lassan összenőnek a növények fotózható állapotba.
Sikerült is összerakni egy háttérvilágítást, ami sajnos nem hozza az elvárt eredményt....

Ebben kérnék egy kis segítséget.
A szekrény háta és az akvárium között kb 4 cm hely van. ide lett berakva egy műanyag táblára felragasztva 6 csík 5050-es led szalag (60 cm szélességben)
Ez elég jó fényt ad. A problémám a következő: Azt gondoltam, hogy pausz papírt teszek a ledek elé, ami majd szép egyenletesen megvilágított hátteret ad. Sajnos a pausz papíron több réteget rakva is átlátszanak a led csíkok.

Mi lenne a megfelelő anyag, ami egy homogén hátteret adna? Milyen anyagot tegyek az akvárium és a ledfal közé?
 
Kedves naplóm!

elég régen jelentkeztem bármivel is. Nagyjából nincs változás. Lassan összenőnek a növények fotózható állapotba.
Sikerült is összerakni egy háttérvilágítást, ami sajnos nem hozza az elvárt eredményt....

Ebben kérnék egy kis segítséget.
A szekrény háta és az akvárium között kb 4 cm hely van. ide lett berakva egy műanyag táblára felragasztva 6 csík 5050-es led szalag (60 cm szélességben)
Ez elég jó fényt ad. A problémám a következő: Azt gondoltam, hogy pausz papírt teszek a ledek elé, ami majd szép egyenletesen megvilágított hátteret ad. Sajnos a pausz papíron több réteget rakva is átlátszanak a led csíkok.

Mi lenne a megfelelő anyag, ami egy homogén hátteret adna? Milyen anyagot tegyek az akvárium és a ledfal közé?
Pont tegnap kezdtem ezen én is gondolkodni,hogy is kéne ezt frankon összehozni!Az akirol pár fotó?
 
Kedves naplóm!

elég régen jelentkeztem bármivel is. Nagyjából nincs változás. Lassan összenőnek a növények fotózható állapotba.
Sikerült is összerakni egy háttérvilágítást, ami sajnos nem hozza az elvárt eredményt....

Ebben kérnék egy kis segítséget.
A szekrény háta és az akvárium között kb 4 cm hely van. ide lett berakva egy műanyag táblára felragasztva 6 csík 5050-es led szalag (60 cm szélességben)
Ez elég jó fényt ad. A problémám a következő: Azt gondoltam, hogy pausz papírt teszek a ledek elé, ami majd szép egyenletesen megvilágított hátteret ad. Sajnos a pausz papíron több réteget rakva is átlátszanak a led csíkok.

Mi lenne a megfelelő anyag, ami egy homogén hátteret adna? Milyen anyagot tegyek az akvárium és a ledfal közé?
Úgy látszik, mindenki ezen ügyködik. Nálam is 4 cm a vastagság, a hétvégén összeáll. A kérdésre válaszul: én is pauszban gondolkoztam, de mivel átlátszik, plotter papírt rakok fel, valami alacsony grammsúlyban. 80 gramm már jó. PÜ megy.

Szerk: És ha jól emlékszem, @TZ kollégának van egy jó bejegyzése a 4cm vastag DIY háttérvilágítást illetően.
 
Utoljára módosított:
Erröl a plotter papirról még nem is hallottam. Utána nézek.
TZ kolléga háttérvilágításáról olvastam már, csak nem találtam meg itt a fórumon. :-(
 
Na addig is egy pár kép a jelenlegi állapotról. Egy kicsit azért el van hanyagolva a drága... :(

DSC_5303.JPG


DSC_5305.JPG


DSC_5307.JPG


DSC_5308.JPG


DSC_5309.JPG


DSC_5310.JPG
 
Azt nem probaltad hogy csak alulra (esetleg oldalra) teszed a ledeket es csak sima feher dekorfoliat hasznalsz? Amugy szerintem nem lehet homogen feluletet hozni meroleges megvilagitassal. Azt tudod kiprobalni hogy esetleg plexi lap elvilagitassal. Az tuti mukodik csak kerdes hogy akvariumba milyen hatasa van:) viztiszta plexy foliaval vagy homokszort plexi. Ezzel adtam magamnak egy fasza otletet lol.
 
Igen már ez is eszembe jutott. Ha nem találok megfelelő megoldást, akkor a ledek átkerülnek az oldalsó falakra és oldalról fognak bevilágítani...
Lehet egyébként ez lenne a legegyszerűbb megoldás...

Viszont most már be kellene gyorsítanom, mert közeleg az IAPLC határidő...
 
Igen már ez is eszembe jutott. Ha nem találok megfelelő megoldást, akkor a ledek átkerülnek az oldalsó falakra és oldalról fognak bevilágítani...
Lehet egyébként ez lenne a legegyszerűbb megoldás...

Viszont most már be kellene gyorsítanom, mert közeleg az IAPLC határidő...
Fotozás/Akvárium fotózás - 9. oldal
 
Nem. szinte pont így van megcsinálva, mint a TZ-nek. Egy műanyag tálcába van ragasztva. kb 3,5 cm-re az üvegtől. Annyi a különbség, hogy nekem a trafó, meg a dimmer nem a tálcán belül van, hanem kívül, hogy ne takarjon ki semmit...
 
aha látom tényleg homogén, viszont 3-4 centire van az üvegtől a LED. Nálad direktbe rá volt "akasztva"?
A lényeg, hogy a ledek a hátlapon vannak, az előlap az maga a kifeszített papír.
Minél hátrébb van a led, annál inkább szórja a fényt, amin az előlapi papír is segít.
A gond ugyebár, hogy a 4 cm nem túl sok.
Ezt nem tudjuk változtatni, így marad két lehetőség:
1, Az ernyő, amire vetítjük a fényt, legyen sűrűbb anyagból. (ez fényveszteséggel jár)
2, a ledeket sűríteni, amit az egyes változattal kombinálva még sűrűbb előtéttel lehet még inkább szórni.
És ha van olyan anyag, ami szerkezeténél fogja jobban szórja a fényt, akkor még jó is lehet.
 
A lényeg, hogy a ledek a hátlapon vannak, az előlap az maga a kifeszített papír.
Minél hátrébb van a led, annál inkább szórja a fényt, amin az előlapi papír is segít.
A gond ugyebár, hogy a 4 cm nem túl sok.
Ezt nem tudjuk változtatni, így marad két lehetőség:
1, Az ernyő, amire vetítjük a fényt, legyen sűrűbb anyagból. (ez fényveszteséggel jár)
2, a ledeket sűríteni, amit az egyes változattal kombinálva még sűrűbb előtéttel lehet még inkább szórni.
És ha van olyan anyag, ami szerkezeténél fogja jobban szórja a fényt, akkor még jó is lehet.

Egyre kevésbé bízom ezekben a papírokban. Lehet, hogy olyan vastag kell, amitől elvész a fény is....
Lehet jobb megoldás lenne az oldalfalakra rakni a ledeket...?!
 
Egyre kevésbé bízom ezekben a papírokban. Lehet, hogy olyan vastag kell, amitől elvész a fény is....
Lehet jobb megoldás lenne az oldalfalakra rakni a ledeket...?!
Nem, mert tükröződni fog.
Lesz három - négyféle papírod, azokat kombinálva meg fogod találni a megoldást, biztos vagyok benne.
 
Nem, mert tükröződni fog.
Lesz három - négyféle papírod, azokat kombinálva meg fogod találni a megoldást, biztos vagyok benne.

Ha az oldalfalakra tenném akkor egy pausz lehet elég lenne. De kipróbálom a papírokat. Ha nem megy, akkor átkerül az oldalára a tálcának
 
Back
Oldal tetejére