• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rejtélyes természet

Nekem nagyon bejönnek ezek a minitermések. Pár éve lehet kapni minidinnyét és miniananászt. Praktikusnak találom öket, mert egy kisebb háztartás is képes elfogyasztani.
Én még nem láttam ilyet amíg most nem termett nálam egy. Nem tudni milyen fajta. A palánta címkéjén görögdinnye kép volt és egy sárgadinnye latin neve :) sajnos úgy néz ki a szárazság miatt ennyi volt az idei termés. de nagyon finom volt. nekem csak egy kóstoló jutott :)
IMG_20220727_193648.jpg
 
Én még nem láttam ilyet amíg most nem termett nálam egy. Nem tudni milyen fajta. A palánta címkéjén görögdinnye kép volt és egy sárgadinnye latin neve :) sajnos úgy néz ki a szárazság miatt ennyi volt az idei termés. de nagyon finom volt. nekem csak egy kóstoló jutott :)
View attachment 168627
Ne tévesszen meg a címkén a felirat és a kép!
Ez valójában füge. Gyorsan edd meg, mert ha össze aszik, még kisebb lesz.
 
A narancs és a citrom héja is fogyasztható alapból, ha nem vegyszerezik szét. Mi csak olyat veszünk.

Első csilitermés. Nem sok, de tavaly augusztus végén indult, most jobb.
View attachment 168626
Szép:love:
Én egyelőre ott tartok, hogy a Habanero már legalább virágzik, a Moruga Scorpion (yellow) meg bokrosodik, virág még sehol:ROFLMAO:
Igaz nagyon későn vettem a magokat, csak április elején lett vetve és a palánták is rettentő lassan fejlődtek.
 
Szép:love:
Én egyelőre ott tartok, hogy a Habanero már legalább virágzik, a Moruga Scorpion (yellow) meg bokrosodik, virág még sehol:ROFLMAO:
Igaz nagyon későn vettem a magokat, csak április elején lett vetve és a palánták is rettentő lassan fejlődtek.
Az tényleg elég késői. Imádkozz a hosszú őszért, s használj kálium túlsúlyos tápot. A habaneroból még lehet valami.
 
Elég érdekesen alakul az időjárás mostanában. Személy szerint nem bánom, nem hiányzik a tél. Persze ha sokáig marad a meleg, komoly károkat is okozhat a természetben.

Nem emlékszem olyan esetre, amikor már januárban kibújtak a hóvirágok.
DSC02091.JPG

Ez a gyík is előjött sütkérezni. Ezt sem gondoltam volna :)
DSC02086.JPG
 
Elég érdekesen alakul az időjárás mostanában. Személy szerint nem bánom, nem hiányzik a tél. Persze ha sokáig marad a meleg, komoly károkat is okozhat a természetben.

Nem emlékszem olyan esetre, amikor már januárban kibújtak a hóvirágok.
View attachment 172812

Ez a gyík is előjött sütkérezni. Ezt sem gondoltam volna :)
View attachment 172813
Pesten ezek szerint jobb idő van. 🙂 Nálunk egy héttel le van maradva: IMG_20230115_145248.jpg
 
Pár napos képek, azóta nőttek az eprek. Várjuk már az elsőket. A ribizlik is kezdenek pirosodni.

Róma salátám és zöldhagymám nagyon sok van. Ha valaki az előbbiből palántot szeretne, tudok adni. (Kikelt magától egy csomó, én meg szétpikíroztam reflexből. :) ) A tökféléket kiültettem tegnap a paradicsomokkal együtt.

Érdekességnek egy erkélyen lévő virágláda képe. Magától lett benne nagy bakszakáll (a virágja az utolsó képen), illetve orosz tárkony. Érdekes, hogy a természet mennyi mindent megold. Pl. margarétám is van, pedig sosem ültettem, s a kert tele törpe árvácskával, s már a búzavirág is kivadult. Mondjuk az oregano is, ami senkinek sem hiányozna. Meg a tarack és az egérárpa sem. :) De a magától kelt cékla kifejezetten menő.
20230516_150246.jpg20230515_121837.jpg20230515_121739.jpg
 
( Túl nagy a képek felbontása, valamiért az átméretezés után sem fogadta el a rendszer emiatt inkább csak egy linket másolok be. )

Horror Ráckevén!
A napsütötte Kagylós-strandon történt, különös kegyetlenséggel, előre megfontolt, aljas szándékkal elkövetett sikló támadásról beszéljenek a képek!

Ezen egy darabig el lesz 😊
 
Idén is sikerült egy törpeparadicsomfajtát ültetnem. A normális méretü Cherry paradicsomok egészen nagynak tünnek mellette.
1000020613.jpg
Apró mérete ellenére egészen bokros, és nó sok gyümölcs terem rajta. Olyan fajta, aminek a hónaljhajtásait nem érdemes kicsippantgatni.
=================================
Ma felfedeztem a Potoo-ként elnevezett madárfajt, amely Photoshop nélkül is photoshoppoltnak néz ki.
1000020854.jpg
Engem nagyon lenyügöznek az iszonyúan csúnya állatok. Egyszerüen átesnek a ló túloldalára, s emiatt már szépnek találom öket.
 
Back
Oldal tetejére