• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rejtélyes természet

Pomázon laskagombát láttam árok szélén egy kivágott fa tönkjén, de őzlábat is láttam már és egy hónapja az udvarban vargányát találtam.
Persze van többféle is de csak az alapgombákat ismerem fel... de mindig jó látni, hogy még megvan a természet, bármit is 'teszünk ellene' ;)
Lila pereszkét meg gyerekkorom óta nem láttam... többet kéne ősszel erdőt járni, vagy csak jobban figyelni a magaságyásokat :D:D:D
 
Kertben található őzlábbal vigyázni kell! Mérgező.
Egy kicsit pontosítanék. Remélem, nem veszed rossz néven.
Sok faj létezik. Az egyik magyar neve kerti őzlábgomba. Kertben szerintem nem nagyon fordul elő, inkább bolygatott erdei utak mellett. Elég ritka. Nem halálosan mérgező, gyomorrontást okoz.
Szerintem senki se fogyasszon olyan gombát, amit hozzáértő nem ellenőrzött.
 
Mindkettőt próbáltam, és még a hasadtlemezű gombát is. Néhány hónap után meguntam, mert nem tapasztaltam semmi változást. Persze ez nem jelent semmit, például a vitaminoktól sem fog semmi látványosan javulni :)
Egy változás történt csak, amióta abbahagytad azóta a táncoló kerti manók és a repkedő tündérhercegnők eltüntek :)
Mindkettőt próbáltam, és még a hasadtlemezű gombát is.
Hasonló a háromnak a tulajdonsága? (Azon kívül, hogy néhány hónapig "semmi")
 
Mindkettőt próbáltam, és még a hasadtlemezű gombát is. Néhány hónap után meguntam, mert nem tapasztaltam semmi változást. Persze ez nem jelent semmit, például a vitaminoktól sem fog semmi látványosan javulni :)
Mondjuk ez alátámasztja azt, amit mondtam. :D

Végeztem amúgy fitoterápiát, de annak a mikoterápia csak érintőleges része. A saját véleményem az, hogy a ganoderma elsődleges haszna, hogy jó drágán tudod eladni.
 
A saját véleményem az, hogy a ganoderma elsődleges haszna, hogy jó drágán tudod eladni.
Apukámnak volt egy jó cimborája, akit agyrákkal diagnosztikáltak. Rögtön elkezdett valamilyen gombaport enni (gondolom ganoderma lehetett, de már nem emlékszem).
Aztán 7-8 hónapra rá apukámat is rákos lett.

Látván, hogy a gomba tényleg ér valamit, mert a barátja ekkor még jó formában volt: ö is elkezdte fogyasztani. Sokat segitett apának a gomba fogyasztása a rák elleni küzdelemben, de csak addig, amig a barátja meg nem halt. Attól a naptól kezdve nem ért a gomba semmit.

Apám mondjuk a tüdörákot túlélte: annak ellenére, hogy egyenesen a szemébe mondták, hogy kevesebb, mint 1% esélye van, és annak ellenére, hogy nem hagyott fel a dohányzással - mondván : mekkora az esélye annak, hogy a még egészségesen tüdön is pont ugyanazt a "betegséget kapom el".

Összességében nekem is az a véleményem, hogy a gomba legnagyobb ereje a placebó hatásában rejlik.

Szomorú, hogy ilyen drágán árulnak egy "étrendkiegészitöt", melyet csodaszerként árulnak. Ha meg valóban nagyban segit a rák ellen, még szomorúbb, hogy ennyibe kerül.
Az emberek 1/3 - fele lesz élete során rákos.
Tehát a gyógykészitmények piaca hatalmas.
Ez számomra még elképesztöbbé teszi a tényt, hogy valaki képes ennyi pénzt elkérni egy evökanál gombaporért.
 
Egy változás történt csak, amióta abbahagytad azóta a táncoló kerti manók és a repkedő tündérhercegnők eltüntek :)
Nem a varázsgombáról volt szó :)
Hasonló a háromnak a tulajdonsága? (Azon kívül, hogy néhány hónapig "semmi")
Nem emlékszem már pontosan, mert régen volt. Sajnos nem találom itthon a gyógygombás könyvet. Elvileg immunerősítő hatásuk van, meg még közérzetjavító, gyulladásgátló, tumorellenes. Hogy pontosan mi igaz ebből, azt sajnos nem tudom. Lehet, hogy csak hype ez egész.
 
Back
Oldal tetejére