• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Reduktor tapasztalatok és választás

@eMZé írta, hogy egyes gyengébb reduktorok esetén előfordulhat mikor csökkent a nyomás a palackban, a reduktor elállítódhat, és kinyírhatja a halakat. Vagy csak rosszul olvastam? :)
De akkor ezzel ilyen gond nem lehet, ez megnyugtató :)
 
@eMZé írta, hogy egyes gyengébb reduktorok esetén előfordulhat mikor csökkent a nyomás a palackban, a reduktor elállítódhat, és kinyírhatja a halakat. Vagy csak rosszul olvastam?
Nem olvastad rosszul, volt ilyen eset gyenge minőségű hegesztős reduktorral.
Egyébként én még a Papillonnál is észre vettem a jelenséget, természetesen nem drámai mértékben. De a palack vége fele a Drop Checker láthatóan elkezdett a zöldből inkább a sárgába mozdulni.
 
Amit néztél az eladó topicban (Micro-Matic),azt merem ajánlani nekem nagyszerűen működik már évek óta.[emoji6]
Láttam egy korábbi hozzászólásodban, hogy a kimenő ágon más csatlakozód van, mint nekem (nekem "slagcsatlakozós"). Azt Te cserélted, vagy így vetted? Ha előbbi, meg tudod mondani a menet méretét? Vennék fém közdarabot a reduktor és a mágnesszelep közé.
 
Ma bütyköltem kicsit a CO2 rendszert, cseréltem tűszelepet csavarosra és belecsavartam a mágnesszelepbe, közben párszor szét és összeszereltem a rendszert, el-el zártam a reduktor kimenő ágán lévő csapot, egyszer a palackot is. Most este vettem észre, hogy a kimenő ágon felment a nyomás 2,4 barra 2 barról, pedig a reduktor tekerőjéhez nem nyúltam. Egyszer mintha a reduktor csapját előbb nyitottam volna, mint a palack csapját, és a reduktor bemenő ágán nyomásesés volt így, és ettől állítódott el? Ez az a jelenség, amiről eMZé írt? @Evereka Nálad volt ilyen?
 
Utoljára módosított:
Reggelre 2,8 barra ment fel, de indítás után fél perccel már újra 2 lett. Ez így normális működés?
 
Ma bütyköltem kicsit a CO2 rendszert, cseréltem tűszelepet csavarosra és belecsavartam a mágnesszelepbe, közben párszor szét és összeszereltem a rendszert, el-el zártam a reduktor kimenő ágán lévő csapot, egyszer a palackot is. Most este vettem észre, hogy a kimenő ágon felment a nyomás 2,4 barra 2 barról, pedig a reduktor tekerőjéhez nem nyúltam. Egyszer mintha a reduktor csapját előbb nyitottam volna, mint a palack csapját, és a reduktor bemenő ágán nyomásesés volt így, és ettől állítódott el? Ez az a jelenség, amiről eMZé írt? @Evereka Nálad volt ilyen?
Nekem nem esett a nyomás.Összeraktam ,elindítottam,azóta is annyit mutat mint a kezdetkor[emoji6]
 
A harmadik keverést én sima csapvízzel csináltam és nem volt nyomásemelkedésem. Nem tudom tovább tesztelni, de számomra úgy tűnik az RO víz nem a legjobb megoldás a rendszerhez.
 
Nekem nem esett a nyomás.Összeraktam ,elindítottam,azóta is annyit mutat mint a kezdetkor[emoji6]
Nem esik, hanem pont az ellenkezője, ha elzár a mágnesszelep, akkor megemelkedik a nyomás a reduktor kimenő ágán az óra szerint, aztán ha kinyit a mágnesszelep, akkor pár másodperc alatt rendeződik, és visszaáll 2 bar-ra. Szóval akkor Neked éjszaka sem nő a nyomásod? Akkor gáz van a reduktorral, lehet, hogy átenged a membrán.
 
Nem esik, hanem pont az ellenkezője, ha elzár a mágnesszelep, akkor megemelkedik a nyomás a reduktor kimenő ágán az óra szerint, aztán ha kinyit a mágnesszelep, akkor pár másodperc alatt rendeződik, és visszaáll 2 bar-ra. Szóval akkor Neked éjszaka sem nő a nyomásod? Akkor gáz van a reduktorral, lehet, hogy átenged a membrán.
Szia!nekem a tapasztalatom az ,hogy tök mindegy nyitott e a mágnesszelep vagy zárt,a mutató mindig egy helyen van ,állandó nyomáson.Szerintem ez a normális,mert a reduktor egy tök különálló része a dolognak,a mágnesszelep meg csak elzárja időközönként a gáz útját,függetlenül a reduktortól,és a nyomástól.Aztán lehet rosszul tudom ,de én ezt gondolom.
 
6a242b255fc817d44c84d1d96bff8539.jpg
 
Közben érdeklődtem egy hegesztéstechnikai boltban, azt mondták, hogy rossz a membrán, átereszt. Jól belenyúltam :( Azt mondták, 10eFt a felújítás. Megpróbálok keresni szakit a környéken
 
Este rányitottam mágneszelep nélkül a palackot úgy, hogy feltekertem a reduktoron a kimenő nyomást, majd úgy is, hogy minimumra vettem és éjszaka már nem ment fel a nyomás. Most figyelem pár napig, de lehet, hogy csak egy kis kosz volt.
 
Hm nem megy az olvasás ma nekem.
Na az okés, elég atomizerhez is.

Mondjuk az UP Aqua amit most épp nem lehet kapni szimpatikusabb, mert ott tudod állítani imbuszkulccsal...
 
Sziasztok!

Még jó pár éve, amikor először gondolkoztam a CO2 rendszer megépítésén, akkor kaptam egy ismerősömtől egy reduktort. Nem tudom, hogy mire használta, azóta nem is tartjuk a kapcsolatot. Le tudtam olvasni róla, hogy elvileg Oxyturbo-Mini a neve, olasz gyártmány. Valaki találkozott már ilyennel? Szerintetek működhet egy rendes CO2-rendszer részeként? A két óra ezen is megvan, viszont az általatok - illetve GA honlapon említett - két csap nincs, csak egy tűszelep. Az lehet baj?

Köszi előre is!
 
Sziasztok!

Még jó pár éve, amikor először gondolkoztam a CO2 rendszer megépítésén, akkor kaptam egy ismerősömtől egy reduktort. Nem tudom, hogy mire használta, azóta nem is tartjuk a kapcsolatot. Le tudtam olvasni róla, hogy elvileg Oxyturbo-Mini a neve, olasz gyártmány. Valaki találkozott már ilyennel? Szerintetek működhet egy rendes CO2-rendszer részeként? A két óra ezen is megvan, viszont az általatok - illetve GA honlapon említett - két csap nincs, csak egy tűszelep. Az lehet baj?

Köszi előre is!

Azóta nem beszélsz vele amióta ilyen terméket adott mi :)?

Fotó esetleg róla? Nem tudom milyen csapra gondolsz.
 
Back
Oldal tetejére