• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Reduktor tapasztalatok és választás

Sziasztok!

Nekem van egy régebbi darab EHEIM redukotorm, még egy "EHEIM Eheim Professionel ph-co²ntrol" szettből. A palackban 50 bar nyomás van, de mivel a reduktoron csak egy óra van, ezért nem tudom, hogy a kijövő nyomás mekkora. Igen finoman tudom állítani a bubik mennyiségét, arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek ez a kimenő oldalon tudja adni a 2-2.5 bar-t egy atomizerhez? Vagy egyáltalán honnan tudom ezt meg?
 
Sziasztok!

Nekem van egy régebbi darab EHEIM redukotorm, még egy "EHEIM Eheim Professionel ph-co²ntrol" szettből. A palackban 50 bar nyomás van, de mivel a reduktoron csak egy óra van, ezért nem tudom, hogy a kijövő nyomás mekkora. Igen finoman tudom állítani a bubik mennyiségét, arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek ez a kimenő oldalon tudja adni a 2-2.5 bar-t egy atomizerhez? Vagy egyáltalán honnan tudom ezt meg?

Én pont most állítgatok egy Reaktort, szerintem ha a CO2 belemegy az "oldó egységbe", és a DC rendes színt mutat, akkor nem kell ilyenen agyalni, de ez csak az én véleményem.
 
Sziasztok!

Nekem van egy régebbi darab EHEIM redukotorm, még egy "EHEIM Eheim Professionel ph-co²ntrol" szettből. A palackban 50 bar nyomás van, de mivel a reduktoron csak egy óra van, ezért nem tudom, hogy a kijövő nyomás mekkora. Igen finoman tudom állítani a bubik mennyiségét, arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek ez a kimenő oldalon tudja adni a 2-2.5 bar-t egy atomizerhez? Vagy egyáltalán honnan tudom ezt meg?
Ezt csak úgy tudod meg, ha megpróbálod meghajtani vele az atomizert vagy valahogyan rá tudsz kötni a kilépőre még egy órát és rámérsz. Valahol a neten nincs valami leírás erről a reduktorról?
 
Sajnos nem találtam leírást, az Eheim amúgy sem a CO2-ről híres, ezt már nem is forgalmazzák, a neten sem találtam sehol adatot róla. Azért lenne jó tudni, mert addig nem veszek atomizert, amíg nem tudom, hogy érdemes-e?
Most az jön, hogy megpróbálok rákötni egy sima nyomásmérőt, amit a bicikli kerékre is lehet, hátha összejön.
 
Sziasztok, gyors kérdés szeretnék egy választ egy szakitól. @viktorlantos
Adott egy reduktor aminek a kimenő nyomása 3-3< bar üzemel, akavarisztikai felhasználásra mennyire biztonságos illetve mennyire ajánlanátok?
Várom válaszodat, válaszotokat!
Üdv Tibi
 
Sziasztok, gyors kérdés szeretnék egy választ egy szakitól. @viktorlantos
Adott egy reduktor aminek a kimenő nyomása 3-3< bar üzemel, akavarisztikai felhasználásra mennyire biztonságos illetve mennyire ajánlanátok?
Várom válaszodat, válaszotokat!
Üdv Tibi

Minden reduktor reduktor. Amit itthon vásárolsz meg 99.9%-ban olyan ami szabvány menetes.
A feladatot ellátja. A jobb reduktorok megbízhatóbbak, a palacknyomás csökkenésre sem változik a nyomás, a tűszelep holtjáték nélküli azonnali reagálású stb és nekünk ideális tartományba csökkenti a nyomást. 2-4 bar környékére.

3 bar teljesen jó. De figyelni kell mert lehet egy két helyen ledobja majd a csövet amíg nem kísérletezed ki hogy a legjobb.
 
Sziasztok!
Most kavarodtam ide a fórumra és nagyon örülök neki, mert kb. egy hónapja indítottam el a "növényes" akimat. Na de amiért ide írok az az, hogy van-e tapasztalata valakinek a HS Aqua reduktorokkal kapcsolatban?
Előre is köszi ha van valakinek infója a termékről!
 
Hello!
Ezzel a termekkel van valakinek esetleg kozvetlen tapasztalata?
CO2 Druckminderer mit 2 Manometer + Nadelventil - Mehrwegsystem
Par ertekeles meg van ebben a szettben is rola: CO2 Komplettanlage Mehrwegsystem
De hat ki tudja mennyire tartos.
Vajon megeri "kiserletezni" vagy inkabb a biztosra mondott papillon?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Hm, erdekes. De gondolom attol meg erdemes megvasarolni, vagy tud valaki ajanlani egyeb, hasonloan megbizhato, nemkinai reduktort?
Szerintem nyugodtan megvásárolhatod, 2-3 évente érdemes kitisztíttatni, és akkor nem lesz vele gond.
 
Sziasztok remelem jo hekyre irok ezzel kapcsolatban. Adott 2 reduktor es bem tudoj melyuket lenne erdemesebb megvenni. Első kinai Designed with decompress pressure gate, easily to adjust, stable and accurate CO2 output.

Magnetic valve to control on/off the CO2 cylinder

Operated with timer for better control the level of CO2

Working in silent and without heat produce.
Universal voltage for worldwide use (110V / 220V)

With CE & PSE certificated and international patent for safty protection
Recommended for planted aquarium
connector size 0.865", fit for UK, EUR and Australian standard CO2 cylinder 13ezer+ 6000 posta 2. Brit CO2 REGULATOR TWO GAUGE AND SOLENOID MAGNETIC VALVE CO2 Regulator with two Gauge and Solenoid Magnetic Valve
Quality design and construction achieves excellence in control.
Working pressure set to 3.5bar.
Dual gauge pressure indicators (tank volume and flow pressure / working pressure)
Compatible with all types Aquarium Diffusers (including Bazooka and UP inline Atomizers)
Industrial-grade Precision Needle Valve.
Integrated 220-240V Solenoid (Magnetic) Electrical Valve (suit 220-220V electricity supply).
Innovative design provides extreme accuracy, dependability, and extended service life.
Industry standard JIS m22-14 / DIN 477 / W21.8 x 1/14“ nut thread, compatible with a range of CO2 cylinders, including CO2 Fire Extinguishers. Ez 17000+400 szállítás
 
Sziasztok remelem jo hekyre irok ezzel kapcsolatban. Adott 2 reduktor es bem tudoj melyuket lenne erdemesebb megvenni. Első kinai Designed with decompress pressure gate, easily to adjust, stable and accurate CO2 output.

Magnetic valve to control on/off the CO2 cylinder

Operated with timer for better control the level of CO2

Working in silent and without heat produce.
Universal voltage for worldwide use (110V / 220V)

With CE & PSE certificated and international patent for safty protection
Recommended for planted aquarium
connector size 0.865", fit for UK, EUR and Australian standard CO2 cylinder 13ezer+ 6000 posta 2. Brit CO2 REGULATOR TWO GAUGE AND SOLENOID MAGNETIC VALVE CO2 Regulator with two Gauge and Solenoid Magnetic Valve
Quality design and construction achieves excellence in control.
Working pressure set to 3.5bar.
Dual gauge pressure indicators (tank volume and flow pressure / working pressure)
Compatible with all types Aquarium Diffusers (including Bazooka and UP inline Atomizers)
Industrial-grade Precision Needle Valve.
Integrated 220-240V Solenoid (Magnetic) Electrical Valve (suit 220-220V electricity supply).
Innovative design provides extreme accuracy, dependability, and extended service life.
Industry standard JIS m22-14 / DIN 477 / W21.8 x 1/14“ nut thread, compatible with a range of CO2 cylinders, including CO2 Fire Extinguishers. Ez 17000+400 szállítás
A második Nekem jobban hangzik.
 
Ez a kinai cucc
ee07c920b8c487c65d095f4a519e0dd9.jpg
ez pedig a brit
5276dfed714cce4998c5e1d557d536c0.jpg
 
Nekem a jobboldali a szimpatikusabb, mivel kívül van a mágnesszelep rajta (nem a reduktoron belül kapcsol valamit mint a bal), így ha elszáll, akkor külön cserélhető
 
Back
Oldal tetejére