• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Reduktor tapasztalatok és választás

Nem, más okból kifolyólag nem beszéltem vele :) A termékről még nincs tapasztalatom. Rápróbáltam egy szabvány - de üres - CO palackra, a menet stimmel. Feltöltöttem ide: Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül


Nekem hasonló van de ehhez kell egy jó tűszelep meg egy mágnes szelep.
DSCF0007.JPG
DSCF0041.JPG
 
Az egyik topikban már kitárgyaltuk mi menyi és hány méter de nem találom. A piros beosztást kell nézni és az l/min-ben mutatja a menyiséget a googl-ben találtunk rá átváltó táblázatot.
 
Papillon reduktor, a "hiba" (ha az) a következő: tök mindegy mennyire nyitom ki a nyomásállító fekete tekerentyűt, 2,1 barnak nagyonn kimenő nyomást nem képes produkálni. Elvileg ez tud 3+ fölött is, nem? Ennyit tud nekem most, mindegy hogy nyitva vagy zárva van a mágnesszelep.

Illetve mintha azt vettem volna észre, hogy apránként esik a kimenő nyomás (a bejövő, azaz a palack nyomása atomstabilan 50 bar, az nem mozdul semerre). Most tesztelem, ha szökik a kimenő nyomás a reduktoron, az mit vetít előre?
Elvileg nem szivárog, borotvahabbal mindenhol teszteltem...
 
Lezárt mágnesszeleppel is esik a kimenő nyomás a papillon reduktoron.

Ne foglalkozzak vele, majd nézzem meg holnap reggel is hogy mennyi az annyi?

Csak azért izgat, mert tűszeleppel belőttem a bubiszámot, ha esik a nyomás, akkor csökken a bubiszám is, nem? Ha meg visszaáll, akkor felmegy..
 
Es ha esik a kimeno nyomas (most ugy tunik picit de esik, elzarom a reduktor csapjat, kinyitom megint 2 bar) az mitol lehet? Vagy varjak meg, teszteljem par napig hogy bealljon a rendszer es csak utana parazzak? :)
 
Es ha esik a kimeno nyomas (most ugy tunik picit de esik, elzarom a reduktor csapjat, kinyitom megint 2 bar) az mitol lehet? Vagy varjak meg, teszteljem par napig hogy bealljon a rendszer es csak utana parazzak? :)

Felesleges a nyomást nézni. Induljon el a szelep és nézz rá 1 óra múlva akkor mennyi. Akkor tekerd a fekete csavart ha kell felfelé.
 
Most belőttem 1 barra (Aqua Medic mágnesszelep kézikönyvében azt írják, hogy a szabályzós reduktort 1, 1,5 bar-ra lőjük be), holnap még finomhangolom, remélem ez is elviszi a nagy GA-s üveg diffúzort. :(
Így ahogy látom az Aqua Medic mágnesszelep sem enged el zárt állapotban néha 1-1 bubit.
 
Nagynyomású rendszer vásárlás előtt állok :) Általában, mielőtt bármit vennék elmerülök a fórumokban. UKAPS-on futottam bele a single stage / dual stage reduktorok kérdéskörébe. Ott azt írják, hogy a dual változatok jóval stabilabbak. Annyira nem jó az angolom, hogy a technikai dolgokat értsem. Ezért érdeklődnék, hogy mi az alapvető különbség a kettő között? A GA által forgalmazott termékek pl. melyik kategóriába tartoznak?
Köszi!
 
Utoljára módosított:
Nagynyomású rendszer vásárlás előtt állok Általában, mielőtt bármit vennék elmerülök a fórumokban. UKAPS-on futottam bele a single stage / dual stage reduktorok kérdéskörébe. Ott azt írják, hogy a dual változatok jóval stabilabbak. Annyira nem jó az angolom, hogy a technikai dolgokat értsem. Ezért érdeklődnék, hogy mi az alapvető különbség a kettő között? A GA által forgalmazott termékek pl. melyik kategóriába tartoznak?
Köszi!

Szia,

Én is nemrég olvastam utána angolul.

Röviden a single stage egy fázisban csökkenti le a nyomást 1-4 barra reduktortól függően.

Az összegzésnél azt írják, hogy a single stage ajánlott ha a nyomás nem változik a palackban és gyakori tűszelep állítgatás nem jelent gondot. Feltételezem, hogy amikor a palack lemerülőben van , akkor gondjaid lehetnek a CO2 beoldással, ugyanis nem lesz egyenletes.

A dual stage -t egyszer beállítod és gond nélkül meg, nem kell állítgatni állandóan.

A single stage -nél lehet tapasztalni az End of Tank Dumb szindrómát, ami a palack vége fele benyomja a maradék CO2-t az akváriumba, ami veszélyes lehet.

Szerintem Dual Stage-be fektess bele.
 
Nagynyomású rendszer vásárlás előtt állok :) Általában, mielőtt bármit vennék elmerülök a fórumokban. UKAPS-on futottam bele a single stage / dual stage reduktorok kérdéskörébe. Ott azt írják, hogy a dual változatok jóval stabilabbak. Annyira nem jó az angolom, hogy a technikai dolgokat értsem. Ezért érdeklődnék, hogy mi az alapvető különbség a kettő között? A GA által forgalmazott termékek pl. melyik kategóriába tartoznak?
Köszi!
Anno keresgettem én is a dual stage reduktort, de nem nagyon találtam. Végül maradtam a "simánál". Nekem nem volt még gondom a palack kifogyásból... Most is kb 1,5 bar van a palackban, bármikor kifogyhat, így most 3bar van a reduktor után. Az tény, ha fogy a palack, akkor rá kell nézni... No meg minél kisebb az akvárium, annál kritikusabb a nyomásváltozás miatti CO2 beoldás mennyisége, nekem bruttó 200 liter van.

Ami még tapasztalat, hogy CO2 reduktornak ha a single stage jó, akkor egy sima O2 reduktor tökéletes egy hegesztéstechnikai boltból (mert a hegesztéstechnikai CO2 reduktor átengedett gáz sebességét szabályozza, nem a nyomást. Emiatt kell az O2. Én sok vacakolás után a tűszelepig végül 4/6mm-es merev falú pneumatika csővel raktak össze. A CO2 palack szintén hegsztéstechnikai tökéletesen jó... Viszont a mágnesszelepen és a tűszelepen nem szabad spórolni. Én is megtanultam. Ész nélkül tekergettem a tűszelepet állandóan, illetve a melegedő mágnesszelepről lecsúszó tömlő okozott már gondot. Szóval mágnesszelepből végül megvettem az AquaMedic-et és tűszelepből az ADA-t. Azóta hetekig oda se nézek, semmi nem változik, stabil! Szóval szerintem ennyi, amit lehet és érdemes spórolni, és amin nem érdemes.

Sok sikert!
 
Back
Oldal tetejére