• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Reduktor tapasztalatok és választás

sziasztok! Tunze 7077/3 reduktorral kapcsolatban van valakinek tapasztalata (megbízhatóság, pontosság, stb)? Papillon hiányában ezzel szemezgetek, de nem nagyon találok róla felhasználói véleményeket.
Köszönöm:
Norbi
 
egy nemet webshopban van rola 5 velemeny, ez nem sok. Plane hogy negy dicseri egy szidja:

Top Qualität, kinderleichte Handhabung. 5/5

Good qualitu, easy to use. I like the easy way to mount it on the tube, no tools needed. 5/5

Good regulator, quite sensitive with the double control.
Good dials.
The only weak point is that you cannot chose to use a toll to tighten the regutator to the bottle, it is by hand only. 4/5

The worst regulator i had. 1 year and its out of work......it makes a terrible noise like a air pump and doesnt work.... 0/5

The tunze CO2 regulator is a well engineered product. The bubble count is steady and you can adjust the out put pressure upto to a mazimum of 2 bar ( 30 Psig ). Excellent product..........recommended this for planted aquarium. 5/5

Ennyibol nehez donteni, de ha jol ertem minosegi darabnak kellene lennie.
 
Atomízernél kellhet ennyi, sima reaktornál elég volt a 2 bar. Én is most üzemeltem be , és tekertem fel 3-ra a rendszert, de eddig buborékokat csak a bubiszámlálóban látok, a nyomóági csőrendszernél nem. Most vagy kevés, vagy ilyen jó az Ista külső atomízerem :rolleyes:
 
Utoljára módosított:
Szinte minden ilyen reduktornál 1 tekerés akár 5-6 bubi is lehet.
Ennél finomabb tűszelepet nem fogsz találni akvarisztikai cuccokon.

De létezik finomabb megoldás pl orvosi vonalon. Ott akár 4 tekerés is lehet 1 bubi. Igaz az nem ez az árkategória.
Köszi! Az jó, mert azt hittem, hogy egy vagy másfélet lehet csak tekerni inulától a végéig, de akkor többet.
 
Most, hogy Pappilont nem lehet kapni, szóló reduktor témában mi számít minőségnek (ami a töltet kiürülésig tartja a nyomást)? Találtam olyat, hogy ZR 39C vagy ZR 184 ezek újonnan is olcsóak, Dynareg/Rhona ezek egy árszinttel feljebb vannak, Cehen/Zehen. Használtan találtam 15eFtért Harris márkájút is. Valószínűleg nem lesz nálam sokáig meg a citromsavas rendszer, pedig még be sem üzemeltem igazából :)
 
Most, hogy Pappilont nem lehet kapni, szóló reduktor témában mi számít minőségnek (ami a töltet kiürülésig tartja a nyomást)? Találtam olyat, hogy ZR 39C vagy ZR 184 ezek újonnan is olcsóak, Dynareg/Rhona ezek egy árszinttel feljebb vannak, Cehen/Zehen. Használtan találtam 15eFtért Harris márkájút is. Valószínűleg nem lesz nálam sokáig meg a citromsavas rendszer, pedig még be sem üzemeltem igazából :)
Amit néztél az eladó topicban (Micro-Matic),azt merem ajánlani nekem nagyszerűen működik már évek óta.[emoji6]
 
A kimenő nyomását is lehet állítani? Találtam egy használtat, de azt írja, 7bar kimenő, az sok :)
 
Mióta üzemel a The new era akváriumom(fél éve)hozzá sem kellett nyúlnom.Megbízható,és egy mágnesszelep társaságában teljesen elfelejted a co2 ezen részét.Én is csak most tekertem a tűszelepen egy kicsit feljebb,de ennyi is volt a sztori ennyi idő alatt.[emoji4]
Miért állítottál rajta? Elállítódott, vagy több co2-t akartál. Ha csökken a nyomás a palackban, változik a kimenő nyomása a reduktornak? (valahol írták, hogy a gyengébb minőségűeknek igen, és gond lehet belőle)
 
Miért állítottál rajta? Elállítódott, vagy több co2-t akartál. Ha csökken a nyomás a palackban, változik a kimenő nyomása a reduktornak? (valahol írták, hogy a gyengébb minőségűeknek igen, és gond lehet belőle)
Keveseltem a bubiszámot csak ezért.Nálam nem csökken a nyomás,és általában(pár fórumozó is megerősítette ezt a tényt)ugy szokott ez lenni hogy csak a kifogyás előtt esik hirtelen a nyomás nagyot.Ezért olvadhatod hogy egyik nap rendben van a palack a másikon meg már kevesebbet mutat,esetleg kifogy.
 
Back
Oldal tetejére