• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Reduktor tapasztalatok és választás

Köszi a válaszokat ! Közben én is kiképeztem már magam single/dual stage vonalon. Megfogadtam a tanácsokat és minőségi cuccok dolgoznak már az aki alatt.
 
Gondoltam én is megosztom milyen reduktort használok.
Jelenleg egy ilyennel próbálkozom, egyelőre jól szuperál, bár még csak egy hete használom.
Bubi szám nem ugrál, a mágnesszelep nem zúg és alig melegszik.
A nyomás stabil.
Kiváncsi vagyok meddig marad ez igy :)
P.S. Ha valakinek van egy ilyen darabja és van vele több tapasztalata, megirhatná mire kell figyelni.

regulator_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Papillon reduktorom megint tönkrement... (valahogy mindig szívok ezzel)
Ráuntam, veszek egy hegesztőset!
Tudja valaki, hogy az AquaMedic mágnesszelepe simán rámegy a szabvány hegesztős reduktorokra? Vagy barkácsolni kell?
 
Papillon reduktorom megint tönkrement... (valahogy mindig szívok ezzel)
Ráuntam, veszek egy hegesztőset!
Tudja valaki, hogy az AquaMedic mágnesszelepe simán rámegy a szabvány hegesztős reduktorokra? Vagy barkácsolni kell?
Mit értesz azalatt, hogy tönkrement?
 
Papillon reduktorom megint tönkrement... (valahogy mindig szívok ezzel)
Ráuntam, veszek egy hegesztőset!
Tudja valaki, hogy az AquaMedic mágnesszelepe simán rámegy a szabvány hegesztős reduktorokra? Vagy barkácsolni kell?
Nekem is hegesztős reduktorom van 1/4-es csatlakozással, az akvarisztikai mágnesszelepem meg 1/8-os csatlakozós, szerintem egy közcsavarral minden megoldható, pár száz forint.
 
Mit értesz azalatt, hogy tönkrement?
Azzal kezdődött, hogy eresztette a nyomást az illesztésnél az óracsoport alatt. Szorosabbra húztam, akkor megindult a belső nyomás felfele, és majdnem 6 bárig felment. Lekapcsoltam. A tekerőjével hiába zárom el, a nyomás akkor is felmegy. Elvittem GA-ba a srácokhoz, ők ismernek egy szakit, aki ezeket javítja. Megjavította. hazahozom, ugyan úgy megy fel a nyomás benne... najó, gondoltam, használom így. 5.4 báron meg is állt a nyomás, a többit a tűszeleppel szabályoztam. LEteszteltem újra, és akkor látom, hogy megint ereszt, de most a túlnyomásos szelepnél. Azon is tekertem egyet, de éreztem, hogy nem akar rendesen megszorulni. Kitekertem, akkor látom, hogy szét van törve a menete. Most már az is GERONIMO, meg a tekerője se szabályoz. Ráuntam, végeztem vele, kell valami más, csak nem szívesen vennék most 30 pénzért egy akvarisztikait... pláne, hogy ezzel is szívtam.
 
Nekem is hegesztős reduktorom van 1/4-es csatlakozással, az akvarisztikai mágnesszelepem meg 1/8-os csatlakozós, szerintem egy közcsavarral minden megoldható, pár száz forint.
Lehet, hogy az lesz... csak hol találok ilyen közcsavart vagy mit? :)
 
Azzal kezdődött, hogy eresztette a nyomást az illesztésnél az óracsoport alatt. Szorosabbra húztam, akkor megindult a belső nyomás felfele, és majdnem 6 bárig felment. Lekapcsoltam. A tekerőjével hiába zárom el, a nyomás akkor is felmegy. Elvittem GA-ba a srácokhoz, ők ismernek egy szakit, aki ezeket javítja. Megjavította. hazahozom, ugyan úgy megy fel a nyomás benne... najó, gondoltam, használom így. 5.4 báron meg is állt a nyomás, a többit a tűszeleppel szabályoztam. LEteszteltem újra, és akkor látom, hogy megint ereszt, de most a túlnyomásos szelepnél. Azon is tekertem egyet, de éreztem, hogy nem akar rendesen megszorulni. Kitekertem, akkor látom, hogy szét van törve a menete. Most már az is GERONIMO, meg a tekerője se szabályoz. Ráuntam, végeztem vele, kell valami más, csak nem szívesen vennék most 30 pénzért egy akvarisztikait... pláne, hogy ezzel is szívtam.
Na akkor ezen valószínű hogy nem lehet már segíteni. Egyébként meddig bírta?
 
Na akkor ezen valószínű hogy nem lehet már segíteni. Egyébként meddig bírta?
Nálam semeddig.
Használtan vettem, de az már először feltűnt, hogy a nyomásmérő órának semmi köze a valósághoz... viszont a szivárgást nem vettem észre rögtön, így 2 szer töltöttem az 5 kilós palackomat fél év alatt... aztán jött a kálvária, amit már leírtam.
 
Nálam semeddig.
Használtan vettem, de az már először feltűnt, hogy a nyomásmérő órának semmi köze a valósághoz... viszont a szivárgást nem vettem észre rögtön, így 2 szer töltöttem az 5 kilós palackomat fél év alatt... aztán jött a kálvária, amit már leírtam.
vazzee... :(
 
Beszéltük a boltban is, hogy csodálkozom, hogy elromlott. Az elmúlt 5-6 évben tonnaszám adtuk el ezeket a reduktorokat és ilyen hibánk sosem volt.
Lehet eleve egy rossz terméket vettél amit hibásan adtak tovább. :(

Ezeket a reduktorokat nem nagyon kellett javítani, de még tisztítani sem az elmúlt években. Mentek mint a svájci óra.
 
Beszéltük a boltban is, hogy csodálkozom, hogy elromlott. Az elmúlt 5-6 évben tonnaszám adtuk el ezeket a reduktorokat és ilyen hibánk sosem volt.
Lehet eleve egy rossz terméket vettél amit hibásan adtak tovább. :(

Ezeket a reduktorokat nem nagyon kellett javítani, de még tisztítani sem az elmúlt években. Mentek mint a svájci óra.
Lehet, hogy megsérült... Eldőlt egy palackkal a feneke alatt és az órára esett, vagy a tekerőre és megrepedt kicsit. Simán el bírom képzelni. Vagy meghúzás közben megcsúszik a kulcs.
 
Beszéltük a boltban is, hogy csodálkozom, hogy elromlott. Az elmúlt 5-6 évben tonnaszám adtuk el ezeket a reduktorokat és ilyen hibánk sosem volt.
Lehet eleve egy rossz terméket vettél amit hibásan adtak tovább. :(

Ezeket a reduktorokat nem nagyon kellett javítani, de még tisztítani sem az elmúlt években. Mentek mint a svájci óra.
Valószínűleg már így adták el, mivel használtam vettem.
Voltam 2 hegesztéstechnikai cégnél is, és kicsit felidegesítettek... addig vitatkoztunk, hogy a végén egyik sem ajánlotta akváriumhoz a cuccaikat. Egyik váltig állította, hogy a közbetéttel se lesz jó a mágnesszelephez (?) A másik meg bunkó volt. Lehet én is ideges voltam már, mert most már sürgős volt a dolog, úgyhogy hirtelen felindulásból otthagytam őket, és vettem egy GreenWorks-t. Felraktam, megy, működik, nem ereszt, nem sziszeg. Most már leülök megnyugodni.
ja, és van egy eladó Aquamedic mágnesszelepem, és a hozzávaló Papillon tűszelepe. Majd hirdetem ha még nyugodtabb leszek.
 
Ha hegesztéstechnikai, akkor O2 reduktort tessék keresni, mert az kis nyomású oldalon is nyomásra állítható, nem átáramlott mennyiségre. Nekem is ez van, mint fentebb leírtam már. Én sok vacakolás után 6/4 merev falú pneumatika csővel kötöttem össze, meg puch-and-fit csatlakozókkal a tűszelepig bezárólag.
Én nem erőltettem a reduktorra való mágnesszelep szerelést. A reduktor-tűszelep-mágnesszelep egyben meg véleményem szerint egy tökönszúrással ér fel. El kell ismerjem, vagyonokért vannak használható, vagy akár jó megoldások, de én nem szeretem azt, amikor valamitől elvárom, hogy stabilan állítson be nyomást, mágnesszelep rajta természetes hogy - még ha kicsit is de - melegszik, majd ezzel szépen felfűtjük a tűszelepet... Aztán meg vagy stabil a bubiszám, vagy nem. Mágnesszelepből GA-ban az Aqamedic-et vettem meg, mert az menetes, és tudtam venni bele pár száz forintért push-and-fit betétet a már említett pneumatika csőhöz. Ugyan így betét betéve a reduktorba is, mert a csőcsatlakozó betétjét kitekertem és a helyére tettem be egy ilyet. Az ADA tűszelepre meg eleve nagy szeretettel fogadja a pneumatika csövet.
Ha megvan a stratégia, akkor végig kell nézni, min, milyen csatlakozás van, mi cserélhető rajta, és utána úgy hozzá megvenni, ami kell.
A reduktor így kb 6-7 000 HUF. A többi drága, de tényleg jó és kell is (mágnesszelep és tűszelep).
Ilyen betéteket, meg a csövet is pneumatika boltban be lehet szerezni. Webes katalógusok is vannak, onnan lehet vadászni, és jobb helyeken készleten is vannak ilyen kis dolgok.

Sok sikert!
 
Ilyen betéteket, meg a csövet is pneumatika boltban be lehet szerezni.

Ha valaki nagyon tanácstalan lenne, akkor én újpesti lévén, közeli boltként őket kerestem és vettem a betéteket, meg csövet: pneumatikahungaria elé vévévé, utána meg ponthu :)
 
CO2 Aquarium Magnetic Solenoid Valve with Regulator Bubble Counter for Planted | aukciós link moderálva

Sziasztok.
Nem tudom, hogy szabad e ilyet ide linkelni, de szeretném kikerni a véleményeteket erről a termékről. Mennyire megbízható? Jobb választás, mint egy hegesztéshez használt reduktor? Esetleg Up aqua jobb választás? Előre is köszi a válaszokat.
 
CO2 Aquarium Magnetic Solenoid Valve with Regulator Bubble Counter for Planted | aukciós link moderálva

Sziasztok.
Nem tudom, hogy szabad e ilyet ide linkelni, de szeretném kikerni a véleményeteket erről a termékről. Mennyire megbízható? Jobb választás, mint egy hegesztéshez használt reduktor? Esetleg Up aqua jobb választás? Előre is köszi a válaszokat.
Ali-n es eba(y)-en is vannak jok. Nekem alirol van, ha vissza lapozol van rola kep is. Eddig tokeletesen bevalt. A G5/8 passzol a W21,8 ra.
Van atalakitom is de ugyanaz az atmero es a menet suruseg is szoval szerintem az kb ugyanaz ezert nem is hasznalom az atalakitot. Bubi szamlalot eddig vizzel toltottem fel, de ma jott meg az 1 liter glycerinem szoval mostantol azzal toltom. Ami fontos szerintem, hogy olyan regulator legyen ami mutatja a palack nyomasat es a csokkentett nyomast is. Remelem tudtam segiteni.
 
Back
Oldal tetejére