• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Reduktor tapasztalatok és választás

Sziasztok,

Nem találtam hasonló topicot, így gondoltam megnyitom. CO2 összerakásán agyalok, amihez először a reduktort választanám ki, mivel azzal járnám körbe a cégeket CO2 palackot kutatva. Fontos lenne nekem hogy a palackkal együtt beférjen egy adott helyre, és nem szeretnék gyenge minőségű reduktort. Ezért ha viszem magammal, akkor mérni tudom egyből a magasságát a palackkal legyen az akár vékony magasabb vagy tömzsi alacsonyabb.

Első körben szeretném megkérdezni a tapasztaltabb fórumozókat, hogy a GA-ban elérhető reduktorok közül melyik javasolt?
Továbbá mindenki számára nyitott lenne a topic, hogy a reduktorával kapcsolatban lévő tapasztalatait megosszák az olvasókkal ha szeretnék.

Köszönöm, várnám a javaslatokat a következőkre a nyomáscsökkentős verziókra két mérővel:

GW CO2 Reduktor 29.900
Papillon 22.500
UP Aqua 34.900

Nálam abszolút a papillon a nyerő, 4 eve használom hiba nélkül.
Érdemesebb szerinted mágnesszelepes verziót vagy anélküli + külön mágnesszelep verziót választani?
Nem tudom mennyire mennek tönkre ezek a szelepek, és lehet-e mondjuk javítani az egybeépített verziókat....

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Nélküle azért jobb, mert abból is tudsz jó minőségűt venni, igaz kicsit drágább lesz.
Nálam jo ideje megy az Aqua Medic szelepe.

Papillon +1, ha hosszú távon gondolkozol és egy 100% megbízható dolog kell. Mi eddig nem találtunk jobbat ebben a kategóriában. A GA indulása óta ezres nagyságrendben adtunk el és 2 hibás volt az is szállítási probléma.
Kezd eldőlni a kérdés :). Akkor viszont ehhez kell a mágnesszelep is ha jól gondolom.

Ma voltam benn egy Hegesztéstechnikai üzletbe, mert már a tököm kivan, hogy nem tudom elképzelni sem a palackok méreteit.
Amire rájöttem, hogy nekem a méret miatt max 5kg-os palack kell. Ez kb mennyi ideig lehet elég a leendő nettó 180l-es vízemhez?
Adnak ki bérbe évi 3500+Áfáért palackot, szóval bérelni fogom, így nem lesz az hogy milyen szép palackom húzzák le cserekor, vagy várok a sajátom töltésére 3 hetet, vagy 2db szépet kell beszereznem, ami 50 ropis beruházás alsóhangon, ebból kb 10 évig bérelhetek :).

Viszont reduktor ügyben ajánlott az úr egy Kayser márkájút, de nem tudtam neki megmondani hogy l/min vagy bar óra legyen a kimenő ágon, meg nem vagyok benne biztos, hogy ez akvarisztikai célre megfelel-e. Van valakinek tapasztalata ilyen Kayser reduktorról (kínait meg sem említem)?
Bár még mindig a Papillon-ra szavazok.

5-6 hónap mininmum

használják sokan, a lényeg, hogy a jó tűszelepre ne sajnáld a zsetont :D (én is majdnem azt vettem, de pont kifogtam egy használt papillont jólárasítva)

igen, bar
1.5-3 közt használjuk attól függ mivel oldunk be
A reduktorokban benne van a tűszelep nem? Vagy a mágnesszelepre gondolsz? Már nem tudom, belekeveredtem :)

A reduktorokban benne van a tűszelep nem? Vagy a mágnesszelepre gondolsz? Már nem tudom, belekeveredtem
A tűszelep azért kell ,hogy finoman be tudd lőn a gáz mennyiségét,egy reduktorral nem biztos hogy menne.Mondja ezt az aki nem használ tűszelepet,én elég finoman tudom állitani a reduktoron a gáz mennyiségét,és még pluszba be van építve egy kis csap is a rendszerbe.

nekem ez a típus nagyon bevállt és még az ára sem volt "gázos":)

A reduktorokban benne van a tűszelep nem? Vagy a mágnesszelepre gondolsz? Már nem tudom, belekeveredtem :)
A Kayser reduktort kérdezted én arra válaszoltam. Azon nincs tűszelep.
Az Pappilon reduktoron van tűszelep és tényleg nagyon baba, nem mozdult el fél év alatt sehova a bubiszám.

bocsi, hogy ide írok, de találtam egy co2art nevű céget angliában, akik forgalmaznak reduktorokat/ mágnesszelepeket.
Hallott már róluk valaki?

Amire rájöttem, hogy nekem a méret miatt max 5kg-os palack kell. Ez kb mennyi ideig lehet elég a leendő nettó 180l-es vízemhez?
Nálam 182 literre 14 hónapot ment.

Használhatsz bármilyen reduktort és tűszelepet, bármelyikkel be lehet állítani a CO2 adagolást. Igaz a gagyikkal szívás, de be lehet.
A probléma akkor van amikor kezd kifogyni a palack. Az olcsó reduktorok ilyenkor elárasztják CO2-vel az akváriumot és lemérgezik a teljes élővilágot. Én már jó pár ilyen bejegyzést olvastam ezen a fórumon. Volt akinél kiszámoltam, hogy kb. 80.000 Forintnyi élővilág lett oda. Akkor melyik is az olcsóbb?

Nálam már 2 db Papillon üzemel a legnagyobb megelégedésemre.

Nálam 182 literre 14 hónapot ment.

Használhatsz bármilyen reduktort és tűszelepet, bármelyikkel be lehet állítani a CO2 adagolást. Igaz a gagyikkal szívás, de be lehet.
A probléma akkor van amikor kezd kifogyni a palack. Az olcsó reduktorok ilyenkor elárasztják CO2-vel az akváriumot és lemérgezik a teljes élővilágot. Én már jó pár ilyen bejegyzést olvastam ezen a fórumon. Volt akinél kiszámoltam, hogy kb. 80.000 Forintnyi élővilág lett oda. Akkor melyik is az olcsóbb?

Nálam már 2 db Papillon üzemel a legnagyobb megelégedésemre.
Nekem is Papillon lesz kopikon fórumtárs jóvoltából :)
Most a Seiryu kövekkel agyalok. Lehet nem az én világom :S

Oldal tetejére