• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Reddish glade

Überkirály lett! Megszenvedtél vele, de legalább nem hiába. ;)Akkor lőjjél róla pár fotót, aztán indítsd minden versenyen.👍
 
Az elmúlt egy hónapban a legfőbb esemény, hogy az ARM levelein mintha kálium hiány tüneteit vettem volna észre. Nem értettem, mert semmi változás nem volt, így ma bedugtam egy-egy gyökértáp kapszulát nekik, meg a Blyxa alá is. És itt jön a csavar. MErt nem ez volt a baj (a kapszula ettől függetlenül nyilván nem árt).
A feleségem ugyanis a legnagyobb jószándékkal rendet rakott a dolgaim között. Én az akváriumos cuccaim tekintetében a káoszon átlátó zseni vagyok, szóval, külső szemlékőként ez tulajdonképpen nem róható fel neki. Mint ahogyan az sem, hogy neki egyik üveg olyan, mint a másik, én pedig a Green Aqua Macro-t újabban egy ADA Brighty K-s ibrikben tartottam. Pontosan tudtam, melyik melyik (merthogy ezt a kis kockát viszont ADA tápozással "etetem", amiben van igazi Brighty K), de mikor rendet rakott, és egy helyre került a két üveg, elbizonytalanodtam. Kikérdeztem, melyiket honnan vette el, és megbeszéltük, hogy melyik melyik lehet... Tulajdonképpen itt véget is érhetne a sztori.
De ma az "elvileg macro-s" üvegbe beletöltöttem egy kis maradék macrot az eredeti üvegéből, és tejfehér cucc lett a színtelenből, amiből arra következtettem, hogy itt bizony nem macro öntődött össze a macroval.... Ami azt jelenti, hogy a rendrakás óta a kis ADA-s kockát Brighty Iron, Brighty Mineral, és Green Aqua Macro tápozta, a többi akváriumot meg a Green Aqua Macro helyett sima kálium, meg Green Aqua Micro, amíg az el nem fogyott....
Ahhoz képest nem is borult fel semmi annira, szerencsére nem olyan rég volt a rendrakás. Most mindent, ami színtelen, összeöntöttem dühömben, úgyhogy van egy ibrikem, amiben zömében Green Aqua Macro van, egy kis extra káliummal :D Azt elcsöpögtetem a nagyokba, a kicsibe meg holnap kell venni egy Brighty K-t....
Micsoda izgalmak :D
Változás amúgy nem sok. Az ARM megint kezd rakoncátlan lenni, de simán tarra vágom megint, ha kell.

20220516_213729.jpg
 
Csalánlevél forrázva igencsak bejön nekik. Érdekes, a másik (algásabb) akváriumban a fehérek és a malawák nem mentek ennyire rá. Biztos jutnak elég zöldhöz enélkül is.
20220606_171340.jpg
Közben, mivel törött üvegbe nem nyugszunk bele, a korábbi dennerle 20ast, ami először itt volt, aztán kispatak is volt, megragasztottam "igényesen" (ilyen repedést szépen nemigen lehet, max ha csinálok neki egy hátteret és terrárium lesz belőle), beleszórtam maradék, táptalajjal keveredett Amazoniát, meg a nyesedéket a legutóbbi metszésből, plusz pár fel nem használt követ kb random. A szakszerűség teljes nélkülözésével, csak kísérletképpen. Kitettem a párkányra, szűrt napfényt kap, amikor kap. Lefóliáztam a tetejét. Két hétig csak szellőztetés miatt nyitottam ki, most már van egy kis rés rajta non-stop. Kíváncsi vagyok, mi lesz belőle, eddig mindenki túlélte: Rotala bonsai és hra van benne, valamint ARM és MC. Ha rendesen "emersesednek" akkor a kispatak kap majd innen pár növényt.

20220606_184615.jpg
 
Az akvárium köszöni jól van, pont ugyanolyan, mint mindig. Hihetetlen stabil, szinte érthetetlen :)
Inkább a fapadosnál is fapadosabb wabi/kaselmann/tudomisén üveg az érdekes. Szépen emers-esedik (van ilyen szó?). Pedig tényleg annyi fényt kap, amit így szórva a napfény ad (kint van a kertben gyakorlatilag). Ma spricceltem bele először. Most már résre folyamatosan nyitva van a fólia a tetején. Gyakorlatilag mind a 4 faj alkalmazkodott (ARM, Rotala h'ra, Rotala bonsai és MC). Pár hét és rendes MC gyep lesz. Azt nem tudom, hogy a full nyitott Kispatakba valaha át tudok-e tenni innen. Az egy következő fokozat lesz.
20220613_184220.jpg

I20220613_184037.jpg

20220613_184046.jpg
 
Az akvárium köszöni jól van, pont ugyanolyan, mint mindig. Hihetetlen stabil, szinte érthetetlen :)
Inkább a fapadosnál is fapadosabb wabi/kaselmann/tudomisén üveg az érdekes. Szépen emers-esedik (van ilyen szó?). Pedig tényleg annyi fényt kap, amit így szórva a napfény ad (kint van a kertben gyakorlatilag). Ma spricceltem bele először. Most már résre folyamatosan nyitva van a fólia a tetején. Gyakorlatilag mind a 4 faj alkalmazkodott (ARM, Rotala h'ra, Rotala bonsai és MC). Pár hét és rendes MC gyep lesz. Azt nem tudom, hogy a full nyitott Kispatakba valaha át tudok-e tenni innen. Az egy következő fokozat lesz.
View attachment 167661

IView attachment 167659

View attachment 167660
Nagyon ügyi vagy, Zsolt!
Kicsit több fényre lenne szükségük a növényeknek, mert a nóduszok nagyon távol vannak egymástól.
A Rotala, amelyiknek felül már kerekded emers levelei vannak, ott látszik, hogy fényéhesek.
 
Nyaralás után picit dzsumbujos lett. Brutálisan megritkítottam. Annyi Buce, Blyxa meg Rotala jött ki, amiből kb két ilyet lazán be lehet rendezni.... Nem is értem, hogy fértek el eddig. ARM tarra vágva, úgyis ki fog nőni. Csomó Fissi is kijött... A növények egy része megy egy emers projektbe, most, hogy hónapok óta ketyeg gond nélkül a side projekt, sztem berendezem rendesen azt a törött 20ast, Rotalákkal, Bucékkal, crenatával, ARM-mel és Stauval, meg MC-vel. Szép kis terkó lesz belőle, csinálok bele hardszképet is.
Biforafter a névadó üvegről:

20220802_001555.jpg
 
Egy hét teljes nyaralásos szünet után. Kezd magához térni.

20220814_215520.jpg

A terrárium, a másik 20asban egész jól viselte az egy hetes teljes fóliát, pedig féltem, hogy hőgutát kapnak a növények... Ez az üveg továbbra is a teraszon van. Annyi fényt kap, amennyit kap. Egyelőre próbálom emersre szoktatni a növényeket. Szokás szerint az ARM sima ügy, a bonsai is és a jelek szerint a Stau is. A Buce erdő hisztisebb, a h'ra pedig lassan alakul. A crenatával nem lesz gond. Remélem, a Bucékkal is sikerrel járok majd. Ha jön a rossz idő, beköltözik egy polcra az üveg. Addigra remélem semmi fedés nem kell már rá.

20220814_214303.jpg
 
Utoljára módosított:
Jegyzet magamnak: itt is, és mindenhol máshol kb másfél hete levettem a világítási időt napi 6 órára az eddigi 7ről (nem számolva az 1-1 óra napfelkeltét és naplementét, de za csak ennél az üvegnél van). Eddig semmi észrevehető változás nincs. A CO2-n nem változtattam, egy órával lámpa korábban kapcsol be, és így most egy órával napnyugta előtt kapcsol ki (ez módosult, mert ez az idő két óra volt eddig).
 
Köszi! Kipróbálva elég durva szín, nagyon eltér a kiegyensúlyozottól, de mint a példa mutatja a növények nagyon pirulnak alatta. :)
Annyira pirulnak, hogy a barna növény is piros lesz. 😃 Ezt onnan látod, hogy kicseréled a lámpát egy fehérre és olyan "seszínű" barnássá válik sokszor. De elég csak a szobai lámpát felkapcsolni, amikor az akvárium alszik... Ég és föld a különbség. 😉
 
Annyira pirulnak, hogy a barna növény is piros lesz. 😃 Ezt onnan látod, hogy kicseréled a lámpát egy fehérre és olyan "seszínű" barnássá válik sokszor. De elég csak a szobai lámpát felkapcsolni, amikor az akvárium alszik... Ég és föld a különbség. 😉
Persze. Ez egy kis optikai tuning. Majd csinálok valami kollázst a különféle beállításokkal, tanulságos :)
 
Oké. Ki mit javítana? Sosem készült ez verseny nano-nak. De gondoltam, kipróbálok egy ilyen képet:

View attachment 170313
Baloldalt a talaj. Nem szokott látható lenni a versenyakváriumokban. A bal oldal napfényesebb, oda jobban kellene a dekorhomok foltokban gyeppel. A jobb oldalt a buce hegy alatt lehene egy árnyékosabb terület, oda némi fa, vagy kő elférne,hogy megvalósuljon az árnyék is. A buce hegy vonalát kéne a rotala nyírással követni, a mostani túl egyenes és vízszintes. Az ARM tényleg nem illik az elejébe. (harsány piros - szolíd zöld- sárgászöld - harsány piros.) A hátsó rotala koszorú adja magát egy naplemente-napfelkelte hatáshoz. Ha ezt kell erősíteni, akkor elöl több árnyékos terület kellene. (amit persze azzal is megoldhatsz, ha hátrébb tolod a lámpát a fotó erejéig) De mindez lehet egy fabatkát sem ér, mert még sohasem csináltam versenyüveget versenyfotóval. Szóval szép ez az üveg így is, maximum neked már kezd egyhangúnak tűnni. Nekem nagyon tetszik így is. 😉
 
Most akkor versenyeznél vele vagy csak ötletelünk?
A talaj valóban zavaró elől, nagy a kontraszt a homok és a talaj között. A homokot tisztítani is kellene.
A bucehegy tényleg túl magas. ARM talán jobban mutatna a blyxa és a moha között.
A jobb sarokban a kő fölött a lyuk és a léggyökerek helyett valami rend kellene.

Otthon gyönyörködni benne meg jó így, ahogy van.:cool:
Szép színe van a garnéláknak is.:love:
 
Back
Oldal tetejére