• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Peace of Buddha

hunbecks12

Főkertész
Sziasztok!

A Comeback projektem lezárult. A beta compact akvárium szett megadta magát..... :/
Már korábban is szemeztem Cinescaper Buddha ihletésű layoutjával, és most adódótt az alkalom, hogy elkészítsem a sajátomat.

40x30x30 Opti üveg
Eheim Experience 2422
Chihiros WRGBII 30
Aquario Neo Flow
Sodasteam CO2 rendszer
Chihiros reduktor és mágnesszelep
Curved Aquario Neo diffúzor
Amazonia V2
Power Sand S

Dekor és növények:

Manten és Seiryu kő
Red Moor
Mömax Buddha szobor

Anubias Nana Petite
Parvula
Lilaeopsis brasiliensis
Buce Wavy
Cuba
Pinnatifida
Rotala rotundifolia
Rotala HRA
Bolbitis heudelotii
Limnophila sessiliflora
Riccardia
Hydrocotyle verticillata
Microsorum pteropus
Pogostemon helferi

Már bejáratott szűrővel indítottam.
Co2 kezdetektől megy 1 bubi/sec 12-19 ig
Fényt kicsit lejjebb véve kezdtem, nagyjából 65%-on, de egy hét után már 90-en ketyeg 14:30-21:00
Minimális zöld szőr alga van néhány növényen.
Egyszer már megnyírtam a stemeket és le is tűztem őket, hogy sűrűbb legyen a háttér.

Ami fura, hogy a DC nem nagyon zöldül, pedig a növények bubiznak.
Nitrit szinte semmi.
A TDS 230 körül van vízcsere után, pedig TDS 24-es vízzel cserélek.
Ezt muszáj visszasóznom még, mert a KH gyakorlatilag 0 ilyenkor.
A GH viszont 6-7. Visszasózás után ezek az értékek 1 és 9.
Ph 6.2 este, miután lekapcsol a beoldás.
Ezek után nem értem miért nem zöldül a DC...
Feljebb húzzam a CO2-t?
Nem lesz akkor már túl alacsony a PH?
 
Szia!

Sok sikert az új projekthez!
Hónapok óta erre a pillanatra vártam, erre most ezt kell olvasnom: A beta compact akvárium szett megadta magát..... :/
Ez most pontosan mit jelent? Kuka lett?😭😭😭
 
Szia!

Sok sikert az új projekthez!
Hónapok óta erre a pillanatra vártam, erre most ezt kell olvasnom: A beta compact akvárium szett megadta magát..... :/
Ez most pontosan mit jelent? Kuka lett?😭😭😭
Nem kuka, jelenleg vegetál, amíg az élőlényeket át nem mentem ebbe az akváriumba.
A hátsó műanyag lemezt elkezdte elengedni a ragasztás és a szűrő most mindenhol szívja hátra a vizet, csak ott nem, ahol kellene.
Teljesen szét kellene szedni, hohy megragasszam, de nem tudom azután is meddig tartana...
Jobbnak láttam, ha összerakok egy újat. Amúgy sem nagyon jött be az elképzelésem, amit szerettem volna kihozni belőle.
 
Kis frissítés...
A napokban kissé ellepett az alga. Zöld szőr és barna.
Fogalmam sincs a barna honnan jött, 90%-on hasít a lámpa....:unsure:
Na mindegy....mindent barna, porszerű réteg borított be. a Növényeken pedig hosszú, zöld szőrök.
Gondoltam úgy is itt az ideje betelepíteni az algaevőket. Felkerekedtem hát, hogy az első zászlóaljat összetoborozzam.
5db amano, 3db oto és 3db süncsiga. Ezeket sikerült beszereznem. Nagyjából ezt is szerettem volna.
Hazajöttem, előkészültem a nagy pillanatra, de gondoltam előtte mérek egyet-kettőt.
Nagy meglepetésemre a nitrát és a nitrit is az egekben volt.

NO2 - 0,6
NO3 - 60

Micsoda szerencse, hogy rámértem.
Zászlóalj a Comeback-be került egyelőre.
Gyors 50es vízcsere, de sokat nem javult a helyzet.
Másnapra viszot szépen elkezdett csökkenni mindkét érték.
Így két nap után már 0,1 és 4.
Toltam még egy vízcserét, most várok pár napot és lelkesen méregetek.
Közben rendeltem ammónia tesztet is. Tutira akarok menni.
Alga csak szaporodik, de ma rendesen megnyírtam a gyepet, meg a stemeket is.
Remélem csütörtökön már benépesíthetem az akváriumot.
 
Tegnap betelepítettem 3 amanót és 3 otot.
Egy nap alatt tisztára pucolták az egész akváriumot, csak az Amazonia szemcséken maradt némi barna alga.
Ma még 2 amanót sikerült kipecáznom a Comeback-ből, de még mindig maradt legalább 3 :)
Csigák is szépen hozzáteszik a magukét.
Ui.: Ez már tegnapelőtt volt, csak tegnap este a párom bezárta a böngészőt amíg távol voltam és már nem volt erőm újra bepötyögni ezt a kis szösszenetet. :D

Rendeltem friss, DC folyadékot, mert gyanús volt, hogy az előző már nem igazán reagál semmire.
Így lejjebb is kellett vennem a bubiszámot, mert már sárgásba hajló volt az árnyalat.
 
Jelentem.... Mindenki a fedélzeten!
8 amano, 3 oto, 2 endler, 5 amanda, 3 csigusz
Ehhez szeretnék még 7-10db amanda lazacot hozni a napokban és teljes a felhozatal.
Szerintem nagyjából ennyit bír el a 40 liter.
Vízparaméterek rendben. Kicsit zöldülnek a tereptárgyak, ezért egy órával kevesebbet megy a CO2 és féllel a világítás.
 
Sziasztok!
Kis update...
Egy Otoval sajnos kevesebb. Az Aquario Premium Neo Flow V2-vel folytatott küzdelmem áldozata lett. RIP
Elég macerás ez a szerkezet, hetekig kínlódtam vele, hogy megfelelően beállítsam, vágjam, mozgassam, de nem igazán sikerült.
Random elkezd levegőt szívni a skimmeren keresztül és nagyon zavaró.
Hiába állítok a szűrőn is, semmi ráció nincs benne. Van hogy max gázon se szív levegőt, van, hogy fél gázon is.
Ilyenkor le szoktam venni a skimmert, így jutott be egy Oto a nyomó ágba és beszorult a kanyarba.
Azóta olvastam véleményeket a termékről itt a fórumon. Senki sem dícsérte....

Adtam le egy kisebb GA rendelést.
Egy új skimmerre, hátha túl rövidre vágtam.
Növényekre (phyllanthus fluitans, monte carlo, taxiphyllum barbieri)
Tesztekre (GH, KH, NO2, Ph)
És egy Chihiros algakaparóra

Néhány helyen még akarom egy kicsit extrázni a növényvilágot.
 
Sziasztok!
Kis update...
Egy Otoval sajnos kevesebb. Az Aquario Premium Neo Flow V2-vel folytatott küzdelmem áldozata lett. RIP
Elég macerás ez a szerkezet, hetekig kínlódtam vele, hogy megfelelően beállítsam, vágjam, mozgassam, de nem igazán sikerült.
Random elkezd levegőt szívni a skimmeren keresztül és nagyon zavaró.
Hiába állítok a szűrőn is, semmi ráció nincs benne. Van hogy max gázon se szív levegőt, van, hogy fél gázon is.
Ilyenkor le szoktam venni a skimmert, így jutott be egy Oto a nyomó ágba és beszorult a kanyarba.
Azóta olvastam véleményeket a termékről itt a fórumon. Senki sem dícsérte....

Adtam le egy kisebb GA rendelést.
Egy új skimmerre, hátha túl rövidre vágtam.
Növényekre (phyllanthus fluitans, monte carlo, taxiphyllum barbieri)
Tesztekre (GH, KH, NO2, Ph)
És egy Chihiros algakaparóra

Néhány helyen még akarom egy kicsit extrázni a növényvilágot.
Nekem nincs bajom ezzel skimmerrel. Annyit tettem vele, hogy cellux segítségével megnöveltem a levegőszoknyát, mert a nagyobb áramlás esetleg lerántja és felszín alá ragad. A beömlőben a ferde vágott vég forgatásával és az állítható mélységével(mennyire tolod bele a furatba) simán belőhető. A vágást nem is értem minek...😉
 
Nekem nincs bajom ezzel skimmerrel. Annyit tettem vele, hogy cellux segítségével megnöveltem a levegőszoknyát, mert a nagyobb áramlás esetleg lerántja és felszín alá ragad. A beömlőben a ferde vágott vég forgatásával és az állítható mélységével(mennyire tolod bele a furatba) simán belőhető. A vágást nem is értem minek...😉
Én úgy olvastam, hogy forgatni nem nagyon szabad, mert az áramlást nem blokkolhatja. Igaz, ha nem tolom be tövig, akkor elméletileg forgathatom is. Hát én vágtam... Ilyen barbár vagyok. 🤣
 
Sziasztok!
Kis update...
Egy Otoval sajnos kevesebb. Az Aquario Premium Neo Flow V2-vel folytatott küzdelmem áldozata lett. RIP
Elég macerás ez a szerkezet, hetekig kínlódtam vele, hogy megfelelően beállítsam, vágjam, mozgassam, de nem igazán sikerült.
Random elkezd levegőt szívni a skimmeren keresztül és nagyon zavaró.
Hiába állítok a szűrőn is, semmi ráció nincs benne. Van hogy max gázon se szív levegőt, van, hogy fél gázon is.
Ilyenkor le szoktam venni a skimmert, így jutott be egy Oto a nyomó ágba és beszorult a kanyarba.
Azóta olvastam véleményeket a termékről itt a fórumon. Senki sem dícsérte....

Adtam le egy kisebb GA rendelést.
Egy új skimmerre, hátha túl rövidre vágtam.
Növényekre (phyllanthus fluitans, monte carlo, taxiphyllum barbieri)
Tesztekre (GH, KH, NO2, Ph)
És egy Chihiros algakaparóra

Néhány helyen még akarom egy kicsit extrázni a növényvilágot.
Szia,

ha jól látom a képeken, akkor a skimmer úszó részét rövidebbre vágtad. Szerintem azt ne vágd, mert fontos a súlya. Olyan mélyre kell meríteni a pipát, hogy az úszó eredeti méretével még lebegni tudjon. A V2-ben pont a skimmer részen módosítottak, könnyebb beállítani. Én úgy lövöm be, hogy csak az úszó felső karimájának aljáig “húzza” be a vizet, így nem szív levegőt, még akkor sem, ha párolgás miatt fél centit csökken a vízszint. Ami még érdekes lehet, hogy nem csak a skimmer cső forgatásával, hanem a kihúzásával is lehet hangolni a működést. Nálam elég forgatni egy ecco pro 130 mellett, de izmosabb szűrőnél lehet, hogy érdemes kicsit kihúzni is. Én a megjelenése óta használom ezt a szettet és nagyon szeretem, nanóba nincs ennél jobb szerintem :)
 
Szia,

ha jól látom a képeken, akkor a skimmer úszó részét rövidebbre vágtad. Szerintem azt ne vágd, mert fontos a súlya. Olyan mélyre kell meríteni a pipát, hogy az úszó eredeti méretével még lebegni tudjon. A V2-ben pont a skimmer részen módosítottak, könnyebb beállítani. Én úgy lövöm be, hogy csak az úszó felső karimájának aljáig “húzza” be a vizet, így nem szív levegőt, még akkor sem, ha párolgás miatt fél centit csökken a vízszint. Ami még érdekes lehet, hogy nem csak a skimmer cső forgatásával, hanem a kihúzásával is lehet hangolni a működést. Nálam elég forgatni egy ecco pro 130 mellett, de izmosabb szűrőnél lehet, hogy érdemes kicsit kihúzni is. Én a megjelenése óta használom ezt a szettet és nagyon szeretem, nanóba nincs ennél jobb szerintem :)
Köszönöm a tippeket! Amúgy én is szeretem, csak a skimmer részével van problémám. De ennyi jótanács után már biztos sikerül optimalizálni a működését.
 
Hosszú idő után újra jelentkezem....
Sajnos nem állnak jól a dolgok.
Ellepett az ecsetalga, és zöld is van rendesen. Ezért szeretnék most tanácsok kérni.
A vízparamétereket a csatolt képen láthatjátok.
Világítás nspi 6,5 óra. Ebben benne van fél-fél óra napfelkelte és naplemente. WRGB2 90%-on megy csúcsidőben.
CO2 napi 6 óra 1bubi/seccel.
Tápozás GA micmac napi egy nyomás.
Vízcsere heti 50% RO.
Visszasózni nem szoktam, mert a kövek emelik a TDS-t szépen. 190re kb.
Délután lövök képeket!
 

Attachments

  • B833ABA3-A0CB-4AD7-A89D-66D96B906FC4.jpeg
    B833ABA3-A0CB-4AD7-A89D-66D96B906FC4.jpeg
    231.7 KB · Megtekintések: 17
Hosszú idő után újra jelentkezem....
Sajnos nem állnak jól a dolgok.
Ellepett az ecsetalga, és zöld is van rendesen. Ezért szeretnék most tanácsok kérni.
A vízparamétereket a csatolt képen láthatjátok.
Világítás nspi 6,5 óra. Ebben benne van fél-fél óra napfelkelte és naplemente. WRGB2 90%-on megy csúcsidőben.
CO2 napi 6 óra 1bubi/seccel.
Tápozás GA micmac napi egy nyomás.
Vízcsere heti 50% RO.
Visszasózni nem szoktam, mert a kövek emelik a TDS-t szépen. 190re kb.
Délután lövök képeket!

Sajnos, azt nem írtad le, hogy az elmúlt hónapokban milyen változások voltak az akvárium életében.

Egy biztos, hogy a világítás és a CO2 beoldás fordítva megy Nálad, legalábbis úgy tűnik. Nálam 2 órával lámpakelte előtt indul és lámpalemente előtt 1 órával kapcsol ki. Az 1 bubi/sec sovány, fokozatosan emeld addig, amíg a DC legalább fű-zöld nem lesz.

A vízparaméterekben nem én vagyok a nagy spíler, de Nitrát szintje számomra nagyon sok. Annak nullának kell lennie.

Vízcserénél nem lehet elkerülni a visszasózást, mert a kövek csak lassan emelik a korábbi szintre a TDS-t. Mivel a GH-KH aránya alaposan megbillen vízcserekor, nem csoda, ha alga ütötte fel a fejét az akvában.

Persze, ez a saját meglátásom.
 
Hosszú idő után újra jelentkezem....
Sajnos nem állnak jól a dolgok.
Ellepett az ecsetalga, és zöld is van rendesen. Ezért szeretnék most tanácsok kérni.
A vízparamétereket a csatolt képen láthatjátok.
Világítás nspi 6,5 óra. Ebben benne van fél-fél óra napfelkelte és naplemente. WRGB2 90%-on megy csúcsidőben.
CO2 napi 6 óra 1bubi/seccel.
Tápozás GA micmac napi egy nyomás.
Vízcsere heti 50% RO.
Visszasózni nem szoktam, mert a kövek emelik a TDS-t szépen. 190re kb.
Délután lövök képeket!
Mary már sok dolgot leírt és én sem vagyok otthon a víz paraméterek terén, sőt csak egy lelkes amatőr vagyok, de lenne néhány javaslatom.

A CO2 adagolási időt úgy kellene belőni, ahogy Mary írta. Az 1 bubi/sec valóban kevés lesz én ha nem is dupláznám, de mindenképpen emelném egy kicsit. Nálam inline diffivel 30 literbe megy ennyi. Az ecsetet a legtöbb esetben a nem megfelelő CO2 eloszlás okozza, de nem csak azért mert kevés megy az akvába, hanem a nem megfelelő áramlás miatt. Jelenleg ha jól látom a reliever a rövidebb oldallal párhuzamosan néz, így az egyik feléből közvetlen az üvegre kevered a vizet. Egyébként is furcsa flow-t generál a reliever, de én beforgatnám, a hosszanti oldal irányába. Sőt lehet, hogy kipróbálnám a gyártó lilly megoldását, mert egyenletesebb flow lenne az akvában. Nem kell félni az áramlástól, mert adnak hozzá egy áramlás csökkentő pöcköt vagy mit, tehát nem lesz hurrikán az akvában, de ha kell, még mindig tudsz a nyomó ágon fojtani. A lilly mellett is használhatod a skimmer részt, nem baj, ha mélyebre kerül a lilly, így is jól fogja mozgatni a víz felszínt is.

A következő karbantartásnál a dekorokról le kellene tisztítani az algát, a nagyon ecsetes leveleket likvidálni, egy erőteljesebbet mulmozni és én csinálnék egy szűrő tisztítást és perlon cserét is. A még kevésbé algás részekre mehet excel kis mennyiségben töményen (kivéve mohák), vagy tudom ajánlani az APT Fix-et amit pipettával tudsz adagolni az érintett részekre. Pár nap alatt szürke lesz az alga, amit már legelni fognak a csigák és oto-k. Javaslom még néhány süni telepítését is, abból elbír még az akva bőven. Persze ezek csak tüneti kezelések, a kiváltó okot kell megszüntetni, de nagyobb kedve lesz az embernek kísérletezni, ha látja a tüneti kezelés hatásait.

Zárójelben jegyzem meg, hogy nekem a szobron nagyon tetszik az alga, igazi "ősi" hatást kelt, de ezzel nem leszek népszerű :) Ha kordában tudnád tartani az algát, hogy csak a szobron legyen, az lenne az igazi.
 
Sajnos, azt nem írtad le, hogy az elmúlt hónapokban milyen változások voltak az akvárium életében.

Egy biztos, hogy a világítás és a CO2 beoldás fordítva megy Nálad, legalábbis úgy tűnik. Nálam 2 órával lámpakelte előtt indul és lámpalemente előtt 1 órával kapcsol ki. Az 1 bubi/sec sovány, fokozatosan emeld addig, amíg a DC legalább fű-zöld nem lesz.

A vízparaméterekben nem én vagyok a nagy spíler, de Nitrát szintje számomra nagyon sok. Annak nullának kell lennie.

Vízcserénél nem lehet elkerülni a visszasózást, mert a kövek csak lassan emelik a korábbi szintre a TDS-t. Mivel a GH-KH aránya alaposan megbillen vízcserekor, nem csoda, ha alga ütötte fel a fejét az akvában.

Persze, ez a saját meglátásom.
Köszönöm!
A CO2 pont úgy megy, ahogy írtad. 13-19 között. A világítás pedig fél 3 és fél 10 között.
Amúgy most belegondolva a változás pont ez volt, hogy nem sózok vissza.
Remélem ezzel megoldom a problémát.
Valamint egy lilly-t tutira rendelek, mert ez a flow nekem sem tetszik...
Köszönöm a hozzászólásokat!
 
Back
Oldal tetejére