• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első akváriumom

Nem gondolkotál még az aquario neo flow pemiumon?
A "beépített" skimmerre gondolsz vagy a forgatható kimenetre?

Igazából erre az akvára már nem kívánok többet költeni, a következőhöz tervezek majd skimmeres üveg befolyót, hogy az Eheimet kiváltsam.
 
A "beépített" skimmerre gondolsz vagy a forgatható kimenetre?

Igazából erre az akvára már nem kívánok többet költeni, a következőhöz tervezek majd skimmeres üveg befolyót, hogy az Eheimet kiváltsam.
Is-is. A skimmer miatt kivehetnéd az eheimet, a kerek fej, meg csökkenne az egy irányú flow
 
Jó ideje nem naplóztam már, mert nem nagyon volt mit: a zöld szakáll alga gyakorlatilag folyamat jelen van ebben a kis akváriumban.
De sokat böngésztem a fórumon, végig olvastam más naplókat és a sajátomat is újra és újra, illetve több dolgot is kipróbáltam a gyakorlatban. Úgy érzem sokat tanultam, sok minden kitisztult a fejemben és most már észre veszem, hogy egyes változtatásokra miként reagálnak a növények. Néhány nap múlva lesz fél éves az akvárium és ugyan nem sikerült elérnem vele azt, amit szerettem volna, de megértettem, hogy egyszerűen muszáj saját tapasztalatot szerezni, amihez viszont idő kell.

Ennek örömére beszerzek még ezt-azt, aztán hétvégén csinálok egy restart/költözést egy új, 45x30x30-asba, hogy megpróbáljak végre tudatosabban elindulni.

Tehát álljék itt az utolsó naplóbejegyzése az első akváriumomnak:

Amint lekapcsol a lámpa indítok egy 4-5 napos blackoutot, mert szeretném az anubiasokat, a bucékat, a páfrányokat pár szebb hajtás rotalával együtt átmenteni, nyilván algátlanul. :) Szombat-vasárnap indulás. Nagyon izgatott vagyok, remélem nagyobb sikerrel járok majd.

Egy kérdésem lenne: Restart után, már beállt szűrővel, 50% érett vízzel, de friss aktív talajjal (Tropica) mikor mehetnek be az állatok?
 

Attachments

  • _20211107_171709.JPG
    _20211107_171709.JPG
    981.1 KB · Megtekintések: 25
  • 1651510438610_Small.jpg
    1651510438610_Small.jpg
    {memory} MB · Megtekintések: 25
Egy kérdésem lenne: Restart után, már beállt szűrővel, 50% érett vízzel, de friss aktív talajjal (Tropica) mikor mehetnek be az állatok?
Lényegesen hamarabb, mivel a talaj miatti ammónia csúcsokat hamarabb lereagálja a szűrő. A bátrak egyből zutty, az óvatosabbak 1-2 hetet vödröztetik a lényeket. Ebből is tapasztalnod kell. Én inkább az óvatosabb lennék a helyedben. 😉
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére