• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Progressive Consciousness - 45x30x30 (40 l)

Ki akartam próbálni egy technikát. De mivel még az akvárium sincs olyan állapotban és megfelelő eszköz sincs hozzá, tényleg csak próba jelleggel történt. Remélem, egyszer majd lesz mit így bemutatnom (érdemes lesz rá) és normálisan meg is tudom majd csinálni az ilyesfajta felvételt. Addig is persze nem bírom ki, hogy ne osszam meg veletek ezt a kis szösszenetet - a hardscape szemléltetése végett (és mert még ilyet nem láttam a fórumon).

Az egyik szükséges eszköz ez lesz :)
op-Flexible-Rail-Rolling-Track-Slider-Skater-Table-Dolly-Car-For-Speedlite-DSLR-Camera-Camcorder.jpg
A szösszenet pedig:

IMG_0843-2.gif

Szerk: Jaaa, telefonról nézve KATT a képre...
 
Utoljára módosított:
Őszinte kárörömmel várom a képeket az első eséseidről az új görkoriddal:D, addig beérem ezzel a bomba giffel, nagyon tetszik benne a magasabban fekvő, távoli részek dzsungeles hatása és az alacsonyabb "kiszáradt" területek kontrasztja és az, hogy az ösvényt megépítetted ott is, ahol az nem is látszik szemből.(y)
 
Utoljára módosított:
A kori nem nekem lesz, de kihasználom hogy nem fog rajta látszódni hogy ki lett próbálva... innen az ötlet a gifre (vagy később videóra). Majd próbálok óvatosan esni.
A homokozás miatt látod milyen koszos a szűrőcső? Megint cserélhetem a perlont. Nálam olyan fogyóeszköz ez, mint kispapáknál a pelenka. Az én kis sz@rosom miatt... :D
 
Újabb felfedezést tettem, ami szintén lehet a korábbi és esetleges későbbi bajok forrása.
@Victor ma ismét beszúrta a CO2-s topikba a közismert táblázatot, melyet természetesen én is ismertem, csak a rutin miatt nem használtam. Pedig úgy néz ki, kellett volna. Vagy legalábbis tesztelni a vizet mindenképpen.
Ezt onnan tudom, hogy most megtettem és eléggé meglepődtem. Megmértem a pH-t műszerrel. Majd a meglepődöttség - és a műszer kalibrálatlansága - miatt cseppteszttel is hogy biztosra menjek. Ugyanígy a KH-GH-t is. Elvégeztem a teszteket a nagy akváriumban is, hogy legyen összehasonlítási alap. A mérések eredményeképpen merem állítani, hogy azok viszonylag pontosak.

A nagy akváriumban: pH-6,7 KH-2 GH-6
Itt, a kicsiben: pH-5,6 KH-0 GH-6

A kiváltó ok is megvan. Seachem Replenish-sel sózom vissza az RO vize(ke)t, ez csak a GH-t növeli. TDS műszerrel rendszeresen ellenőrzöm a vizet (120-150) , sajnos csak erre és a DC színére hagyatkoztam. A nagy akváriumban gondolom a köveknek köszönhetem a 2-es KH-t. De itt a dragon kövek mellett sajnos kimutathatatlan, így azt hiszem, jelenleg túltolom a CO2-t (hiába zöld és nem limezöld a DC).

Nekiállok újraolvasni az élőlények-pH-KH kapcsolatos topikjait, de azért megköszönném, ha segítenétek, mi most a teendőm.
Van itthon KH+GH+ porom is, ha esetleg növelnem kell a KH-t.
CBS garnélák is vannak, nekik is optimális kellene hogy legyen a víz. A nekik megfelő pH-hoz lőjem be a pH és KH szintet a táblázat szerint? Vagy hagyjam így a KH-t és csak a CO2 beoldáson változtassak?
 
Utoljára módosított:
Ha valaha bontásra kerül ez a hardscape, hozzám egy az egyben áttelepítheted, csak szólj!;)
Dragon forever!
 
Én hagynám a KH-t. Szerintem az alacsony pH a CBS-eknek nem gond, de ha soknak érzed a CO2-őt, akkor abból vegyél vissza kicsit. (Amúgy nem biztos, hogy 0 a KH, csak nagyon-nagyon kevés. Azt hiszem, hogy a makró tápok is emelik kicsit.)
 
Újabb felfedezést tettem, ami szintén lehet a korábbi és esetleges későbbi bajok forrása.
@Victor ma ismét beszúrta a CO2-s topikba a közismert táblázatot, melyet természetesen én is ismertem, csak a rutin miatt nem használtam. Pedig úgy néz ki, kellett volna. Vagy legalábbis tesztelni a vizet mindenképpen.
Ezt onnan tudom, hogy most megtettem és eléggé meglepődtem. Megmértem a pH-t műszerrel. Majd a meglepődöttség - és a műszer kalibrálatlansága - miatt cseppteszttel is hogy biztosra menjek. Ugyanígy a KH-GH-t is. Elvégeztem a teszteket a nagy akváriumban is, hogy legyen összehasonlítási alap. A mérések eredményeképpen merem állítani, hogy azok viszonylag pontosak.

A nagy akváriumban: pH-6,7 KH-2 GH-6
Itt, a kicsiben: pH-5,6 KH-0 GH-6

A kiváltó ok is megvan. Seachem Replenish-sel sózom vissza az RO vize(ke)t, ez csak a GH-t növeli. TDS műszerrel rendszeresen ellenőrzöm a vizet (120-150) , sajnos csak erre és a DC színére hagyatkoztam. A nagy akváriumban gondolom a köveknek köszönhetem a 2-es KH-t. De itt a dragon kövek mellett sajnos kimutathatatlan, így azt hiszem, jelenleg túltolom a CO2-t (hiába zöld és nem limezöld a DC).

Nekiállok újraolvasni az élőlények-pH-KH kapcsolatos topikjait, de azért megköszönném, ha segítenétek, mi most a teendőm.
Van itthon KH+GH+ porom is, ha esetleg növelnem kell a KH-t.
CBS garnélák is vannak, nekik is optimális kellene hogy legyen a víz. A nekik megfelő pH-hoz lőjem be a pH és KH szintet a táblázat szerint? Vagy hagyjam így a KH-t és csak a CO2 beoldáson változtassak?

Viktor már leírta, amit akartam, csak annyival egészíteném ki, hogy ha mindenki jól érzi magát, akkor nem nyúlnék bele, hanem hagynám így. :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Én hagynám a KH-t. Szerintem az alacsony pH a CBS-eknek nem gond, de ha soknak érzed a CO2-őt, akkor abból vegyél vissza kicsit. (Amúgy nem biztos, hogy 0 a KH, csak nagyon-nagyon kevés. Azt hiszem, hogy a makró tápok is emelik kicsit.)
Köszi. Abszolút bízom a garnélás tapasztalataidban.
A KH-ra én is úgy gondoltam, hogy csupán kimutathatatlanul alacsony (0-1), csak a számok sorozatában a 0 mutatott jól :)

A kicsi nem frissebb telepítés? (új talaj)
De igen, sokkal. Africana talaj. Értem, hogy arra célzol hogy annak köszönhető. De ez egyben azt is jelenti, hogy neked is az a véleményed, hogy jól van ez így? Köszi.

Viktor már leírta, amit akartam, csak annyival egészíteném ki, hogy ha mindenki jól érzi magát, akkor nem nyúlnék bele, hanem hagynám így.
Viktor csak kérdezett :)
Köszi a véleményed, te is Zoliét erősíted ezek szerint..
A "mindenki jól érzi magát" eléggé relatív. Egy hete kb. kimúlt egy otocinclusom. De ugye ennek számos más oka is lehet. Pl hogy van pár otom, amik elég öregek és hát a fene se tudja megkülönböztetni őket.
Nemrég egy kicsi rili garnéla is kimászott az akiból, de a korábbi elhullásokhoz képest ezt még nem fogtam fel tragédiaként.
Illetve van egy CBS-em, amelyik rendszeresen a felszín közelében úszkál (a többi állat nem viselkedik furcsán). Őt elneveztem Indynek, mert amolyan kis kalandornak tűnik :) Nemrég pl kicsit leengedtem a vízből, hogy kipróbáljam a nagy kő csúcsán a karbós ecsetelést és visszatöltéskor felmászott a vízesésbe is. Nagyon érdekes volt, fel is vettem, csak nem osztottam meg a rendetlenség meg a felvétel igénytelensége miatt. Felmászott a csordogáló vízsugárba, azt hittem már ki is múlt mire észrevettem, ezért a felvételen éppen az látható, ahogy birizgálom a csövet, hogy megmozdul-e. De nem akart :) Megvárta, míg ellepi a víz, aztán később nekiállt ismét úszkálni. A víz még csak nem is friss víz volt, hanem a leszívott vizet töltöttem vissza. Biztos a csobogás frissítő hatása...

https://drive.google.com/file/d/0B3dYXWFjFrOJZWdJWENzNEV5SUE/view?usp=sharing
 

Attachments

  • IMG_20170221_001744.jpg
    IMG_20170221_001744.jpg
    63.9 KB · Megtekintések: 1
Utoljára módosított:
De igen, sokkal. Africana talaj. Értem, hogy arra célzol hogy annak köszönhető. De ez egyben azt is jelenti, hogy neked is az a véleményed, hogy jól van ez így? Köszi.

Friss talaj, CO2, lágy víz esetén ez normális érték.
Ha nem 24 órás a CO2 adagolás akkor mérd meg a pH-t reggel CO2 indulás előtt és este lekapcs előtt.
Mérd meg a pH-t ami a cserevízből jön. Ezek alapján lehet teljesen normális ez az érték.

Erre biztosan emlékszel:
https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/16441391070/

Korábban profilux 5 másodperces mintavételéből felépített chart. Itt pl a pH controller "fogta" meg a CO2 adagolást a hysteresis alapján.
Ha simán direktbe lett volna CO2 alacsonyabb pH értékeket is látnánk a charton.
 
Igen, emlékszem és teljesen világos is a napi pH ingadozás. Azt viszont nem tudtam egyértelműen megállapítani, hogy a hosszú távú - kis mértékű fokozatos - pH emelkedés csak a talaj "elöregedésének" köszönhető, vagy a csökkenő hőmérsékletnek is. A chart alapján van összefüggés, bár azt is értem hogy controller vezérelte és a két grafikont nem ezt az összefüggést kimutatandó raktad egymás alá.

A mérésem világítás előtti mérés volt, folyamatos CO2 adagolás mellett. Azért nyomom 0-24-ben, mert korábbi megfigyeléseim alapján így kisebb volt az ingadozás, mint a "csak nappali" adagolással. A DC semennyivel sem sárgásabb az éjszakai beoldást követően, ezért nem is aggódtam. Rámérek este is a pH-ra, de nem számítok sokkal magasabb értékre, mert nem tolom fullba a fényt. Az alacsony pH-n kívül a szintén alacsony KH is megijesztett kissé. Tudtam hogy alacsony (mitől is lenne magas), na de hogy szinte 0... de megnyugtattatok, köszönöm. Mondjuk a garnélák vedlenek rendesen, eddig ezért sem gondoltam hogy baj lehet.
 
Pont ezt az akasztós DC-t iktattam ki a minap. Azóta egy GA nano DC-t használok, és ebből rájöttem, hogy a régi nem mért rendesen. Mindig pár nap kellett, hogy beálljon a lájm-szerű színre, és onnantól úgymaradt reggel-este, majd pár hét után elkezdett fokozatosan sárgulni, ahonnan már nem volt visszaút. Ha kivettem a levegőre, akkor is sárga maradt. A nano ehhez képest változtatja fel-le a színét, az elvárható módon. Szóval az akasztósra szerintem ne hagyatkozz! Olvastam a másik topikban a posztod, meg dexkillét is. Foglalkoztat ez a Ca/Mg arány. Te mivel sózol vissza?
 
Pont ezt az akasztós DC-t iktattam ki a minap. Azóta egy GA nano DC-t használok, és ebből rájöttem, hogy a régi nem mért rendesen. Mindig pár nap kellett, hogy beálljon a lájm-szerű színre, és onnantól úgymaradt reggel-este, majd pár hét után elkezdett fokozatosan sárgulni, ahonnan már nem volt visszaút. Ha kivettem a levegőre, akkor is sárga maradt. A nano ehhez képest változtatja fel-le a színét, az elvárható módon. Szóval az akasztósra szerintem ne hagyatkozz!

Van/volt bent még egy DC, a normál - pont ezért amit írtál, én is ettől tartottam. Ráadásul két különböző reagenssel. De nálam kis időeltéréssel ugyanúgy változtatja mindegyik a színét.


Olvastam a másik topikban a posztod, meg dexkillét is. Foglalkoztat ez a Ca/Mg arány. Te mivel sózol vissza?
Írtam itt is fentebb, hogy Replenishsel. Lájkoltad is. :) Meg a másik topikban is írtam :)
 
Back
Oldal tetejére