• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás PRL Tank

Meg volt a sötét kúra, de sajnos nem sok változás történt... elkezdtem a napi carbo adagot az algás területekre tolni, meg talán ma, ha nem jön közbe semmi, egy kicsit elkezdem leszedegetni a dekorról ... kicsit ismét alakítottam az elrendezésen, nyírtam egy picit, a Tangerine állomány lassan elkopik, átadva a teret a PRL brigádnak. De azért ez nem egyszerű sztori, rengeteg apró van még.. és este elő bukkant egy újabb petés :)

Na igen, és közben eszembe jutott, hogy az amazoni Light alatt emelés és helykitöltés okán egy kis használt amazonia van, ami a rendezgetés és palántázás következtében a felszínre került az egy év alatt, de elég minimális mennyiségben. Elvileg jól átmostan, de előtte az táptalajjal keveredett állapotban érkezett... nem lehet hogy ez lesz a hiba forrása? Mert pl, ameddig lent volt az előtérben a cuba,alga mentesen üzemeltünk, akkor még poppyval .

2019 április... Durva, hogy mennyit változott minden :)
0711480A-DDD9-4CAF-82F1-DA5084F58602.jpeg
 
Utoljára módosított:
Ha közbe eszetekbe jut bármi, hogy hol lehet a hiba, ne tartsátok magatokba :)

Én is bedobok egy diagnózist, ami legalább annyira nem bizonyítható, mint a korábbiak. Nincs elég CO2 az akváriumodban és ecset ilyen körülmények között elég jó túlélő tud lenni. Viszont ahogy nézegetem a képeket, elég hatásosan ki tudod nyírni az ecsetet valahogy, anélkül, hogy a növények elpusztulnának. (Direkt Carbo ilyen jól működik? Mi a praktika titka?) Ha egy növény már ecsetes, akkor magától nem szokott eltűnni róla, hacsak nem a növény kinövi vagy valahogy leszedik róla. Mivel túl steril az akvárium (vizedben sem látszik DOC, gondolom valami masszív szűrő kiszedi, Seachem Purigen?), az akváriumban nem keletkezik elég CO2. Szvsz legegyszerűbb lenne egy nagynyomású CO2-t rátenni, nagyon enyhe bubizással.

Szerintem ha nem carbo-znád az akváriumot, sokkal rosszabb lenne a helyzet. Viszont gondolom a dózis emelése túl kockázatos lenne a garnélák miatt.... Sakk-matt.
 
(Direkt Carbo ilyen jól működik? Mi a praktika titka?)

Mivel főként "kötözős" növényeim vannak, azokat kiveszem, H2O2 oldatban áztatom egy kicsit, lemosom aztán megy vissza. Van amelyikről levágom az algás részt.. stb :)

Ez a megközelítés egyébként elgondolkodtató, a kövi szűrőtakarításkor kiveszem a purigent első körben, és rendszeresen adagolni fogom a carbo-t, mert van hogy 1-2 nap kimarad. Nagynyomásút nem biztos hogy tennék bele.. így is stabilan 5,5 körül áll a ph. Egyszer volt egy próbálkozás, még az elején volt benne nagynyomású, de durván fonalas lettem tőle, de elgondolkodom a dolgon... bár ez akkor követelné a több fényt meg persze a tápot.
 
Mivel főként "kötözős" növényeim vannak, azokat kiveszem, H2O2 oldatban áztatom egy kicsit, lemosom aztán megy vissza. Van amelyikről levágom az algás részt.. stb :)

Erre nem is gondoltam... Végül is sokkal jobb megoldásnak tűnik, mintha a H2O2 direkt az akvárium vizébe menne. Milyen koncentrációt használsz? Ha jól látom, a növények egész jól tolerálják ezt a kezelést, gondolom sikerül jól eltalálni a dózist.
 
Erre nem is gondoltam... Végül is sokkal jobb megoldásnak tűnik, mintha a H2O2 direkt az akvárium vizébe menne. Milyen koncentrációt használsz? Ha jól látom, a növények egész jól tolerálják ezt a kezelést, gondolom sikerül jól eltalálni a dózist.

Az anubias és buce töveket szoktamkezelni vele általában, a 3%-os oldatba higítatlanul kb 1 percet vannak. Többet nem igazán, mert megégnek a levelek.
 
Nos. Szerdán csináltam egy H2O2 kezelést. A bruttó 30 l aksiba, 30ml egy kicsit felhígított oldatot nyomtam, 5ml-es adagokban kis szünettel... néhány percen belül durván elkezdett bubizni a hm meg a stau, az alga természetesen nem... tegnap nem voltam itthon, alig vártam hogy ma meló után megnézhessem hogy mi a helyzet, reménykedtem benne, hogy elviszi a H2O2 az algát. De nem ez történt... sőt a ricardia-n lett egy kis fonal is... ezazz.

most az fog következni, hogy ha el tudok valamikor menni csillához a matrixért, levserélem a biorio felét, valamint és ki veszem a purigent is... @Z1234 javaslatára megpróbálok egy kicsit több co2-t juttatni a vízbe. Elgondolkodtam egy gyári élesztős rendszer beszerzésén, hátha... szerintetek?

amúgy már a talajon is vannak ecset pamacsok... úgyhogy nem javul a helyzet. 2 hete nem volt vízcsere, és a carbo-n kívül nem megy táp sem.. szűrő folytva..

Nem akarom szét szedni...nagyon szeretem ezt az akvát... :/
 
amúgy már a talajon is vannak ecset pamacsok... úgyhogy nem javul a helyzet.
Nem vagyok a tünet-kezelés híve, de esetleg megpróbálhatnád az AlgExitet. Van a fórumon is topikja, nem túl sok kecsegtető hozzászólással. Szerencsére nálam nem gyakran van algásodás, a legtöbb félével eddig simán meg is birkóztam. Annak szoktam legkevésbé örülni, amikor az ecset kezdi el kis pamacsokban ellepni a mohákat, hiszen ott nem nagyon tudom tömény de nem káros szerekkel (Carbo stb.) támadni. Ilyenkor kerül elő a fenti szer a szekrényből és eddig nekem bevált. Van még a fórumon több elismert akvakertész, akikről tudom hogy szintén használják alkalmanként - még ha nagyon nem is reklámozzák. Ezzel a cuccal többhetes/többszöri kezelést javasolnak, de nálam rögtön az első kezelést követően (simán a vízbe adagolva) bepirosodott az összes kis pamacs és utána azonnal el is kezdett felszívódni, ebben meg gondolom az amanók segítettek. Ha a kiváltó okot nem is szünteti meg, talán segít abban, hogy amíg megtalálod azt, ne terjedjen el az ecset.
 
Nem vagyok a tünet-kezelés híve, de esetleg megpróbálhatnád az AlgExitet. Van a fórumon is topikja, nem túl sok kecsegtető hozzászólással. Szerencsére nálam nem gyakran van algásodás, a legtöbb félével eddig simán meg is birkóztam. Annak szoktam legkevésbé örülni, amikor az ecset kezdi el kis pamacsokban ellepni a mohákat, hiszen ott nem nagyon tudom tömény de nem káros szerekkel (Carbo stb.) támadni. Ilyenkor kerül elő a fenti szer a szekrényből és eddig nekem bevált. Van még a fórumon több elismert akvakertész, akikről tudom hogy szintén használják alkalmanként - még ha nagyon nem is reklámozzák. Ezzel a cuccal többhetes/többszöri kezelést javasolnak, de nálam rögtön az első kezelést követően (simán a vízbe adagolva) bepirosodott az összes kis pamacs és utána azonnal el is kezdett felszívódni, ebben meg gondolom az amanók segítettek. Ha a kiváltó okot nem is szünteti meg, talán segít abban, hogy amíg megtalálod azt, ne terjedjen el az ecset.

szerinted a kezeléstől a caridinák nem fogják feldobni a pacskert ? :/
 
Én ezt sem szakértelemmel, sem ígérettel nem tudom alátámasztani, de én épp most alkalmaztam 3. alkalommal és az első kettő neocaridinás ill. crs-es akváriumban történt, nálam nem volt semmi gond.
 
Én ezt sem szakértelemmel, sem ígérettel nem tudom alátámasztani, de én épp most alkalmaztam 3. alkalommal és az első kettő neocaridinás ill. crs-es akváriumban történt, nálam nem volt semmi gond.

köszi a segítséget, lehet, hogy kipróbálom!
 
Szerintetek a tartósan alacsony Ph (5-5,5) és a durva algásodás között lehet összefüggés? tapasztal már valaki ilyesmit ?
Mivel a nitrifikalo bacik 5,5 alatt pusztulnak, arrol nem is beszelve, hogy bizonyos tapanyagok felvetele a novenyek altal szinten blokkolasra kerulnek. Igy szenvedni kezdenek es megtobb ammonia jut a vizbe es azt sem tudjak felvenni emiatt, ami benne van a bacik miatt. Nyilvan az alga fog jol jarni ilyen korulmenyek kozt.
 
Ha így alakul, mindenképp számolj be róla :)

Nos, az Algaexit nem volt hatásos. Bele nyomtam 30ml -t hétfőn, és mèg csak meg sem viselte az algát... csak úgy burjánzik tovább :/

Tegnap, miután eláztattam a szobám, a nemrégiben beszerzett matrix is bekerült, így már kb fele -fele arányban van a két szűrőanyag... kivettem a purigent, új perlon van bent. Egyenlőre többet nem változtatok a szűrésen. A művelet után mértem egy pár ilyenkor fontos vízparamétert, mivel már hetek óta nem tápozok, Po4, Fe, K szintet nem mértem.

lámpafénynél a következő értékek jöttek:
Kh3
Ph6
Gh6
No3 1
Nh4 <0,05
elvileg.

a kh értékben nem vagyok biztos, mert nem vált kékes árnyalatra a teszt, hanem egyből narancs szín jön. Kh 3 nál lett igazán narancssárga, előtte csak nagyon halovány volt. Most nemrég rámértem, ugyan ezek az értékek jöttek.

durva amúgy, hogy annyira szívós algát neveltem, kibírt 30ml peroxidot, a közvetlen carbo sem hat rá, és most az Algaexit sem.

77BE2C1A-B090-4D07-BF6C-195269974C62.jpeg

Igyekszem most teljesen megszűntetni és elajándékozni a Tangerine csapatot, mert szeretném hogy az akva névadói legyenek a főszereplők... főleg, hogy érkezett egy újabb 10es csapat :) megvolt a beszoktatás... izomból kapirgálnak már. Beszereztem néhány garnélatápot még, hogy legalább a garnélák boldogok legyenek, ha már én nem vagyok az, ugyanis elkeserítően algás a szitu...
 
durva amúgy, hogy annyira szívós algát neveltem, kibírt 30ml peroxidot, a közvetlen carbo sem hat rá, és most az Algaexit sem.

Természetes szelekció kicsiben. Míg növényből csak az van benne, amit beleteszel, különféle algák (spórák) bejutnak az akváriumba és az marad meg, ami bírja a kiképzést.
Egyébként amit mi egyfajta algának gondolunk, pl BGA, fonalalga stb, az nagyon sokféle különböző algának az együttélése.
(AlgExit-nél nem hosszabb kúrát javasolnak? Bár nem vagyok híve ennek a szernek, csak így rémlik.)
 
4 hetes kúra a javaslat, de pl volt akinél egyből elvitte. Én sem vagyok híve ezeknek a cuccoknak, csak szeretném megállítani egy kicsit a dolgot, ameddig rá nem jövök a miértekre, ami ahogy a mellékelt ábra mutatja, hosszú folyamat... :/
 
Back
Oldal tetejére