• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás PRL Tank

Egy hetes nyaralást követően tegnap láttam először az akvát, aminél egyetlen egy pozitív dolgot tapasztaltam, hogy az összes prl megvan, a narancsok el engedték a kicsiket, úgyhogy lesz ismét szaporulat. Ami viszont elszomorított teljesen, hogy brutálisan belepett mindent az ecset... a köveket, a szűrő szívó csonkját, a bucékat... sőt, az üvegen is megjelent. Vízcsere, közben porszívóztam a talajt, amiből szinte nem is jött szmötyí... a szűrő igen csak vissza fojtva van már egy jó ideje, ráadásul spinnel.. a flow nem lehet nagy... tápot sem kapott a múlt héten, csak a garnélák lettek etetve... úgyhogy nem tudom.. azt hiszem leváltom a tropica tápot, GA-ra, hátha itt van a kutya elásva....

Ha közbe eszetekbe jut bármi, hogy hol lehet a hiba, ne tartsátok magatokba :)

egykép...

IMG_2872.jpg
 
Nem lehet sok a tápozás? Én biztosan kipróbálnám teljesen táp nélkül néhány hétig. Feles vízcsere és csak karbót adagolj normál mennyiségben, minden nap.
Ilyenkor én is azt szoktam csinálni, hogy behúzom a kéziféket: világítást visszacsapom, és megvonom a tápozást.

A feles vízcsere az heti rendszerességgel legyen, vagy érdemes lenne sűrűbben?

Carbo-t eddig nem adagoltam a caridinák miatt, de akkor lehet, hogy elkezdem. Köszi a segítséget!
 
A feles vízcsere az heti rendszerességgel legyen, vagy érdemes lenne sűrűbben?

Carbo-t eddig nem adagoltam a caridinák miatt, de akkor lehet, hogy elkezdem. Köszi a segítséget!
Először egy feles vízcsere, aztán heti 30%, hogy legyen nagyjából állandó vízparaméter. A karbótól ne félj, ha nem léped túl az előírt mennyiséget, akkor nem lehet baj!
 
A feles vízcsere az heti rendszerességgel legyen, vagy érdemes lenne sűrűbben?

Carbo-t eddig nem adagoltam a caridinák miatt, de akkor lehet, hogy elkezdem. Köszi a segítséget!

Én két-három hetente cserélek vizet a caridináknál... de van amikor csak 4. :D

Szerintem te se told túl, felesleges a heti 50%, mivel nem tápozol, ahogy a kartárs írta, elég a heti 30%. De lehet hogy 20% is...
 
Aquael Leddy Smart 6w , napi 7 órában, a hőfok pedig a legnagyobb melegben sem megy 24 főlé, 22-23 között van tartósan.
Én is használom ezeket a Leddy-ket, aszem 490 lumenesek, nyugodtan mehetne felé még egy. A heti 50%-os vízcsere ilyen kis méretben szerintem sok, kevesebb vízcserével, az is elosztva szerintem kiegyenlítettebb lenne. :) Talán a szűrésed is hatékonyabb lenne, és megoldódna a gond.
 
@Mihályi György Na sikerült elérni hogy vissza szoruljon az alga ??

Köszi az érdeklődést, tegnap egy időre elbúcsúztunk egymástól a kis kockával.

Volt egy 30%-os vízcsere, feltöltöttem az oxidátort, leszedtem a hártyát a felszínről, majd letakartam, és szombat délelőttig így is marad. aztán meglátjuk, bár sok reményt nem fűzök hozzá, de azt remélem hogy a növényeket nem fogja durván megviselni a dolog. Nem tápoztam már egy ideje, csak 7 órát világítottam, de javulást nem láttam, sőt... egyre rosszabb lett a helyzet, ezért döntöttem a takarás mellett.

sajnálnám bontani, mert igazából tetszik, ami lett belőle... került bele stem növény is, még egy kis crypto az előtérbe, folyamatosan porszívóztam a talajt... és még sorolhatnám.. de nem tudok rájönni a miértekre..

úgyhogy nem túl rózsás a helyzet :/
 
Köszi az érdeklődést, tegnap egy időre elbúcsúztunk egymástól a kis kockával.

Volt egy 30%-os vízcsere, feltöltöttem az oxidátort, leszedtem a hártyát a felszínről, majd letakartam, és szombat délelőttig így is marad. aztán meglátjuk, bár sok reményt nem fűzök hozzá, de azt remélem hogy a növényeket nem fogja durván megviselni a dolog. Nem tápoztam már egy ideje, csak 7 órát világítottam, de javulást nem láttam, sőt... egyre rosszabb lett a helyzet, ezért döntöttem a takarás mellett.

sajnálnám bontani, mert igazából tetszik, ami lett belőle... került bele stem növény is, még egy kis crypto az előtérbe, folyamatosan porszívóztam a talajt... és még sorolhatnám.. de nem tudok rájönni a miértekre..

úgyhogy nem túl rózsás a helyzet :/
Reméljük hogy segít a takarás :D
Nekem is volt hasonló gondom amikor mindent ellepett az ecset alga.. De remélem nálad is megoldódik :D
 
Közben egy másik, folyamatban lévő projekt. Egyenlőre bazalt talajjal, hogy lássam mit mutat a scape. Készült a Taiwan lakás ... igyekszem majd nagyon sürűre ültetni, azt hiszem újra rápróbálok a co2 használatra, egy kicsit erősebb technikával :) meglátjuk...

A prl tank pedig még mindig a sötét oldalon 😎


6DC5B89E-AC82-470A-A752-D660B8AA582D.jpeg

17A75C53-56B4-45AE-BF67-0B2FC8D6F702.jpeg
Igen, egy kicsit piszkos minden... 51x33x25, maradva a fás bozótos vonalon :) talán hátra még elférne egy két ág...
 
Közben egy másik, folyamatban lévő projekt. Egyenlőre bazalt talajjal, hogy lássam mit mutat a scape. Készült a Taiwan lakás ... igyekszem majd nagyon sürűre ültetni, azt hiszem újra rápróbálok a co2 használatra, egy kicsit erősebb technikával :) meglátjuk...

A prl tank pedig még mindig a sötét oldalon 😎


View attachment 81302

View attachment 81303
Igen, egy kicsit piszkos minden... 51x33x25, maradva a fás bozótos vonalon :) talán hátra még elférne egy két ág...
Igéretes lesz:D Remélem naplozod majd :D
 
Back
Oldal tetejére