• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás PRL Tank

Valamint egyébként már nagyon érdekel, hogy mi volt a porszem a gépezetbe

Hát, én leírtam a véleményemet, szerintem nem porszem került a gépezetbe, hanem inkább olaj nélkül ment a motor :).
Képzeld magad azok a "retro" akvaristák helyébe, amikor még nem volt carbo, H2O2 és egyéb vegyszeres praktikák. Gyakorlatilag a Te kezedben masszív vegyszerek vannak és egyelőre kifogott az alga. (Bár szerintem kitartó harccal van esélyed és egy biztos, nem fogadnék ellened :).) Nem biztos, hogy az Ecology of the Planted Aquarium c. könyv haszontalan olvasmány lenne, én nagyon sok tippet találtam benne. Már nem dőlök be olyan félinformációknak, hogy 10x vízforgatás kell egy low tech akváriumba vagy pedig a növénytáp-fölösleg soha nem okoz algásodást...
 
Ecset algáda algázó gép tökéletes. Ilyen kicsibe egy is elég, még kevés is lesz neki. :) sajnos bizonyíték képeket nem küldték még át, de munkatársamat rá beszéltem kettőre 100L akváriumba, több centi vastag mindenhol. Egy hónap alatt fényesre pucoltak mindent :)
 
Ecset algáda algázó gép tökéletes. Ilyen kicsibe egy is elég, még kevés is lesz neki. :) sajnos bizonyíték képeket nem küldték még át, de munkatársamat rá beszéltem kettőre 100L akváriumba, több centi vastag mindenhol. Egy hónap alatt fényesre pucoltak mindent :)
Azért ha elég erős az algásodási nyomás, akkor "benne van a pakliban", hogy valami olyan alga fog előbb-utóbb nőni, amire rá se néznek az algaevők. Nem kell feltétlenül cyano-nak lennie. Természetes szelekció "csodákra" képes. Ecset is lehet, hogy részben azért van a leveleken, mert onnan nehéz, szinte lehetetlen lecarbozni, leszedni.

30 literbe papírforma szerint kifejlett hal sem mehet, bár szerintem amikor ezt az előírást hozták, nem igazán voltak képben, akik döntöttek. Amúgy a benne levő garnéláknak is illene némi algát, biofilmet fogyasztaniuk (Bár most nem látszik túl sok garnéla a képen..).
 
Utoljára módosított:
Ecset algáda algázó gép tökéletes. Ilyen kicsibe egy is elég, még kevés is lesz neki. :) sajnos bizonyíték képeket nem küldték még át, de munkatársamat rá beszéltem kettőre 100L akváriumba, több centi vastag mindenhol. Egy hónap alatt fényesre pucoltak mindent :)
Az algázó gébem le se kakilta az ecsetalgát. Se a fonalat. Se a szőrt. :D
 
Ecset algáda algázó gép tökéletes. Ilyen kicsibe egy is elég, még kevés is lesz neki. :) sajnos bizonyíték képeket nem küldték még át, de munkatársamat rá beszéltem kettőre 100L akváriumba, több centi vastag mindenhol. Egy hónap alatt fényesre pucoltak mindent :)

Ilyen kicsi akvába nem lenne szívem beletenni egy gébet... lehet, hogy a feje tetejére borítaná a berendezést is :)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére