• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH-Kh-Gh

Sziasztok, lett vegre rendes csepptesztem GH KH ra, ramertem a csapvizemre es KH: 2,5 GH 4. Kerdesm az lenne hogy mire kene beallitanom? GH:4 gondolom jo, KH ??

Semmire, mondj el ezer imát, amiért ilyen víz folyik a csapodból! ;) Növényezéshez tökéletes, sügérezni sz*r. Esetleg a Kh miatt a pH lehet, hogy necces lenne pl. taiwan garnélákhoz, de amúgy minden máshoz tökéletes.

(Ha nagyon akarod, a Kh-t lehetne csökkenteni 1-2 °nk-ra. Erre a kénsav a legjobb megoldás.)
 
Semmire, mondj el ezer imát, amiért ilyen víz folyik a csapodból! ;) Növényezéshez tökéletes, sügérezni sz*r. Esetleg a Kh miatt a pH lehet, hogy necces lenne pl. taiwan garnélákhoz, de amúgy minden máshoz tökéletes.

(Ha nagyon akarod, a Kh-t lehetne csökkenteni 1-2 °nk-ra. Erre a kénsav a legjobb megoldás.)
Nalunk ugye vissza sozott RO viz folyik a csapbol, es a szolgaltato nem akar vagyookat kotlteni a vissza sozasra azert ilyen. KH-t nem kellene a CO2 buffer hatas miatt feljebb vinnem?
 
Nalunk ugye vissza sozott RO viz folyik a csapbol, es a szolgaltato nem akar vagyookat kotlteni a vissza sozasra azert ilyen. KH-t nem kellene a CO2 buffer hatas miatt feljebb vinnem?
Nem. Ez így tökéletes. Az ideális a 4Kh, de a 2 is nagyon jó alapból.
Én esetleg a GH-t vinném még fel 6-7 körülre. Az a tapasztalatom, hogy pl. az algaevő csigák elvárják a kicsit nagyobb gh-t.
2-es kh-nál alacsonyabbra veheted a co2 beoldást.
 
Nalunk ugye vissza sozott RO viz folyik a csapbol, es a szolgaltato nem akar vagyookat kotlteni a vissza sozasra azert ilyen. KH-t nem kellene a CO2 buffer hatas miatt feljebb vinnem?

Nem, semmiképpen. A 2:1 arány a tökéletes, amolyan alapértelmezett. Ettől eltérni, csak "igény esetén" szükséges (pl. taiwanok vagy sulawesi-k tartása).

Tutira szóba került már, de elfelejtettem: hol folyik RO a csapból? :O És miért?
 
Nem. Ez így tökéletes. Az ideális a 4Kh, de a 2 is nagyon jó alapból.
Én esetleg a GH-t vinném még fel 6-7 körülre. Az a tapasztalatom, hogy pl. az algaevő csigák elvárják a kicsit nagyobb gh-t.
2-es kh-nál alacsonyabbra veheted a co2 beoldást.

Ezt annyival egészíteném ki, hogy akkor ideális a 4 Kh, ha a Gh 8-10. De igazából a Kh, ha nem nulla, szinte mindegy. A legtöbb trópusi halunk/élőlényünk 0 °nk mellett él (dél-amerikai, dél-kelet-ázsiai folyók, tavak többsége). Nagyon ritka az olyan természetes víz, ami "még éppen nem kemény, de van benne hidrogén-karbonát" :) A csigák pedig hivatalból jobban szeretik a keményebb vizet, mint a többi mészvázas élőlény :)
 
Sziasztok, lett vegre rendes csepptesztem GH KH ra, ramertem a csapvizemre es KH: 2,5 GH 4. Kerdesm az lenne hogy mire kene beallitanom? GH:4 gondolom jo, KH ??
Árulhatnád a vizet :D (persze ha a kalcium magnézium arány oké benne)
 
Ennyire lágy víznél működik egyáltalán a drop checker? Gyakorlatilag pH indikátor van benne, azok meg 6.0 alatt általában nem mérnek.


A drop checker nincs közvetlen kapcsolatban az akvárium víz pH-jával(max úgy, hogy ha emeled a KH-t, az egyre kevesebb a szabad CO2-t jelent a vízben konstans CO2 adagolás mellett --> ez a logika az ismert táblázatból következik).

A dinamikus egyensúly során a vízből távozik a légkörbe a CO2 és a légkörből is oldódik be CO2(onnan elég kevés, ezért adagoljuk közel 100%-os tisztaságban, palackból), ebből kialakul egy bizonyos mennyiség(egyensúlyra törekszik, ezért kell szinte állandóan adni a gázt), hogy a vízben és a levegőben mennyi lesz.

Tehát adagoljuk a CO2-t, attól kialakul x koncentráció a vízben,ebből pedig y mennyiség távozik a DC légterébe(is, meg a szoba légterébe is), majd beoldódik az indikátorba, és megváltoztatja annak pH-ját( oldódás során ugye a CO2 egy gyenge savvá alakul), az indikátornak pedig a színét ( kék-zöld-sárga)

Tehát a DC színe csak is attól függ, hogy a vízből mennyi CO2-t tud felvenni, konyhanyelven.
 
A drop checker nincs közvetlen kapcsolatban az akvárium víz pH-jával(max úgy, hogy ha emeled a KH-t, az egyre kevesebb a szabad CO2-t jelent a vízben konstans CO2 adagolás mellett --> ez a logika az ismert táblázatból következik).

A dinamikus egyensúly során a vízből távozik a légkörbe a CO2 és a légkörből is oldódik be CO2(onnan elég kevés, ezért adagoljuk közel 100%-os tisztaságban, palackból), ebből kialakul egy bizonyos mennyiség(egyensúlyra törekszik, ezért kell szinte állandóan adni a gázt), hogy a vízben és a levegőben mennyi lesz.

Tehát adagoljuk a CO2-t, attól kialakul x koncentráció a vízben,ebből pedig y mennyiség távozik a DC légterébe(is, meg a szoba légterébe is), majd beoldódik az indikátorba, és megváltoztatja annak pH-ját( oldódás során ugye a CO2 egy gyenge savvá alakul), az indikátornak pedig a színét ( kék-zöld-sárga)

Tehát a DC színe csak is attól függ, hogy a vízből mennyi CO2-t tud felvenni, konyhanyelven.
Ja, mert 4 kh-s oldatot csinálsz belőle (vagy olyanból raksz bele előre kikevertet) és az megy a dc-be. Világos. Bocs, pillanatnyi elmezavar! :D
 
Tengervíz sótalanítás. Vili. Köszi.
Igen ,ezert van ilyen vizunk itt. Megkerdeztem az itteni boltos sracot akibol kinezem hogy ert hozza. Ok peldaul mar nem is hasznalnak RO vizet edes vizihez, csak tengerihez. Tegnap feltoltottem az uj scapet, majd ramerek par nap mulva hogy CO nelkul mit mutat.
 
https://www.aukciós link moderálva....GH-DH-Test-Tool/323622289516?_trkparms=ispr=1

Sziasztok, ilyen mérőeszközt használ valaki? Tapasztalatok? Nekem elsőre kínai parasztvakításnak tűnik, de ha megbízható eredményt ad, akkor kipróbálnám.
 
Sziasztok!
Gondoltam rákérdezek a dologra,mert nem tudom, hogy most aggódnom kéne a víz paraméterek folytán mivel elég lágynak találom Ph6.5 Kh4 Gh3
A tegnapi nap folyamán próbáltam feltornázni egy kicsit ezért több csapvizet tettem az ozmóvíz mellé..A cserevíz paraméterei Ph6.5 Kh8 Gh9🤗vártam a csodára hátha sikerült de sajnos a mostani mérés sem mutatott változást 😒
A víz csere durván70%-os volt
A talajra tippelek a lágyítással kapcsolatban egyébként amely a 20l alatt 6l Amazonia és 4l Denerle általános talaj
Szerintetek maradhat így a víz vagy fel kéne tuningolni egy kicsit🙄 nem szeretnék kárt tenni az élővilág van ha nem szükséges..
 
nem tudom, hogy most aggódnom kéne a víz paraméterek folytán mivel elég lágynak találom Ph6.5 Kh4 Gh3
A legtöbb növényes erre törekedik, hogy ezeket a paramétereket sikerüljön beállítania... (talán annyi, hogy a GH-nál magasabb KH szikes vízre utal, de ilyen kis mértékben szerintem nem nagyon számíthat)
 
A legtöbb növényes erre törekedik, hogy ezeket a paramétereket sikerüljön beállítania... (talán annyi, hogy a GH-nál magasabb KH szikes vízre utal, de ilyen kis mértékben szerintem nem nagyon számíthat)
Kösz a gyors választ🙂majd valahogy megpróbálok egy kicsit tolni az értéken hátha,többszöri csere után egy minimálisat emelkedik majd
Amúgy minden szépen fejlődik csak a garnélákat meg azt a pár darab razbórát és Amanda lazacot féltem
Azért így részben megnyugodtam😄
 
Back
Oldal tetejére