• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH-Kh-Gh

Sziasztok!
Tudnátok nekem segíteni abban, milyen mérőeszközöket lehet még vásárolni a vízparaméterek pontos beállításához? Van TDS és PH mérőm.
 
Sziasztok!
Tudnátok nekem segíteni abban, milyen mérőeszközöket lehet még vásárolni a vízparaméterek pontos beállításához? Van TDS és PH mérőm.
Szia,
Az is kérdés, hogy milyen akvárium összeállítása a célod :), de ami a topic címe is, azok mindenképp szükségesek/hasznosak: PH, GH és KH cseppteszt (a digit PH mérők nem mindig adnak megbízható értéket, ha nincs megfelelően kalibrálva, ezért jó, ha van cseppteszted is kontrollnak). Ezeken kívül nitrit, nitrát, ammónia, vas és foszfát cseppteszt talán ami legalább a kezdetekkor nem árt ha van, amíg kitapasztalod a tápozást, visszasózást stb.
 
Szia,
Az is kérdés, hogy milyen akvárium összeállítása a célod :), de ami a topic címe is, azok mindenképp szükségesek/hasznosak: PH, GH és KH cseppteszt (a digit PH mérők nem mindig adnak megbízható értéket, ha nincs megfelelően kalibrálva, ezért jó, ha van cseppteszted is kontrollnak). Ezeken kívül nitrit, nitrát, ammónia, vas és foszfát cseppteszt talán ami legalább a kezdetekkor nem árt ha van, amíg kitapasztalod a tápozást, visszasózást stb.

Köszi a választ!
Nem tesztekre gondoltam, hanem digitális mérőkre.
Egyébként garnélás, növényes, édesvízi akváriumhoz.
 
Köszi a választ!
Nem tesztekre gondoltam, hanem digitális mérőkre.
Egyébként garnélás, növényes, édesvízi akváriumhoz.
Ha csak nem spéci garnélákat akarsz tartani, felesleges ilyen drága teszteket vásárolni. Neptun tesz teljesen megfelel.
 
Sziasztok nálunk a csapvíz 24gh kh 20 most vagyok túl a 3 dik ioncserélt vízcserén az aki 30l.
Most gh14 kh10 szerintetetek jó lesz mennyire lágyitsam vissza? Kiszámoltam 30 literre havi 1000 Ft ha veszem az ioncerélt vizet az Au.....an ban egy vízlágyító 3év alatt térűlne meg. Ja és azt vettem észre ,hogy igen beindúltak a növények.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok nálunk a csapvíz 24gh kh 20 most vagyok túl a 3 dik ioncserélt vízcserén az aki 30l.
Most gh14 kh10 szerintetetek jó lesz mennyire lágyitsam vissza? Kiszámoltam 30 literre havi 1000 Ft ha veszem az ioncerélt vizet az Au.....an ban egy vízlágyító 3év alatt térűlne meg.
Én személy szerint a 40literes akimhoz is vettem. 15ért már kapsz használhatót. Nekem nem hiányozna az h cipelhessem. Bármikor annyit csinálok amennyit akarok. Nem beszélve a sok műanyag hulladék flakonról.
 
Én személy szerint a 40literes akimhoz is vettem. 15ért már kapsz használhatót. Nekem nem hiányozna az h cipelhessem. Bármikor annyit csinálok amennyit akarok. Nem beszélve a sok műanyag hulladék flakonról.
Mondjuk ez igaz.
 
Sziasztok!
Ha egy Ro viz van visszasózva kb 120 ppm irányába Gh+al
A Gh ja olyan 4-5 vagy 3-4! Körül lehet! Adwa ppm mérövel és jbl cseppteszetl!
Tegnap meglepődtem mértünk vizet más cseptesztel és ppm mérővel
Ami 80-90 ppm nèl 9 gh-s vizet mért !
Eddig azt hittem hogy a vízvezető képesseg és a össz kemèmység között van összefüggès! ?!?Vagy csupán a csepptesztek és a mérők pontatlanok!?!? Szerintem a cseppteszt ami a galiba!
 
Sziasztok!
Ha egy Ro viz van visszasózva kb 120 ppm irányába Gh+al
A Gh ja olyan 4-5 vagy 3-4! Körül lehet! Adwa ppm mérövel és jbl cseppteszetl!
Tegnap meglepődtem mértünk vizet más cseptesztel és ppm mérővel
Ami 80-90 ppm nèl 9 gh-s vizet mért !
Eddig azt hittem hogy a vízvezető képesseg és a össz kemèmység között van összefüggès! ?!?Vagy csupán a csepptesztek és a mérők pontatlanok!?!? Szerintem a cseppteszt ami a galiba!

Nem leszólni a drága Neptum csepptesztemet!
:D
@dexkill - mit gondolsz?
 
Sziasztok!
Ha egy Ro viz van visszasózva kb 120 ppm irányába Gh+al
A Gh ja olyan 4-5 vagy 3-4! Körül lehet! Adwa ppm mérövel és jbl cseppteszetl!
Tegnap meglepődtem mértünk vizet más cseptesztel és ppm mérővel
Ami 80-90 ppm nèl 9 gh-s vizet mért !
Eddig azt hittem hogy a vízvezető képesseg és a össz kemèmység között van összefüggès! ?!?Vagy csupán a csepptesztek és a mérők pontatlanok!?!? Szerintem a cseppteszt ami a galiba!

A "ppm mérő" nem lehet? :) Biztosan nem?! ;) Honnét tudod, hogy pontos?!

A 120 ppm az olyan 300-360 microS/cm lehet, nagyon-nagyon attól függ, hogy mivel sózod.

Éppen tegnap este raktam össze vizet a garnélás akváriumokhoz:

70 ppm ("ali"-s műszer)
225 microS/cm (kalibrált laborműszer)
kb. Gh 4 °nk (ezt most nem mértem meg, akkor mérek Gh/Kh-t, amikor új doboz sót bontok ki. Legutóbb Gh 4-et mértem 235 microS/cm mellett.)

Tehát nálam a SaltyShrimp Gh+ mellett a Gh x 17,5 = "TDS" összefüggés adja magát. Terméktől függ, hangsúlyozom! Amit magamnak kevertem korábban, ott más az összefüggés.

Visszasózónál a gyártói adagolást kellene megnézni, és azt megcsinálni, majd megmérni először is.

A fenti számokból igazából egyiknek tudok hinni: a JBL csepptesztnek. HA nem túl öreg, és megfelelően volt tárolva... A másik csepptesztnek a márkáját nem említed.

Ha bizonytalan vagy az alacsony érték miatt, akkor mérj 2-3-5x annyi mintát, mint az előírás, majd a kapott cseppszámot oszd el 2-3-5-tel. Ilyen alacsony keménység mellett én 3x-os mintamennyiséget mérek, így szépen ki lehet mérni 0,5 °nk pontossággal az értékeket.
 
A "ppm mérő" nem lehet? :) Biztosan nem?! ;) Honnét tudod, hogy pontos?!

A 120 ppm az olyan 300-360 microS/cm lehet, nagyon-nagyon attól függ, hogy mivel sózod.

Éppen tegnap este raktam össze vizet a garnélás akváriumokhoz:

70 ppm ("ali"-s műszer)
225 microS/cm (kalibrált laborműszer)
kb. Gh 4 °nk (ezt most nem mértem meg, akkor mérek Gh/Kh-t, amikor új doboz sót bontok ki. Legutóbb Gh 4-et mértem 235 microS/cm mellett.)

Tehát nálam a SaltyShrimp Gh+ mellett a Gh x 17,5 = "TDS" összefüggés adja magát. Terméktől függ, hangsúlyozom! Amit magamnak kevertem korábban, ott más az összefüggés.

Visszasózónál a gyártói adagolást kellene megnézni, és azt megcsinálni, majd megmérni először is.

A fenti számokból igazából egyiknek tudok hinni: a JBL csepptesztnek. HA nem túl öreg, és megfelelően volt tárolva... A másik csepptesztnek a márkáját nem említed.

Ha bizonytalan vagy az alacsony érték miatt, akkor mérj 2-3-5x annyi mintát, mint az előírás, majd a kapott cseppszámot oszd el 2-3-5-tel. Ilyen alacsony keménység mellett én 3x-os mintamennyiséget mérek, így szépen ki lehet mérni 0,5 °nk pontossággal az értékeket.

A másik az én neptunos cseptesztem volt + az a szürke tds-mérő amit összenéztünk nálad.
A naplóban már írtam miket mértem, de bemásolom ide is:

(Gh0 Kh0 pH5,8 TDS 14ppm) - tehát ezek a kifolyó RO paraméterei

Paraméterek előtte:
Gh 8-9; Kh 1; TDS 90 ppm pH 7,1
vízcsere után (13L 31L-ben)
TDS 62 ppm pH 6,6
 
A "ppm mérő" nem lehet? :) Biztosan nem?! ;) Honnét tudod, hogy pontos?!

A 120 ppm az olyan 300-360 microS/cm lehet, nagyon-nagyon attól függ, hogy mivel sózod.

Éppen tegnap este raktam össze vizet a garnélás akváriumokhoz:

70 ppm ("ali"-s műszer)
225 microS/cm (kalibrált laborműszer)
kb. Gh 4 °nk (ezt most nem mértem meg, akkor mérek Gh/Kh-t, amikor új doboz sót bontok ki. Legutóbb Gh 4-et mértem 235 microS/cm mellett.)

Tehát nálam a SaltyShrimp Gh+ mellett a Gh x 17,5 = "TDS" összefüggés adja magát. Terméktől függ, hangsúlyozom! Amit magamnak kevertem korábban, ott más az összefüggés.

Visszasózónál a gyártói adagolást kellene megnézni, és azt megcsinálni, majd megmérni először is.

A fenti számokból igazából egyiknek tudok hinni: a JBL csepptesztnek. HA nem túl öreg, és megfelelően volt tárolva... A másik csepptesztnek a márkáját nem említed.

Ha bizonytalan vagy az alacsony érték miatt, akkor mérj 2-3-5x annyi mintát, mint az előírás, majd a kapott cseppszámot oszd el 2-3-5-tel. Ilyen alacsony keménység mellett én 3x-os mintamennyiséget mérek, így szépen ki lehet mérni 0,5 °nk pontossággal az értékeket.
Mindig mérek ppm et és GH-t, ozmóz vizem 9ppm innét indulok ki hogy a müszerem pontos, meg nem rég volt kalibrálva! a jbl cseptesztem is pár hónapos!
Én csak @nemjo -nál lepődtem meg amikor megmértük a akvárium vizét!
azt mondta hogy 90ppm es víznek a gh-ja 9°nk
ebből kiindulván gondoltam hogy itt valami nem oké!
 
Simán lehet az én kínai tds mérőm vagy a ph mérőm is, de ezek mérése egybecseng a cseppteszttel kb. sőt, úgy emlékszem, hogy a tds az @dexkill profi vezetőképességmérőjével passzolt. Mondjuk az is elképzelhető, hogy kalibrálnom kellene.
 
Simán lehet az én kínai tds mérőm vagy a ph mérőm is, de ezek mérése egybecseng a cseppteszttel kb. sőt, úgy emlékszem, hogy a tds az @dexkill profi vezetőképességmérőjével passzolt. Mondjuk az is elképzelhető, hogy kalibrálnom kellene.

A vezetőképességmérőt csak hasra ütve hasonlítottuk össze a TDS mérővel, mivel a szorzószám random/ismeretlen. Ez az akva P. vagy Z. helységben található? Ha érdekel, és egyszer meghívsz, elviszem a "labort" és megmérjük a dolgokat.
 
Back
Oldal tetejére