• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH-Kh-Gh

Nem talaltam sajnos semmi erdemi cikket, de high techben mi a megfelelo kh gh ertek amire torekedni kellene? GH:7, KH 15 ph 7.4 most, de regebben a csapvizemben 5os KH volt, GH t most emelem Equilibrium mal. Csapvizre nem mertem ra mostanaban de meg lennek lepodve ha 5 rol felment volna 15 re. Valakinek van otlete hogy mi okozhatja a KH emelkedes, koveim nem lehetnek.
 
Nem talaltam sajnos semmi erdemi cikket, de high techben mi a megfelelo kh gh ertek amire torekedni kellene? GH:7, KH 15 ph 7.4 most, de regebben a csapvizemben 5os KH volt, GH t most emelem Equilibrium mal. Csapvizre nem mertem ra mostanaban de meg lennek lepodve ha 5 rol felment volna 15 re. Valakinek van otlete hogy mi okozhatja a KH emelkedes, koveim nem lehetnek.
Milyen állatokat tartasz a vízben?
 
Nem talaltam sajnos semmi erdemi cikket, de high techben mi a megfelelo kh gh ertek amire torekedni kellene? GH:7, KH 15 ph 7.4 most, de regebben a csapvizemben 5os KH volt, GH t most emelem Equilibrium mal. Csapvizre nem mertem ra mostanaban de meg lennek lepodve ha 5 rol felment volna 15 re. Valakinek van otlete hogy mi okozhatja a KH emelkedes, koveim nem lehetnek.
Én az alábbi cikket találtam nemrég.
http://pendulum-akvablog.blogspot.com/2017/12/a-novenyes-akvarium-es-viz-kemenysege.html
Ezt alapulvéve 5-ös KH és 10GH-t próbálok beállítani, tartani. RO vizem alapban amúgy is 4 KH-s, ehhez jön most némi csapvíz, és ha kell akkor Green Aqua-s-s GH+
 
torpe razbora, oto es garnélák.
Azért kérdeztem, mert ha garnélák vannak bent akkor vagy a KH GH 3-6, 4-8, vagy 5-10 de akkor elmászik a TDS-ed. De ez még kisebbik probléma, a nagyobbik ha ingadozik a ph-d mert arra érzékenyek a garnélák.
Nálam az amazonia lehúzta vízcsere meg kh gh porozás után 4 nappal akár 2-2,5 értékkel és lement 5 alá a ph így volt mindig elhullásom.
 
Utoljára módosított:
Erdekes hogy Seachem oldala 3-6 os erteket ir KH ra es GH ra is.
@Pendulum itt nagy vizes szaki, én hiszek neki :). Ami lényegest leszűrtem az írásából, hogy a akkor ideális a vizünk, ha a GH dupla annyi mint a KH. Illetve az utóbbinak 4-5-nek kell lennie szén-dioxid adagolás mellett. Gondolom ez az érték stabilabb, kevésbé ingadozó pH-t eredményez.
Nálam ami pozitívum, hogy kb 2 hete vettem 20db Otto-t, amik ahogy olvastam különösen érzékenyek például a pH ingadozásra . Akkori vizem 5-ös GH-ra volt felkeményítve, pH 6,8 körül DC meg világos zöld. Sajnos ezekkel a értékekkel fogyatkozott az állomány, majd megtaláltam az előbbi blogot, és tovább emeltem a GH-t, Greenaquas- GH+-al, illetve egy picit visszavettem a CO2-t. DC most kicsit sötétebb, de a növények továbbra is bubiznak, és azóta, kb 1 hete, leszámítva az új skimmer miatti balesetet (-1 Otto :() nem vesztettem el többet belőlük.
KH méréssel kapcsolatba.: Nem lehet, hogy lejárt valamikor a teszted? Délelőtt "pancsolgattam" és két mérés közt fogyott ki a JBL-es GH tesztem, szerencsére kedden megjött az utántöltő, ami egyrészt haragosabb zöld volt, másrészt 3 értékkel többet mutatott mint a régi, amiről kiderült, hogy júniusban lejárt.
TDS-t meg nem is nézek már, mivel a napi tápozás miatt köszönő viszonyban sincs a 130mg/liter körüli értéknek. :)
 
Utoljára módosított:
Nem talaltam sajnos semmi erdemi cikket, de high techben mi a megfelelo kh gh ertek amire torekedni kellene? GH:7, KH 15 ph 7.4 most, de regebben a csapvizemben 5os KH volt, GH t most emelem Equilibrium mal. Csapvizre nem mertem ra mostanaban de meg lennek lepodve ha 5 rol felment volna 15 re. Valakinek van otlete hogy mi okozhatja a KH emelkedes, koveim nem lehetnek.


A csapvized lett rossz valószínűleg. Szikes a vized, ami nem igazán jó a növényeknek. Én jelenleg elég alacsony értékekkel kísérletezek, 0 KH és 3-4 GH, és eddig szeretik a növények. Tropica talajra engedek tiszta RO-t, és ez után emelek egy kicsit a GH-n csak.
 
A csapvized lett rossz valószínűleg. Szikes a vized, ami nem igazán jó a növényeknek. Én jelenleg elég alacsony értékekkel kísérletezek, 0 KH és 3-4 GH, és eddig szeretik a növények. Tropica talajra engedek tiszta RO-t, és ez után emelek egy kicsit a GH-n csak.

Csapvizem szikes volt eddig is 6 os KH es szinte nullas GH, csak GH emelovel emeltem a GH t, igy lett a KH m 10 a GHm 6, most a KH m valamiert feljebb ment. Mivel RO m nincs es egyelore nem is akarok, igy a KH t nem tudom csokkenteni a GH t meg nem nagyon akarom feljebb tornaszni.

Este ramerek ujra a csapvizre.
 
Csapvizem szikes volt eddig is 6 os KH es szinte nullas GH, csak GH emelovel emeltem a GH t, igy lett a KH m 10 a GHm 6, most a KH m valamiert feljebb ment. Mivel RO m nincs es egyelore nem is akarok, igy a KH t nem tudom csokkenteni a GH t meg nem nagyon akarom feljebb tornaszni.

Este ramerek ujra a csapvizre.

Csak GH emelővel emeltél és a KH is emelkedett?
 
Sziasztok! Egy tippet szetetnék kérni tőletek. Szerintetek,hogy lehetséges az, hogy a KH 6, míg a GH 18? Már 100 liter ozmovizet bele öntöttem,de nem sok változás. 400 literes akvárium. Az elsö 300 litert is szénszűrőn ketesztül engedtem az Akváriumba indításkor. Vannak kövek, de nem mészkő.
 
Sziasztok! Egy tippet szetetnék kérni tőletek. Szerintetek,hogy lehetséges az, hogy a KH 6, míg a GH 18? Már 100 liter ozmovizet bele öntöttem,de nem sok változás. 400 literes akvárium. Az elsö 300 litert is szénszűrőn ketesztül engedtem az Akváriumba indításkor. Vannak kövek, de nem mészkő.

A szénszűrő nem köti meg a keménységet. Mi a talaj? Fehérvárcsurgói homok esetleg? :) Mivel méred? A mérés biztos, hogy jó?
 
A szénszűrő nem köti meg a keménységet. Mi a talaj? Fehérvárcsurgói homok esetleg? :) Mivel méred? A mérés biztos, hogy jó?
Igaz, nem is tudom, hogy miért írtam a szénszűrőt :) Azt a klór miatt használom. Na mind1. Dennerle nutri basis és aprószemű kavics.Sera KH csepp teszt, Tetra GH csepp teszt. A tesztcsíkok is magas GH- mutatnak. Mi a fütty oldódhatott a vízbe, ami az összkeménységet így megemelte?! ?
 
Igaz, nem is tudom, hogy miért írtam a szénszűrőt :) Azt a klór miatt használom. Na mind1. Dennerle nutri basis és aprószemű kavics.Sera KH csepp teszt, Tetra GH csepp teszt. A tesztcsíkok is magas GH- mutatnak. Mi a fütty oldódhatott a vízbe, ami az összkeménységet így megemelte?! ?

Ha a kavics nem volt kisavazva, simán lehet, hogy az. Ha szárazföldi eredetű (pl. fehérvárcsurgói), az tele van mészkővel. A dennerle nutribasist nem ismerem, de ha csak kicsit is hasonlít a JBL aquabasisra ÉS a kavicsréteged vékony, amin átjöhetett a táptalaj, akkor az okozza. A JBL nagy része meszes ásvány, a pH-ja 8-8,5...
 
Ha a kavics nem volt kisavazva, simán lehet, hogy az. Ha szárazföldi eredetű (pl. fehérvárcsurgói), az tele van mészkővel. A dennerle nutribasist nem ismerem, de ha csak kicsit is hasonlít a JBL aquabasisra ÉS a kavicsréteged vékony, amin átjöhetett a táptalaj, akkor az okozza. A JBL nagy része meszes ásvány, a pH-ja 8-8,5...
Igen, az nagyon is lehetséges, mert valóban vékony a kavics réteg.Na akkor ismét egy jó akváriumot építettem :) Mit tehetnék?Ez javul(hat) egyszer?
 
Ha a kavics nem volt kisavazva, simán lehet, hogy az. Ha szárazföldi eredetű (pl. fehérvárcsurgói), az tele van mészkővel. A dennerle nutribasist nem ismerem, de ha csak kicsit is hasonlít a JBL aquabasisra ÉS a kavicsréteged vékony, amin átjöhetett a táptalaj, akkor az okozza. A JBL nagy része meszes ásvány, a pH-ja 8-8,5...

Zoli,
lehet ugyanez az én nanomban is?
A Dennerle shrimp King aktív garnélás alatt van (igaz már több mint 2 éve) némi aquabasis táptalaj.
Tolhatja az föl valamennyire a ph-t?

(eredetileg nem crs-es akváriumnak indult hanem low tech növényesnek, az árpádsávosok később jöttek)
 
Zoli,
lehet ugyanez az én nanomban is?
A Dennerle shrimp King aktív garnélás alatt van (igaz már több mint 2 éve) némi aquabasis táptalaj.
Tolhatja az föl valamennyire a ph-t?

(eredetileg nem crs-es akváriumnak indult hanem low tech növényesnek, az árpádsávosok később jöttek)

Hátööö én egyszer bontottam egy 3 napos akváriumot még zöldfülű koromban, mert a "jóóó lesz az 3 cm talajjal is" elméletem nem jött be, nem lett jó. Nem tudtam, hogy Nálad van alatta aquabasis. Milyen vastag a fedőtalaj? Nem túrtad fel, vagy mozdult el valami?
 
Hátööö én egyszer bontottam egy 3 napos akváriumot még zöldfülű koromban, mert a "jóóó lesz az 3 cm talajjal is" elméletem nem jött be, nem lett jó. Nem tudtam, hogy Nálad van alatta aquabasis. Milyen vastag a fedőtalaj? Nem túrtad fel, vagy mozdult el valami?

Nem csináltam vele semmit.
A talaj 5-6 centi, legalább 3 centi van az aquabasis-on is.
 
Igen, az nagyon is lehetséges, mert valóban vékony a kavics réteg.Na akkor ismét egy jó akváriumot építettem :) Mit tehetnék?Ez javul(hat) egyszer?

Magától nem fog, fedd be még fedőtalajjal, vagy inkább indítsd újra az akvát, ha gondolod. De előtte - ha maradt még egy kicsi táptalajod szárazon - mérd meg a pH-ját: egy kis kanálnyit tegyél fél dl vízbe (lágyvíz, RO, ioncserélt javasolt), majd mérd meg, ha jelentős a pH emelés, akkor esélyes, hogy az okozza.
 
Back
Oldal tetejére