• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH-Kh-Gh

Jah, kérdezzük :) Hátha megcáfolja, amit a fentebb linkelt cikkjében írt. Vagy még részletesebben kifejti :D

Nem tudom melyik fájna jobban :D
A kérdezzük meg arra az általad felhozott konkrét példára vonatkozott, miszerint hogy a rákba lehet annyi a 150-re visszasózott vized keménysége?
 
Gh-t növel a gh plus és nem kh-t. Ezek szerint @Jopet -nél azért nincs 8 mert a visszasózásnál nem adagol kalcium karbonátot. Míg ez az általános arányszám ezzel kalkulál. Szerintem.
 
Egy határozott, egyenes válaszra én is kíváncsi lennék, mert tudnom kell, hogy a tartáshoz szükséges adatlapokon kifejezett GH(NK) érték hogyan fejeződik ki TDS-ben.
 
Sziasztok,

Mostantól átállok RO vizes cserékre és az lenne a kérdésem hogy mivel lenne ajánlott visszasózni egy növényes-neocardiniás-razbórás/dániós akvárium esetében? Néztem a Seachem Equilibrum-ot de az ugye csak GH-t növel, emellé kell még valami KH emelő gondolom hogy ne szálljon el a PH.
Tudom hogy lehetne csapvízzel is kevernem, de most a másik lehetőség érdekel.

Amúgy nagyon hasznos és kimerítő cikket találtam a témában (és más témákban is) az alábbi linken:
http://www.americanaquariumproducts.com/AquariumKH.html
 
Sziasztok,

Mostantól átállok RO vizes cserékre és az lenne a kérdésem hogy mivel lenne ajánlott visszasózni egy növényes-neocardiniás-razbórás/dániós akvárium esetében? Néztem a Seachem Equilibrum-ot de az ugye csak GH-t növel, emellé kell még valami KH emelő gondolom hogy ne szálljon el a PH.
Tudom hogy lehetne csapvízzel is kevernem, de most a másik lehetőség érdekel.

Amúgy nagyon hasznos és kimerítő cikket találtam a témában (és más témákban is) az alábbi linken:
http://www.americanaquariumproducts.com/AquariumKH.html
GH+
GreenAquas cucc. Nézd meg a honlapon. Sokan használjuk.

https://www.greenaqua.hu/hu/green-a...eg-novelo-250-g.html?nosto=nosto-page-search1
 
Ez továbbra is csak GH-t emel, viszont tudtommal a stabil PH-hoz kell némi KH pufferhatás is. Hs jól látom a Dennerlének van kombinált cucca, vagy a Seachem-nek pl. a Discus buffer...
RO vized biztos tartalmaz majd legalabb 4 nk-t. Előbb üzemeld be a cuccot. Mérj rá és ráérsz utána kh növelésen gondolgozni, ha kell. De szereintem nem kell majd.
 
Sziasztok,

Az elmúlt két hétben néhány új dolgot kezdtem el használni az akvában és a PH-értékekkel gondok adódtak.
PH 6.1-es vízzel szoktam a heti vízcseréket megtenni. ez általában felmegy PH 6.4-re és ott stagnál. Mondhatni mindig.
Két héttel ezelőtt bekerült az akváriumba egy Chihiros Doctor tápozást is váltottam Tropicaról az ADA Brighty K-ra és Mineral-ra.
Emellett pedig elkezdtem használni az ADA Vitamix-ét és Clear water termékét, plusz ADA Green bacter-t.

Szóval sok újdonság.
Azóta az akva vizében 7.3-7.4 es PH értékeket mérek.
Egy digitális PH mérőt használok és működik biztosan mert kipróbáltam többféle vízben. lehetséges, hogy a Chihiros doctor zavarja meg, vagy esetleg a fent említett termékek nyomják fel?

Ötletek?

Köszi előre is.
Üdv, Norbi
 
lehetséges, hogy a Chihiros doctor zavarja meg, vagy esetleg a fent említett termékek nyomják fel?
1.5 hónapja megy az akva nálam 3. generációs dokival,és növényesre van állítva, ami egy kicsit több oxigénbubikat adagol, mint a garnis vagy a halas fokozat, de konstansan 6.4 a PH. Green Aqua Micro és Macro + vas megy naponta.
 
Doctor tuti nem tolja fel.
Tápozás ásványi anyagai tudják feltolni a Kh-t esetleg ami húzza fel a pH-t is.
 
Sziasztok,

Az elmúlt két hétben néhány új dolgot kezdtem el használni az akvában és a PH-értékekkel gondok adódtak.
PH 6.1-es vízzel szoktam a heti vízcseréket megtenni. ez általában felmegy PH 6.4-re és ott stagnál. Mondhatni mindig.
Két héttel ezelőtt bekerült az akváriumba egy Chihiros Doctor tápozást is váltottam Tropicaról az ADA Brighty K-ra és Mineral-ra.
Emellett pedig elkezdtem használni az ADA Vitamix-ét és Clear water termékét, plusz ADA Green bacter-t.

Szóval sok újdonság.
Azóta az akva vizében 7.3-7.4 es PH értékeket mérek.
Egy digitális PH mérőt használok és működik biztosan mert kipróbáltam többféle vízben. lehetséges, hogy a Chihiros doctor zavarja meg, vagy esetleg a fent említett termékek nyomják fel?

Ötletek?

Köszi előre is.
Üdv, Norbi


Ezek a kütyük a vizet bontják, tehát hidrogén is keletkezik. A pH az hidrogén-ion(proton) koncentrációból következik. De nagyon nem mindegy a keletkező hidrogén pontosan milyen formában lesz jelen az akváriumban, mert ha H2-vé, tehát hidrogén gázzá alakul, akkor nem szól bele a pH-ba, és ez valszeg meg is történik.

A pH-t két fő dolog emeli lényegesen, lúg, vagy pufferhatású anyag. Ha bármilyen anyagot adsz a vízbe, ami "OH"-ra végződik, ezek a hidroxidok, azok emelni fogják a pH-t. A másik a HCO3, mint puffer, ez a bikarbonát, leginkább ezt mérjük, amikor KH-t mérünk. A fő kérdés, a KH-d emelkedett-e az előző állapothoz képest.
 
Ezek a kütyük a vizet bontják, tehát hidrogén is keletkezik. A pH az hidrogén-ion(proton) koncentrációból következik. De nagyon nem mindegy a keletkező hidrogén pontosan milyen formában lesz jelen az akváriumban, mert ha H2-vé, tehát hidrogén gázzá alakul, akkor nem szól bele a pH-ba, és ez valszeg meg is történik.

A pH-t két fő dolog emeli lényegesen, lúg, vagy pufferhatású anyag. Ha bármilyen anyagot adsz a vízbe, ami "OH"-ra végződik, ezek a hidroxidok, azok emelni fogják a pH-t. A másik a HCO3, mint puffer, ez a bikarbonát, leginkább ezt mérjük, amikor KH-t mérünk. A fő kérdés, a KH-d emelkedett-e az előző állapothoz képest.

Köszi a gyors segítséget, utána nézek kicsit az új folyadékoknak.


Doctor tuti nem tolja fel.
Tápozás ásványi anyagai tudják feltolni a Kh-t esetleg ami húzza fel a pH-t is.
Én is leginkább erre gyanakszom. Bár meglepődnék mivel a Brighty K elméletben a savasabb vizekhez ajánlott.

Egyébként mértem KH-t is az mondjuk valóban magasabb mint szokott. Valószínüleg itt keresendő a probléma. Esetleges ötlet amennyiben a növénytáp teszi? Mit lehet ezzel kezdeni?
 
Köszi a gyors segítséget, utána nézek kicsit az új folyadékoknak.
Én is leginkább erre gyanakszom. Bár meglepődnék mivel a Brighty K elméletben a savasabb vizekhez ajánlott.
Egyébként mértem KH-t is az mondjuk valóban magasabb mint szokott. Valószínüleg itt keresendő a probléma. Esetleges ötlet amennyiben a növénytáp teszi? Mit lehet ezzel kezdeni?
Brighty K karbonatokat tartalmaz, ezert emeli a kh/pht (azert ajanlott savasabb vizhez, mert igy a vegeredmeny semleges kozeli lesz), ha rendesen meg tudod tisztitani a ph merod merj ra nyugodtan, de az ADA oldalan is irjak, hogy lugos.
Ha nem szeretned emelni (maradnal 6,5 korul) akkor Green Brighty Neutral K.
 
Brighty K karbonatokat tartalmaz, ezert emeli a kh/pht (azert ajanlott savasabb vizhez, mert igy a vegeredmeny semleges kozeli lesz), ha rendesen meg tudod tisztitani a ph merod merj ra nyugodtan, de az ADA oldalan is irjak, hogy lugos.
Ha nem szeretned emelni (maradnal 6,5 korul) akkor Green Brighty Neutral K.

Akkor egyértelműen ez lesz a probléma. Ezt teljesen benéztem a vásárlásnál. Köszi!
 
Sziasztok..jelenleg kh:5,GH :7 ,Ph:7,5

Mit tudnék tenni annak érdekében ,hogy a kh-t egy kicsit emeljem...
Van egy kő az akiban..arra gondolok,az húzza le ennyire a Kh-t..

Köszönöm a segítséget
 
Back
Oldal tetejére