• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH-Kh-Gh

Sziasztok..jelenleg kh:5,GH :7 ,Ph:7,5

Mit tudnék tenni annak érdekében ,hogy a kh-t egy kicsit emeljem...
Van egy kő az akiban..arra gondolok,az húzza le ennyire a Kh-t..

Köszönöm a segítséget
Növényezéshez pont jók ezek a keménységek, kár lenne bántani.
A kő legfeljebb emelheti a KH-t, nem csökkenti. Milyen vizet használsz?
KH növeléssel a GH-t is növeled, ha mégis ezt szeretnéd: https://www.greenaqua.hu/hu/catalogsearch/result/?q=növelő
 
Sziasztok..jelenleg kh:5,GH :7 ,Ph:7,5

Mit tudnék tenni annak érdekében ,hogy a kh-t egy kicsit emeljem...
Van egy kő az akiban..arra gondolok,az húzza le ennyire a Kh-t..

Köszönöm a segítséget

Szia, olyan kő nem nagyon van ami leviszi a Kh-t, viszont ha neked tényleg van akkor itt sokan fizetnénk érte ..
:)
Ezek az értékek általánosságban megfelelőek a növényes akvarisztikához, a ph akár alacsonyabb is lehetne, ha nem tartasz valami speciális élőlényt akkor nagyon ne bántsd, esetleg, ha Pécsett jársz - adok a csapról keményebb vizet!
 
Szia, olyan kő nem nagyon van ami leviszi a Kh-t, viszont ha neked tényleg van akkor itt sokan fizetnénk érte ..
:)
Ezek az értékek általánosságban megfelelőek a növényes akvarisztikához, a ph akár alacsonyabb is lehetne, ha nem tartasz valami speciális élőlényt akkor nagyon ne bántsd, esetleg, ha Pécsett jársz - adok a csapról keményebb vizet!
így jár aki nem frissít, bocs a spanyolviaszért!
 
Hello

Nem tudom ki használ Neptun keménységmérő tesztet (gH és kH), és lehet volt már róla szó, de szeretném megjegyezni, hogy a kH (karbonát) keménységmérő folyadék nem a változó (karbonát) keménységet méri, hanem a karbonáttartalmat. A változó keménységet ugye csak az Mg és Ca karbonátok, bikarbonátok okozzák, azonban a méréskor a többi karbonát is beleszámít a mérési eredménybe. Tudom, ez szőrözés, de szerettem volna pontosítani. Egyszerűen le lehet ellenőrizni szódabikarbónával és desztillált vízzel, míg a gH mérő 0 nk-t ad, addig a kH mérés 0-nál nagyobb értéket és definíció szerint az összekeménység(gH) az állandó keménység és a változó keménység(kH) összege ami ebben az esetben nem jön ki. Más folyadékos, változó keménységet mérő teszterrel nincs tapasztalatom, de lehet ott is ez a helyzet. Persze a természetes vizekben nem valószínű, hogy ilyen perverzebb eset állna elő.
 
Hello

Nem tudom ki használ Neptun keménységmérő tesztet (gH és kH), és lehet volt már róla szó, de szeretném megjegyezni, hogy a kH (karbonát) keménységmérő folyadék nem a változó (karbonát) keménységet méri, hanem a karbonáttartalmat. A változó keménységet ugye csak az Mg és Ca karbonátok, bikarbonátok okozzák, azonban a méréskor a többi karbonát is beleszámít a mérési eredménybe. Tudom, ez szőrözés, de szerettem volna pontosítani. Egyszerűen le lehet ellenőrizni szódabikarbónával és desztillált vízzel, míg a gH mérő 0 nk-t ad, addig a kH mérés 0-nál nagyobb értéket és definíció szerint az összekeménység(gH) az állandó keménység és a változó keménység(kH) összege ami ebben az esetben nem jön ki. Más folyadékos, változó keménységet mérő teszterrel nincs tapasztalatom, de lehet ott is ez a helyzet. Persze a természetes vizekben nem valószínű, hogy ilyen perverzebb eset állna elő.

Minden kh teszt ugyanezt méri. A laborok titrálással is ezt tudják mérni. Egyrészt nincs jelentősége h a hidrogenkarbonát-ion mellett milyen fémion lenne a Ca/Mg helyett, mivel minden só disszociálva van, másrészt ezt számolással lehet megoldani, a ca/mg koncentráció ismeretében (Gh mérés és visszaszamolas). :)
 
Minden kh teszt ugyanezt méri. A laborok titrálással is ezt tudják mérni. Egyrészt nincs jelentősége h a hidrogenkarbonát-ion mellett milyen fémion lenne a Ca/Mg helyett, mivel minden só disszociálva van, másrészt ezt számolással lehet megoldani, a ca/mg koncentráció ismeretében (Gh mérés és visszaszamolas). :)

Világos, én csak azt akartam írni, hogy nem a változó keménységet méri a folyadék.
 
Sziasztok,
ugye jól gondolom, hogy a RO-ként vásárolt, de 136 tds 7,5 Ph 13 Kh 15 Gh paraméterű víz nem igazán tekinthető megfelelően szűrtnek?
 
Sziasztok,
ugye jól gondolom, hogy a RO-ként vásárolt, de 136 tds 7,5 Ph 13 Kh 15 Gh paraméterű víz nem igazán tekinthető megfelelően szűrtnek?
Ez tuti nem az! Már a TDS-nél bukik a dolog, mert annak erősen 30-40 alatt kellene lenni, de akkor már cserés a membrán, a gH-ról nem is beszélve aminek szerintem 0-nak kell lennie.
 
Sziasztok,
ugye jól gondolom, hogy a RO-ként vásárolt, de 136 tds 7,5 Ph 13 Kh 15 Gh paraméterű víz nem igazán tekinthető megfelelően szűrtnek?
az egy nagy lehúzó ez a valaki aki ilyet elad! fene a pofáját már elnézést! remélem darab ízű bort adtál neki cserébe:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Tudtommal nincs forgalomban "darabízű" borunk, ha valakinek ilyen lapul a konyhájában az szóljon, cserélem!
:)
A RO-nál inkább gondatlanságra gyanakszom, mint tudatos megtévesztésre, vélhetően elmaradt a szűrő cseréje.
Ellenben a történtek arra sarkalnak, hogy elindítsam végre a saját berendezésemet.
 
IMGP9505.JPG

Adott egy Aquapro RO berendezés, de nem úgy néz ki, mint amiket már láttam.
A kis kamra valamiféle előszűrő lehet, a nagyobb-ba tegnap tettem egy 75-ös kék betétet.
@dexkill már megmutatta hol jön ki a jó és a rossz víz, viszont ehhez nekem még kellene előszűrő és szén szűrő meg ilyesmi.
Ha tud valaki ajánlani konkrét típust vagy eszközt akkor azért hálás - esetleg eladó alkatrész esetén vevő is - lennék!
Köszi.
 
ez a gyanús nekem is... gh+ szal emeltem és mintha a ph-m is feljebb kúszott volna...
Cseppteszttel mértem, kékebb ...
 
Back
Oldal tetejére