• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Scaper's Day Ozzy csapat - Blue Lagoon

Mindhárom scape nagyon érdekes, és profi is. Aki nem lehetett ott, az is nagyon hálás lehet ezért a szuper ötletért a GA-s srácoknak, aki pedig ott volt, annak igazi élmény lehetett egy boltnyi "szajréval" dolgozni :)

Nekem mindhárom közül ez áll a szívemhez legközelebb, egyrészt azért, mert én imádom a bozontos, növényekkel túltömött, részletgazdag, élettől kirobbanó layout-okat, másrészt pedig azért, mert ezt az akváriumot valójában az élővilág teszi különlegessé, és nem a hardscape, ami a másik két designban dominál és elragadja a szemet.

Nagyon sok fog itt múlni a gondozáson, nyíráson, és a versenynek korántsincs még vége. Szerintem mire a másik két aki az életciklusa végéhez ér, ez addigra fog igazi szépségében tündökölni, ha a GA-s srácok vigyáznak rá.

Szerintem Amano doki is ezt választaná :)
 
És ha már a többiek is kaptak néhány sort, nem szeretném, ha úgy éreznétek velük kivételezek :)

Bevallom valami hasonló fás magasra építkezős dolgot szerettünk volna eredetileg az egyik magas akváriumba. De nem gondoltam volna, hogy ilyen kis méretben vissza tudjátok hozni az Amano szerű szigetes elrendezést.
Szuper lett és megérte görcsölni a fák összeszerelésével, mert nagyon egyedi fás felépítményt sikerült kreálni. Nagyon sok növény ment bele az akváriumba, amitől rövidesen egy igazi dzsungel lesz a látogatók legnagyobb örömére (y)

Ami talán kis bonyodalmat fog okozni a későbbiekben az az üvegre épült fa. Nehéz lesz takarítani az üveget. Az enterprise űrhajó széleire felszerelt növények, microsorum és bolbitis sokszor ekkora lesz és szépen beárnyékolja majd az alatta lévő dolgokat.
A lehulló leveleket kihívás lesz majd összeszedni :) És picit tartok tőle, hogy az alsó rétegben áramlás nem lesz a legjobb. DE! Ha sikerül kordában tartani akkor egy gyönyörű színorgiában pompázó kis sziget lesz, amit öröm lesz fotózgatni :)

Az utóbbi időben rendre megvicceltek minket a microsorum trident / és bolbitis növények. Az ültetést követő hetekben durva algásodással kényeztettek minket, amit tarra nyírással jutalmaztunk sok esetben :)
Reméljük megszugeráltátok őket, hogy jól viselkedjenek
 
Na az én fotóim a srácokról:facepalm:
20634715_670ea52ee8df9bae292a30aceafc7c0b_xl.jpg
20634725_59e72ef919f10d4fb6c66c444e499b6d_xl.jpg

Cecska Tibi itt már jól megérdemelten pihizett :woot:
20634731_4b451228a4b26b4695cb815a3bfc9be2_xl.jpg
20634737_d92de0fe58459576d539f32c951042ae_xl.jpg
20634747_8895c36035b8d7ecef5a577b14768a2a_xl.jpg
20634771_78578ea753e7fddaca84233ecae8528c_xl.jpg
20634783_fc19ccbe9762fa29667683f82e05a2a6_xl.jpg
 
p02.jpg


2. nap a fák miatt várható volt egy kis sárgás elszíneződés, de a talaj is rátesz, hogy a szokásosnál sárgábbnak érezzük a vizet. 3 apró elem elmozdult ezeket holnap megigazítjuk. Az első kő előre bukott. A jobb oldali micro szerintem a fa jobb oldalából úszott ki. És mintha bal felül látnék egy kis növény csomót ami szokatlan. A startos fotó alapján holnap megigazítjuk.
 
p02.jpg


2. nap a fák miatt várható volt egy kis sárgás elszíneződés, de a talaj is rátesz, hogy a szokásosnál sárgábbnak érezzük a vizet. 3 apró elem elmozdult ezeket holnap megigazítjuk. Az első kő előre bukott. A jobb oldali micro szerintem a fa jobb oldalából úszott ki. És mintha bal felül látnék egy kis növény csomót ami szokatlan. A startos fotó alapján holnap megigazítjuk.

Megyek holnap egyébként is arra, visszadugogatom :D
 
Most látom csak, hogy a két LED paneles Aquasky került az aki fölé. Az én 601-esem fényereje alapján ez a fáklya nagyon brutál lesz. Miért raktatok ekkorát fölé? A növények igénye alapján nem gondolnám.
 
Most látom csak, hogy a két LED paneles Aquasky került az aki fölé. Az én 601-esem fényereje alapján ez a fáklya nagyon brutál lesz. Miért raktatok ekkorát fölé? A növények igénye alapján nem gondolnám.

45 magas akvárium hátul tele stemekkel. Ha vérvörös sp vietnamot akarunk akkor több kell mint a 601
 
Először is gratula a készítőknek.
Nagyjából az összes hsz elolvastam a kezdetektől itt is és a "Scaper's day - az építés napja" topikban is de a technikáról nem sokat írtatok.

Ha jól rémlik 45 cm magas az aki de mik a pontos méretek? Talán erről a "scapers day general" topicban volt szó, de itt nem olvastam róla.
A pilács Aquasky 602 vagy 601? (vagy 451?)
Szűrés (EHEIM, de melyik?) Co2? Milyen bubiszámmal megy? Egy akira egy co palack vagy sorba vannak kötve? (Ha lehet ilyet)
Tápozási tervek? ADA vagy GA?
 
Az akváriumok 60x30x36 és 60x30x45cm méretűek. Ozzyéké a 45 magas, ezek tudtommal a 602-es lámpákkal mennek. Szűrés fotó alapján Eheim 2073, később ADA Superjet 600 gondolom.
Tápozás az ADA szisztéma alapján full ADA.
 
Nem akarom szétoffolni a topicot, de ezt csak azért forszírozom, mert a GA webshopban az szerepel a 601-nél, hogy "Az ADA AQUASKY 601 ideális választás halas és garnélás akváriumokhoz, ahol közepes mennyiségű növény található..." Ezért gondoltam, hogy a sok növény miatt kapta meg a 602-őt és nem a magasság miatt. Nem mondom, hogy holnap szaladok AquaSky-t vásárolni, de a jövőre nézve jó lenne tudni, hogy a 601 45-ös magassághoz egyáltalán nem ajánlott? Pl ez már a közepesnél jobban telepített akinak számít? Tehát itt már 35 centinél is 602 lett volna az ideális? Még1x bocsi az off-ért.
 
Back
Oldal tetejére