• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Scaper's Day Talachi csapat - The Rupture

viktorlantos

Alapító
Admin
@talachi @_Bonó_ @feinadam akváriuma az építés napjáról

13333130353_f5afcd683a_b.jpg
Scaper's Day Contest - Day 21/90 week 3 by viktorlantos, on Flickr

Ide jöhetnek a részletek. Mit használtatok, milyen trükkök voltak, mennyi növény ment bele stb :)

A későbbiekben könnyebb lesz ide rakni az új fotókat. Amit látogatók is beposztolhatnak ide, de mi is frissítjük majd.

Lesz e belőle IAPLC akvárium? :)


Scaper's Day
by viktorlantos, on Flickr


Scaper's Day
by viktorlantos, on Flickr


Scaper's Day
by viktorlantos, on Flickr


Scaper's Day
by viktorlantos, on Flickr


Scaper's Day
by viktorlantos, on Flickr
 
Utoljára módosított:
A Facebook-on ahogy látom a 3 akváriumból ez a kedvenc a legtöbb embernél, de messze még a vége :) Szépen körbejárták egyébként a netet a tegnapi képek. (y)

Nagyon izgalmas lesz követni hogyan fejlődnek majd az akváriumok. :)(y)
 
Kezdésnek ide is beszúrom a koncepció rajzot:

20554423_28d707d6b7ad3782df66ad89589792fb_l.jpg


Az jól látszik a végleges képekhez viszonyítva hogy a középső repedésen kívül semmit sem tudtunk átültetni a valóságba.
Mikor reggel megláttam az akit teljes valójában egyből tudtam hogy a 30 cm-es mélység kevés lessz a tervem megvalósításához. Mivel ez a szétrepedt sziklakompozíció nagyon tetszett, továbbgondoltam.
Akkor jutott eszembe ez a végleges kettérepedt domboldal.

Seiryu kő mellett döntöttünk.Srácokkal összeválogattunk atom mennyiségü követ figyelve arra hogy a texturájuk stimmeljen!
Szerintem volt vagy 30-40 kiló kő, de persze az akiba nem ment bele mind csak gondoltuk túllövünk a célon és lesz miből válogatni. Hát hogy mennyi ment bele pontosan azt nem tudom de ha tippelni kellene 15-20 kilót mondanék.
A meglévő koncepció ellenére rendkívül nehéz volt ezt így összehozni, törtük is a fejünket rendesen!

A köveket nem ragasztottuk csak gondosan válogattuk és illesztettük, így sikerült a brutál magasítást megoldani.A kövek közötti réseket geotextillel és törmelékkel tömtünk tele hogy a talaj ne tudjon kifolyni.
Talajnak ADA amazonia ment bele, 1 zacsi powersandel és persze mindenféle fincsi ADA talajba való cucc. Az aksiba nem ment bele egy 9literes amazonia!! Elöl a legfinomanbb szemcséjű ADA La plata sandet használtunk.
Egy 2 kilós homok ment bele.

És akkor a növénylista:

7 db Green Aqua zselés parvula mini ( fent az egész)
2 db acicularis ( fent hátul az üveg előtt egy 3-4 centis sáv)
1 db crypto parva ( fent a kiegészítő kövek körül)
2 db tenellus ( fent a kiegészítő kövek körül)
3 db fissidens( kövekre ragasztva)
2 db flame moha (kövekre ragasztva)
3-4 db riccardia (kövekre ragasztva

Egyenlőre ennyi jutott eszembe , majd a srácok kiegészitenek ha kifelejtettem valamit!

Ja és hogy lesz e IAPLC aki belőle!
Szerintem tuti! (y)

Bár biztos kell majd finomítani rajta, de a srácok a közelben vannak és majd mennek nyüzsögni remélem! :)
A hátralévő idő szerintem elég arra hogy parvula mező bedurvuljun (10 centire a felszíntől fényhiány bizos nem lesz :))és a mohákból is lesz valami talán. ( bár ott az ingadozó keménység miatt lehet lesznek fejlődési gondok)

És egy érdekes kép hátulról:
(Viktor, majd ha lesz időd körbefotózhatnád rendesen ,hogy lehessen jól látni a brutál emelést)

20624801_268210898c2231ad1eb19d373017e3e6_l.jpg
 
Gratulálok nagyon jó lett. Számomra teljesen olyan mintha egy szikla tömb tört volna ketté, és nem több darabol raktátok volna össze. Szerintem a tervet nagyon jól sikerült a valóságba át ültetni.:)
 
Kezdésnek ide is beszúrom a koncepció rajzot:

20554423_28d707d6b7ad3782df66ad89589792fb_l.jpg


Az jól látszik a végleges képekhez viszonyítva hogy a középső repedésen kívül semmit sem tudtunk átültetni a valóságba.
Mikor reggel megláttam az akit teljes valójában egyből tudtam hogy a 30 cm-es mélység kevés lessz a tervem megvalósításához. Mivel ez a szétrepedt sziklakompozíció nagyon tetszett, továbbgondoltam.
Akkor jutott eszembe ez a végleges kettérepedt domboldal.

Seiryu kő mellett döntöttünk.Srácokkal összeválogattunk atom mennyiségü követ figyelve arra hogy a texturájuk stimmeljen!
Szerintem volt vagy 30-40 kiló kő, de persze az akiba nem ment bele mind csak gondoltuk túllövünk a célon és lesz miből válogatni. Hát hogy mennyi ment bele pontosan azt nem tudom de ha tippelni kellene 15-20 kilót mondanék.
A meglévő koncepció ellenére rendkívül nehéz volt ezt így összehozni, törtük is a fejünket rendesen!

A köveket nem ragasztottuk csak gondosan válogattuk és illesztettük, így sikerült a brutál magasítást megoldani.A kövek közötti réseket geotextillel és törmelékkel tömtünk tele hogy a talaj ne tudjon kifolyni.
Talajnak ADA amazonia ment bele, 1 zacsi powersandel és persze mindenféle fincsi ADA talajba való cucc. Az aksiba nem ment bele egy 9literes amazonia!! Elöl a legfinomanbb szemcséjű ADA La plata sandet használtunk.
Egy 2 kilós homok ment bele.

És akkor a növénylista:

7 db Green Aqua zselés parvula mini ( fent az egész)
2 db acicularis ( fent hátul az üveg előtt egy 3-4 centis sáv)
1 db crypto parva ( fent a kiegészítő kövek körül)
2 db tenellus ( fent a kiegészítő kövek körül)
3 db fissidens( kövekre ragasztva)
2 db flame moha (kövekre ragasztva)
3-4 db riccardia (kövekre ragasztva

Egyenlőre ennyi jutott eszembe , majd a srácok kiegészitenek ha kifelejtettem valamit!

Ja és hogy lesz e IAPLC aki belőle!
Szerintem tuti! (y)

Bár biztos kell majd finomítani rajta, de a srácok a közelben vannak és majd mennek nyüzsögni remélem! :)
A hátralévő idő szerintem elég arra hogy parvula mező bedurvuljun (10 centire a felszíntől fényhiány bizos nem lesz :))és a mohákból is lesz valami talán. ( bár ott az ingadozó keménység miatt lehet lesznek fejlődési gondok)

És egy érdekes kép hátulról:
(Viktor, majd ha lesz időd körbefotózhatnád rendesen ,hogy lehessen jól látni a brutál emelést)

20624801_268210898c2231ad1eb19d373017e3e6_l.jpg

Fiúk, minden elismerèsem, ez màr tènyleg profizmus, hogy ennyire minden a helyèn legyen!
A kezdetekről nem tudnàtok mèg pàr kèpet feltenni? Engem leginkàbb a talajemelès èrdekelne, vagyis hogy legelőször a köveket pakolgatjàtok a helyère, vagy ahogy emelkedik az èpítmèny úgy kerül bele, illetve mögè, mellè a talajjal való kitöltès? Az alsó kövek sincsenek ragasztva?
 
Fiúk, minden elismerèsem, ez màr tènyleg profizmus, hogy ennyire minden a helyèn legyen!
A kezdetekről nem tudnàtok mèg pàr kèpet feltenni? Engem leginkàbb a talajemelès èrdekelne, vagyis hogy legelőször a köveket pakolgatjàtok a helyère, vagy ahogy emelkedik az èpítmèny úgy kerül bele, illetve mögè, mellè a talajjal való kitöltès? Az alsó kövek sincsenek ragasztva?

Köszi!

Az alsó kövek sincsenek ragasztva! Nagyjából úgy csináltuk mint a hogy írtad, ahogy emelkedik az építmény úgy megy bele a talaj!

Képekkel kapcsolatban Viktort kellene megkérdezni!
Én nem is fényképeztem annyira el voltam merülve!:)
 
Fiúk, minden elismerèsem, ez màr tènyleg profizmus, hogy ennyire minden a helyèn legyen!
A kezdetekről nem tudnàtok mèg pàr kèpet feltenni? Engem leginkàbb a talajemelès èrdekelne, vagyis hogy legelőször a köveket pakolgatjàtok a helyère, vagy ahogy emelkedik az èpítmèny úgy kerül bele, illetve mögè, mellè a talajjal való kitöltès? Az alsó kövek sincsenek ragasztva?

@danyi03 fotóiból jobban látszik ez az állapot. Sajnos elég sok volt a teendő, mindent nem tudtunk megörökíteni. Egyébként szuperek lettek a fotók @danyi03 most tudtam csak végigpörgetni!

_MG_6458.jpg


_MG_6466.jpg
 
Back
Oldal tetejére