• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Scaper's Day Ozzy csapat - Blue Lagoon

Az előkészületekről annyit hogy méretes palakövet kifurkáltunk és a nagy fa egy alsó kiálló részihez hozzákötöztük, érdemes gyors-kötegelőt használni az nem szakad el és időtálló.
A fa három darabból tevődik össze. A fő darabhoz a másik két darabot a megfelelő pontokon kifurkáltuk és szintén kötegelővel rögzítettük (természetesen nem látszódnak)
Miután bekerült minden dekor az akváriumba, geotextíliával kibéleltük mintha egy zsák lenne. Elől a fa, oldalt pedig pár kő segített ennek a megtámasztásába hátul pedig az üveg. Miután elrendeztük került még egy kő a palára, biztos ami biztos nem szerettük volna ha felemelkedik az egész dekor. A geotextíliába került a táptalaj és egyéb finomságok (ADA Power Sand S, Penac P, Penac W, Tourmaline, Bacter 100) Ezt pedig ha jól rémlik Africana alzattal hintettük meg amíg el nem érte a megfelelő magasságot.
Nem bíztuk a véletlenre ezért félig feltöltöttük az akváriumot vízzel, hogy ellepje a talajt és meglássuk, hogy mindenhol jól tömít a geotextília. Az igazat megvallva voltak problémák de orvosolható volt némi geotextília tömködéssel a résekbe. Miután a talajt kicsit betömörítettük és leengedtük a vizet pótoltuk a talajt míg el nem érte a kívánt magasságot.

Valami hihetelen szèpèrzèkkel raktàtok össze ezt a fàt, megvoltam róla győződve, hogy ez egy darab, csak most nèztem, hogy a pici színeltèrès àrulkodó. Este mèg mutattam is a nagyobbik fiamnak, hogy "ezt nèzd, Anya mèg sosem làtott ilyen meseszèp fàt" ....
Nem tudom melyikőtök volt aki megalkotta, összelegózta, de ez gyönyörű! Jövő hèten be is megyek a boltba ès megmondom a Viktorèknak, hogy bàrmikor is lesz ez az aki szètszedve, ha eladó lesz a fa akkor csakis nekem nekem adhatjàk el! :)
Nagyon ügyesek vagytok, de tènyleg!
 
Hajdu pizzériája zárva volt? Vagy ott sem csinálnak jó pizzát?

Én utoljára a múlt évi nyaraláson ettem jó pizzát :) zseniális volt a tészta és a feltét is. És ezt minden alkalommal minden helyen meg tudták ismételni. Teljesen más értelmet nyert a pizza, mint nálunk.
Nálunk leginkább a gyorskaja kategória. A dobjunk rá mindent és majd lesz belőle valami :) Kenyértésztából persze mert nekünk azt kell..... gasztro témáról lehetne mesélni. Lehet inkább egy jó hortobágyi pallert kellett volna kérnünk :) Abban viszont mi vagyunk a jók :)

Nah off vége..... (más a liszt és az alapanyag is az olaszoknál itt ezért sem lehet jó)
 
Itt már nem fért bele több ág, de azért próbálkoztak :)

_MG_6469.jpg


megfúrták az ötletet :)

_MG_6489.jpg


_MG_6549.jpg


ezt a mozdulatot megjegyzem és begyakorlom. gondolom hasonlóan kell majd kivennem a lehulló bolbitis leveleket :)
holnaptól elmentem balettre :)

_MG_6591.jpg
 
Fiúk, ezt nagyon összelegóztátok!
Őrült vadregényes lett!
Ez lehetne Matyi következő amano óvodája!
 
Én utoljára a múlt évi nyaraláson ettem jó pizzát :) zseniális volt a tészta és a feltét is. És ezt minden alkalommal minden helyen meg tudták ismételni. Teljesen más értelmet nyert a pizza, mint nálunk.
Nálunk leginkább a gyorskaja kategória. A dobjunk rá mindent és majd lesz belőle valami :) Kenyértésztából persze mert nekünk azt kell..... gasztro témáról lehetne mesélni. Lehet inkább egy jó hortobágyi pallert kellett volna kérnünk :) Abban viszont mi vagyunk a jók :)

Nah off vége..... (más a liszt és az alapanyag is az olaszoknál itt ezért sem lehet jó)
Nem akarom reklàmozni, de az Ürömi Hüttèben nagyon jó pizzàt csinàlnak, ha arra jàrtok ki ne hagyjàtok!
 
Sikerült összeszedni a növénylistát, íme:

Riccardia chamedryfolia 2
Taxiphyllum sp. Flame 2
Taxiphyllum barbieri 2
Hemianthus callitrichoides Cuba 4
Anubias barteri v. nana Petite 5
Bolbitis heudelotii 2
Microsorum pteropus Trident 3
Microsorum Narrow 1
Eleocharis acicularis 1
Cryptocoryne Sunset 1
Rotala wallichii 1
Rotala sp. Vietnam 2
Rotala nanjeshan 2
Echinodorus Vesuvius 2
Pogostemon stellata 1
Pogostemon stellatus Octopus 1
Hydrocotyle verticillata 1
Hottonia palustris 1

---

S ami még kimaradt:

dekorhomok: ADA Colorado Sand

dekorkövek: manten kő
 
Back
Oldal tetejére