• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oase BioMaster szűrők

Nos megéri küzdeni:

Tegnapi OASE riport után felvettem ismét a kapcsolatot a német OASE-vel. "Tegnap mondta Thorsten Muck, hogy a böszme szűrő rajta van a listájukon. Mégis mikor várható és mekkora lesz?"
A válasz annyi volt, hogy nem mehet bele részletekbe, de az interzoon kint lesz és akkor megtudom a részleteket. Viszont ami ott kint lesz az általában következő év Január-Márciusában kerül a boltok polcaira - mondja.

Szóval 2019 Q1-ben jön a nagyobb szűrő. :asshat:

Tök kíváncsi vagyok, hogy tartják-e a szűrőformát és csak magasabb lesz, vagy szélesedik és új szivacsok is jönnek.
Ha tartják akkor nem tudnak túl sokat növelni a térfogaton ez a 23cm-es szélesség és 6,7L űrtartalom max 9L-ig tud elmenni ezzel a mérettel.

Remélem nem csak egy kis lépcsőt lépnek hanem méretet váltanak és lesz egy 14L esetleg 18 L is.

@viktorlantos : mivel van esély, hogy nem én nyerem meg a HAC-ot és nem megyek az interzoo-ra (nem is jelentkeztem, mert elbénáztam :) ) lehet arról szó esetleg, hogy a paraméter tábláját lefotózzátok ha tényleg kint lesz egy új OASE Biomaster? Köszönöm ha nem felejtitek el.
 
Sziasztok!

Mivel már elég régóta van forgalomban az Oase által készített szűrők sokasága, ezért meg merem kérdezni. Eheim szűrőkhöz képest milyen ek az Oase termékei? Minőségben, szerelhetőségbem, szűrési teljesítményben. Stb...


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok! Én azon gondolkodtam hogy hosszútávon érdemes lenne a szűrő tömítéseit kenőanyaggal kenni, mint ahogy az eheim szűrőknél is bevált. Meg persze a az elzáró karoknál!
 
Sziasztok! Én azon gondolkodtam hogy hosszútávon érdemes lenne a szűrő tömítéseit kenőanyaggal kenni, mint ahogy az eheim szűrőknél is bevált. Meg persze a az elzáró karoknál!
Ha nem pofozom, nekem ott nem jön ki víz. Legalábbis a 3db OASE Biomaster 600-nál nem volt ilyen gond.
 
Utoljára módosított:
Nagyon praktikus és masszìv dög a 600-as. Tök praktikus, hogy magától zárja el a vìz útjàt pucolásnál. Vagy a hallásom lett jobb vagy nem tudom mi van, de most hangosabbnak érzem mint az elején.
 
Az új aki alatt egy OASE Biomaster 250-es ketyeg hangtalanul és szivárgásmentesen! Egyszer - kétszer megrázom, azonnal köpi a bubikat vissza, így hamar légmentes lesz! A beindításánál egyszer kell csak megpumpálnom. A hálószobában van az aki, én vígan aludtam mellette, de az asszony vájtfülével rámparancsolt a halkításra, amit tojásszivaccsal oldottam meg, (hangelnyelő) így már az asszony is visszaköltözött a helyére!!!! :ROFLMAO:

16649541866_9031d75eb4_b.jpgP1080194 by Tamas Sztano, on Flickr']https://farm9.staticflickr.com/8656/16649541866_9031d75eb4_b.jpg Tamas Sztano[/url], on Flickr[/URL]
 
Neked a szekrénytestnek átadott rezgés nem volt jelentős, vagy egyszerre csak egy lépéssel közelítsünk a tökéleteshez?
Köszönöm hogy megmutattad a szekrénybélést!
 
Neked a szekrénytestnek átadott rezgés nem volt jelentős, vagy egyszerre csak egy lépéssel közelítsünk a tökéleteshez?
Köszönöm hogy megmutattad a szekrénybélést!
Az oase eleve gumi labakon all, tovabba a linoleum ala tettem egy vekony polifirm reteget. Nincs rezges.
 
Nekem jó 6-8 hónap használat után jött elő, hogy az előszűrő cseréje után (meg teljes megbontáskor) ereszt az oldalánál... Nem tudom eldönteni, hogy pontosan honnan, de mérhető mennyiségű folyik ki (kb. 1/2 - 1 liter között), aztán kb. 45 perc után eláll. Mindig az előszűrő oldalán "Lock" felirata alatt látható a kis folyás...
Próbáltam lazábbra "tömni" a szűrőt, de nem segített...Látom, mások is panaszkodtak. Ilyet tapasztaltatok ti is? Van rá megoldás?
View attachment 44951


Most mésfél éves a szűrőm és szinte szóról-szóra úgy jártam, mint Áron. Nem tudom, hogy született-e közben vkinek vmilyen megoldás erre a problámára. Már többször is szétszedtem és összeraktam, de még mindig szivárog :(
 
Most mésfél éves a szűrőm és szinte szóról-szóra úgy jártam, mint Áron. Nem tudom, hogy született-e közben vkinek vmilyen megoldás erre a problámára. Már többször is szétszedtem és összeraktam, de még mindig szivárog :(

Lehet a tömítések rendetlenkednek.

Kemény vízzel használod? Érdemes minden szűrőnél márkától függetlenül rendszeresen ápolni őket. Fejtömítés, adapterek tömítései. Lágy víznél sokkal később jelentkeznek hasonló gondok általánosságban.
 
Back
Oldal tetejére