• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oase BioMaster szűrők

a 'nagy kedvencem' belső szűrő helyett gyárthatnának nagyobb külső szűrőket... mindenki jobban járna :D
 
Írtam most még egy levelet a németeknek, de másik email címre...hátha. Egyszer már válaszoltak egy levelemre 1 éve.
 
Nem tudom mit varsz konkretan. :)
Állásfoglalást, amit hivatalosan úgysem adnak ki. :)

a, nem fognak válaszolni mert nincs rá normális válaszuk, így inkább nem beszélnek. Ez lesz 90%
b, válaszolnak valami használhatatlant 9,999%
c, elmondják, hogy tervben van 2 nagyobb verzió egy 1000-es és egy 1500-as, hogy mikor kerül a boltba arról nem adhat ki információkat. ,0001%

Na erre a C-re várok. :D :D

Ja meg arra várok, azon agyalok, hogy most mi a fenét csináljak..igazából te se tudsz tippet adni. Van két OASE 600-am, de optiwhite 360L-re vágyok. :D Harmadik már nem fér be és nem is érzem járható útnak.
 
Utoljára módosított:
gazából te se tudsz tippet adni. Van két OASE 600-am, de optiwhite 360L-re vágyok.

Miért ne tudnék? Max nem írtam. Eléggé határozottan leírtad, hogy a jelenlegi szűrés kevés. Kevés is lesz a 360-ra.
Lehet érdemes lenne rádobni egy 2080-at és egy OASE Biomaster 600-at. A másikat meg eladod.

Most már gép mellől könnyebb írni. Szóval azért is kérdeztem mit vársz a választól, mert ha van is ilyen terv, nem fognak beavatni.
Pár hónapja volt itt az Oase fejlesztési mérnöke aki a OASE Biomaster sorozatért is felelt. Az interzoon is jeleztük az igényeket, most is. A gyártó láthatóan most nem invesztál.
Itt lesz az Oase nagyfőnök februárban. Tőle sem várok pozitív dolgot. Ha van ilyen terv az interzoon kiderül. Az lenne a legjobb alkalom a bejelentésre. Az ott megjelenő fejlesztésekről viszont senki sem beszél. Más márkánál sem.
 
Miért ne tudnék? Max nem írtam. Eléggé határozottan leírtad, hogy a jelenlegi szűrés kevés. Kevés is lesz a 360-ra.
Lehet érdemes lenne rádobni egy 2080-at és egy OASE Biomaster 600-at. A másikat meg eladod.

Most már gép mellől könnyebb írni. Szóval azért is kérdeztem mit vársz a választól, mert ha van is ilyen terv, nem fognak beavatni.
Pár hónapja volt itt az Oase fejlesztési mérnöke aki a OASE Biomaster sorozatért is felelt. Az interzoon is jeleztük az igényeket, most is. A gyártó láthatóan most nem invesztál.
Itt lesz az Oase nagyfőnök februárban. Tőle sem várok pozitív dolgot. Ha van ilyen terv az interzoon kiderül. Az lenne a legjobb alkalom a bejelentésre. Az ott megjelenő fejlesztésekről viszont senki sem beszél. Más márkánál sem.

Köszönöm a tanácsot. Nálatok melyik akva alatt van egy ilyen 2080-as? 650-es alatt mi van?
 
A 120x45x45 és a 150x60x50 alatt 2db 2080 van, mindkettőnél maxon mennek a szűrők.
 
Nem tudom mit varsz konkretan. :)
Megjött a válasz...olyan válasz amire nem számítottam, pedig így utólag egyértelmű, hogy egy gyártó ezt fogja válaszolni.

360L-eshez hány Oase 600L-es szűrő kell? Hát egy is elég. :D :D :D

" A 360L high tech aquarium should be fine running on just a single OASE Biomaster 600. This filter is rated up to a 600L aquarium with average fish stocks. "

Itt fel lehetne adni, mert nem fognak engedni a gyártói elképzelésükből.

De én még akkor is írok nekik...mert ilyen vagyok. Van valahol egy oldal ahol nevesebb akvakertészek esetleg nyertes akvakertészeknek ott van az akváriumuk paraméterekkel együtt?
Pl a 2017-es 2016-os IAPLC győztesek akváriumai.
 
Megjött a válasz...olyan válasz amire nem számítottam, pedig így utólag egyértelmű, hogy egy gyártó ezt fogja válaszolni.

360L-eshez hány Oase 600L-es szűrő kell? Hát egy is elég. :D :D :D

" A 360L high tech aquarium should be fine running on just a single OASE Biomaster 600. This filter is rated up to a 600L aquarium with average fish stocks. "

Itt fel lehetne adni, mert nem fognak engedni a gyártói elképzelésükből.

De én még akkor is írok nekik...mert ilyen vagyok. Van valahol egy oldal ahol nevesebb akvakertészek esetleg nyertes akvakertészeknek ott van az akváriumuk paraméterekkel együtt?
Pl a 2017-es 2016-os IAPLC győztesek akváriumai.


Nem tudom mit varsz konkretan. :)
 
Megjött a válasz...olyan válasz amire nem számítottam, pedig így utólag egyértelmű, hogy egy gyártó ezt fogja válaszolni.

360L-eshez hány Oase 600L-es szűrő kell? Hát egy is elég. :D :D :D

" A 360L high tech aquarium should be fine running on just a single OASE Biomaster 600. This filter is rated up to a 600L aquarium with average fish stocks. "

Itt fel lehetne adni, mert nem fognak engedni a gyártói elképzelésükből.

De én még akkor is írok nekik...mert ilyen vagyok. Van valahol egy oldal ahol nevesebb akvakertészek esetleg nyertes akvakertészeknek ott van az akváriumuk paraméterekkel együtt?
Pl a 2017-es 2016-os IAPLC győztesek akváriumai.
kérdezd meg hogy 601L-es akváriumhoz terveznek-e nagyobb szűrőt gyártani...
 
kérdezd meg hogy 601L-es akváriumhoz terveznek-e nagyobb szűrőt gyártani...
Ez nekem is eszembe jutott, csak azért nem tettem meg, mert arra azt válaszolják, hogy az már nem lakásba való ők meg oda gyártanak terméket.
 
Hát bekövetkezet az Oase szaembere másik céghez irányított :D :D
"Hi,

You are correct, I only have a low-tech tank at home. However, I have set up and maintained several high-tech planted tanks and also studied aquarium systems for 2 years.

The OASE Biomaster cannot be directly compared to the Eheim filters, this is due to our pre-filter which can be cleaned weekly to remove any particles before they have a chance to break down and add unwanted nutrients to the aquarium. This allows the rest of the filter to work very efficiently as a biological filter as this does not block with detritus.

It is also worth noting that bacteria will colonise all parts of the aquarium and a heavily planted tank will have a very high biological surface area even without a filter attached.

Normally the reason for opting for large oversized filters is to increase the flow in the aquarium, to combat this without the need to house additional filters is to use powerheads. These can be used in set ups that hide the equipment, however, aquariums set up in an iwagumi style or other low and flat aquascapes benefit from glass lily pipes connected to the external filter to keep visible equipment to a minimum. Of course using glass lily pipes will increase maintenance and powerheads should be used to achieve a ‘lower’ maintenance set up.

Flow rate in a high-tech aquarium is key as this will keep particles in suspension while also distributing CO2 around the tank effectively.

Unfortunately we do not have a larger filter available and if you would like a much larger biological filtration you may be best to look at another manufactures filter if using multiple filters is not possible.

Please let me know if you have any queries."


S igazából nekem ennyi elég. Akartam, hogy lássanak egy ügyféligényt, ez megvolt.
 
Back
Oldal tetejére