• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oase BioMaster szűrők

Most mésfél éves a szűrőm és szinte szóról-szóra úgy jártam, mint Áron. Nem tudom, hogy született-e közben vkinek vmilyen megoldás erre a problámára. Már többször is szétszedtem és összeraktam, de még mindig szivárog :(
Itt a fórumon felajánlották a Green Aqua-s srácok, hogy megnézik. Bevittem, a tömítéseket szilikonnal megkenték (a "vödör tetején körbe"), és ettől meg is javult.
Nem volt begyűrődés, vízkő vagy más lerakódás alatta, de ezeket érdemes megnézni.
Két dolog tűnt még fel:
1. A szűrő tálcák ~0,7 mm mélyen egymásba csúsznak. Eleve nem tökéletes az illeszkedésük (elvetemedik a formája), másrészt a töltet (főleg kemény anyag) elég, ha egy ponton megemeli. Ettől aztán feszülhet a tető...
2. Ha kézzel is pumpál az ember beindításkor, akkor mindig jön ki víz a pumpa mellett. Ilyenkor a víz nagyja egyből kifröccsen, és utána max. max. 10-20 mp-ig folydogál az oldalán .
 
Itt a fórumon felajánlották a Green Aqua-s srácok, hogy megnézik. Bevittem, a tömítéseket szilikonnal megkenték (a "vödör tetején körbe"), és ettől meg is javult.
Nem volt begyűrődés, vízkő vagy más lerakódás alatta, de ezeket érdemes megnézni.
Két dolog tűnt még fel:
1. A szűrő tálcák ~0,7 mm mélyen egymásba csúsznak. Eleve nem tökéletes az illeszkedésük (elvetemedik a formája), másrészt a töltet (főleg kemény anyag) elég, ha egy ponton megemeli. Ettől aztán feszülhet a tető...
2. Ha kézzel is pumpál az ember beindításkor, akkor mindig jön ki víz a pumpa mellett. Ilyenkor a víz nagyja egyből kifröccsen, és utána max. max. 10-20 mp-ig folydogál az oldalán .

Én is megkentem szilikonzsìrral az enyémet, mert száraznak véltem a tömìtéseket.

A kosarak kivitelezése tényleg elég gázos, kell vele játszani néha.

Ha megpumpálom, nálam is tolja mellette a vizet, ha nem nyomkodom, nem ereszt.

Ezeket leszàmìtva nagyon szeretem.
 
Én is megkentem szilikonzsìrral az enyémet, mert száraznak véltem a tömìtéseket.

A kosarak kivitelezése tényleg elég gázos, kell vele játszani néha.

Ha megpumpálom, nálam is tolja mellette a vizet, ha nem nyomkodom, nem ereszt.

Ezeket leszàmìtva nagyon szeretem.
Én is szeretem. Annyi extra, hogy az előszűrő nagyon sűrű, és hamar elkoszolódik. Nekem van, hogy még a heti gyakoriságnál is sűrűbben (kellene) kipucolnom. Bár ez előny is annyiból, hogy utána csak egy réteg perlonvatta van, minden mást matrix-szal tölthettem fel.
 
Én is szeretem. Annyi extra, hogy az előszűrő nagyon sűrű, és hamar elkoszolódik. Nekem van, hogy még a heti gyakoriságnál is sűrűbben (kellene) kipucolnom. Bár ez előny is annyiból, hogy utána csak egy réteg perlonvatta van, minden mást matrix-szal tölthettem fel.

Én a szìvóág végére húztam egy szivacsot, ìgy az előszűrő tovább bìrja. A gyári tényleg baromi sűrű, egyszerűen nem értem, miért ilyennel csomagolják.
 
Én a szìvóág végére húztam egy szivacsot, ìgy az előszűrő tovább bìrja. A gyári tényleg baromi sűrű, egyszerűen nem értem, miért ilyennel csomagolják.
Azert, hogy fizess a 30ppis eloszuro szivacs szettert, amit pl mi meg is vettunk es onnantol nem volt vele korai dugulas gond.
 
Én is megkentem szilikonzsìrral az enyémet, mert száraznak véltem a tömìtéseket.

A kosarak kivitelezése tényleg elég gázos, kell vele játszani néha.

Ha megpumpálom, nálam is tolja mellette a vizet, ha nem nyomkodom, nem ereszt.

Ezeket leszàmìtva nagyon szeretem.

A Tetra szűrőkosár kivitelezése is megér egy misét, szemernyivel nem jobb mint az Oase szűrőké.
Elhajlik, főleg ha nehezebb szűrőanyag van benne, nehezen csúszik egymásba... nem egyszer és nem kétszer szedtem már szét az 1200-asaimat, szóval van benne rutinom, de még mindig meg tud szivatni.
Eheim Prof1 széria az etalon: erős anyagú kosarak, a csonkoknál gumi tömítés ergo nem kell belecsúsztatni semmit semmibe... fél kézzel félálomban szét- és összerakom bármikor.
 
Lehet a tömítések rendetlenkednek.

Kemény vízzel használod? Érdemes minden szűrőnél márkától függetlenül rendszeresen ápolni őket. Fejtömítés, adapterek tömítései. Lágy víznél sokkal később jelentkeznek hasonló gondok általánosságban.


Sajnos kemény vízzel használom... Ugyanakkor még sohasem szivárgott minimális mértékben sem, pedig már párszor szétkaptam. A hétvégén mátrixra cseréltem az alsó két kosarat is, a legfelsőben meghagytam az eredetit. Lehet, hogy az illesztés nem sikerült tökéletesen :nailbiting:

Most jöttem meg melóból, még az este újra szétkapom, megpróbálom megtalálni a hibaforrást (ha már kaptam egy sor jó ötletet :) ).

Köszi mindenkinek a segítséget, jelentkezem, ha sikerrel jártam (y)
 
Sajnos kemény vízzel használom... Ugyanakkor még sohasem szivárgott minimális mértékben sem, pedig már párszor szétkaptam. A hétvégén mátrixra cseréltem az alsó két kosarat is, a legfelsőben meghagytam az eredetit. Lehet, hogy az illesztés nem sikerült tökéletesen :nailbiting:

Most jöttem meg melóból, még az este újra szétkapom, megpróbálom megtalálni a hibaforrást (ha már kaptam egy sor jó ötletet :) ).

Köszi mindenkinek a segítséget, jelentkezem, ha sikerrel jártam (y)

Majd írj, mi lett a vége!
 
Tegnap csak addig jutottam, hogy kiszedtem a kosarakat, eligazgattam a mátrixot, de ugyanúgy szivárog. Ma reggel vettem szilikonzsírt, az lesz a következő lépés, hogy szétkapom a fejrészt. De ez már csütörtökre marad, mert most folyamatosan dolgozom reggeltől-estig. Remélem ez lesz a megoldás, mert utána zsinórban megint meló, nem lesz időm és energiám foglalkozni vele pár napig.
 
Remélhetőleg végérejártam a történetnek, megszűnt a szivárgás!

A megoldást a fejrész és a vödör közötti tömítés szilikonzsírral való megkenése jelentette. Azért szétszedtem a fejrészt is, ott is csináltam egy nagytakarítást. Volt némi lerakodás, igaz, nem túl jelentős, valószínűleg ez nem befolyásolta az előzményeket.

Óvatosságból még pár napig egy tárolóedényt hagyok a szűrő alatt, mert nem szeretném újra eláztatni a szekrényt :)

Mégegyszer köszönöm a tanácsokat mindenkinek, remélhetőleg hasznosak lesznek ezek az információk mindazoknak, akik a jövőben hozzám hasonlóan járnak és keresik a megoldást.
 
Remélhetőleg végérejártam a történetnek, megszűnt a szivárgás!

A megoldást a fejrész és a vödör közötti tömítés szilikonzsírral való megkenése jelentette. Azért szétszedtem a fejrészt is, ott is csináltam egy nagytakarítást. Volt némi lerakodás, igaz, nem túl jelentős, valószínűleg ez nem befolyásolta az előzményeket.

Óvatosságból még pár napig egy tárolóedényt hagyok a szűrő alatt, mert nem szeretném újra eláztatni a szekrényt :)

Mégegyszer köszönöm a tanácsokat mindenkinek, remélhetőleg hasznosak lesznek ezek az információk mindazoknak, akik a jövőben hozzám hasonlóan járnak és keresik a megoldást.

Nálam is ez oldotta meg :)
 
Sziasztok! Nekem kb 3 hónapja van meg az Oase 600-as szűrőm és azóta kisebb nagyobb szünetekkel nyomja magából a levegőt!
Nincs erre valami ötletetek? Segítségeteket előre is köszönöm!
 
Sziasztok! Nekem kb 3 hónapja van meg az Oase 600-as szűrőm és azóta kisebb nagyobb szünetekkel nyomja magából a levegőt!
Nincs erre valami ötletetek? Segítségeteket előre is köszönöm!

Nekem minden hozzányúlás után finoman kell billegtetni, hogy a kivezető cső felé tereljem a bent rekedt levegőt. Utána még 1 (max. 2 napig) zajosabb kicsit.

Esetleg azt nézd meg, hogy a felszínt leszívó csonk zárva van-e az elszívó ágon. (Ott elvileg szívhat be levegőt.)
 
Hát nekem üveg kifolyó csövem van nincs ilyen csonk rajta! De többször billegtettem hogy kimenjen a levegő de valahogy mindig újra termelődik benne!
 
Nem nagyon szeretném de akkor kénytelen vagyok visszavinni a Green-be mert ezzel már nem tudok mit kezdeni csak elég macerás!
 
Újra elkezdett szivárogni a szűrőm.

Kivettem a szekrényből, mert újratelepítettem az akit. Most egy vödörben vannak a halak, mellette a szűrő. Már kétszer újrakentem, de nem segített, több helyen is ereszt :(
 
Back
Oldal tetejére