• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oase BioMaster szűrők

Tegnap vízcsere, előszűrő tisztitás , szűrő mozgatása CO2 palack csere miatt, de a fejet nem vettem le, erre reggelre kb 4l víz folyt ki belőle (szerencsére Műa. dobozban van). Ezt is csak a vízszint hirtelen csökkenése miatt vettem észre (mondom magamnak: ennyi nem párologhatott el az éjszaka, hiába mennek a ventik).

Biztos hogy nem a tetején az előszűrő vagy levehető csőcsatlakozóknál van a probléma (akkor ott megállt volna a víz a bemélyedéseknél). Akkor már csak a fejtömítésnél lehet a baj. Miért?

Most izgulok hogy mi lesz mire hazaérek.
Hogy lehet az ilyen problémákat megelőzni?
 
Nalunk tavaly majusi a szuro (350-es), semmi baja, de minden karbantartasnal kap szilikon sprayt minden tomites. Eddig egyszer volt folyas az egyik fogantyunal, mert a Seachem Purigen zacsizarot sikerult odacsipni.
 
Egyszer nekem is eláztatta a szekrényemet, de azóta szétszedtem-összeraktam (az előszűrő felső részét is), és most jó. Egyedül akkor köpi a vizet, ha nyomkodom a feltöltőpumpát. Akkor viszont mindig...
 
A tömítéseket minden szűrőnél ápolni kell. Ha kemény vízzel akvarizáltok akkor méginkább. Minden eset egyedi de azért jellemző, hogy a külső szűrő elég mostohagyerek mindenhol.

Ez nem zárja ki a hiba lehetőségét, de sok ezer eladott külső szűrő után azért legtöbbször felhasználói hibára vezethető vissza a problémák nagy része. Mi így látjuk.
 
Megoldódott: az egyik csőcsatlakozás (nem a szűrőnél) eresztett. Egy bilinccset feltettem és nem volt gond. Szerencse volt hogy a cső hurok alja a szűrőt tartalmazó dobozba lógott, így oda csöpögött a viz.
Annyi köze van az Oase-hoz hogy a szűrőhöz kapott elég merev barna cső a bűnös, szerintem elmerevedett, és már nem volt elég rugalmas.

A szűrővel van a baj-hoz: amúgy imádom a OASE Biomaster-t, én is inkább az itteni fórumon időnként megjelenő szivárgog, folyik miatt kezdtem gyanúsítani. De ugye akiknél tökéletesen működik azok nem szoktak pár havonta beirni hogy még mindig jó :).

Nekem mindettől függetlenül ijesztő a 8 óra alatt 2-3l víz a dobozban:

w8b9lhL0gno8NIIqpezewRwc1EzXfiA17FbdB7ZSskrLCreTu7wdFEBXqEoA?width=768&height=1024&cropmode=none.jpg
 
Megoldódott: az egyik csőcsatlakozás (nem a szűrőnél) eresztett. Egy bilinccset feltettem és nem volt gond. Szerencse volt hogy a cső hurok alja a szűrőt tartalmazó dobozba lógott, így oda csöpögött a viz.
Annyi köze van az Oase-hoz hogy a szűrőhöz kapott elég merev barna cső a bűnös, szerintem elmerevedett, és már nem volt elég rugalmas.

A szűrővel van a baj-hoz: amúgy imádom a OASE Biomaster-t, én is inkább az itteni fórumon időnként megjelenő szivárgog, folyik miatt kezdtem gyanúsítani. De ugye akiknél tökéletesen működik azok nem szoktak pár havonta beirni hogy még mindig jó :).
Jelentem, bilincshasználat mellett, még mindig jó a 250-es!!!!;)

upload_2018-8-7_11-17-51.png
 
Azért az elég gagyi, hogy fém csőbilinccsel kell vacakolni egy prémium szűrőnél...
Én mind az Oase mind az Eheimet bilincsezem. A csőtől függ ami rajta van kell-e mivel az meg merevedhet.

Én egyébként pont az Oase barna csövön érzem azt, hogy nem merevedik 2 év után sem. Fent épp azt marasztalta el valaki. A GA-st 4 havonta csippenteni, vagy melegíteni kell.
 
Még az Eheim csövek között is van különbség, amit tavaly a 2213-hoz kaptam könnyen hajlítható, ruganyos volt. Az idén vásárolt EccoPro-hoz viszont egy nagyon merev csövet sikerült adniuk, nagyon nehéz volt vele dolgozni, pedig ugyanaz a méret, ugyanaz a fajta.
 
Jelentem, bilincshasználat mellett, még mindig jó a 250-es!!!!;)
Nem GA-ban vett szilikoncsövet használsz, mert akkor az lehet a gond. A szűrők mellé adott csövek 16/22-esek, viszont a GA-s meg csak 16/20-as , és vannak olyan visszafelé szorítós csőcsatlakozások, ahol hiányzik ez 2 mm plusz merevség illetve falvastagság. Jártam már úgy, hogy kénytelen voltam az Eheim zöld csövét használni mert a GA-s egyszerűen nem tömített, illetve rá sem lehetett rendesen szorítani a csőcsonkra.
Ez pont az az ominózus eset a CO2 atomízerrel
https://img1.indafoto.hu/1/1/141691...7425_c39b024b099f91ece2652b117a6e6101_xxl.jpg
 
Pedig a GA csövek tényleg jó minőségűek, de én is azért nem használom, mert hiányzik az a 2mm hogy rászorítsa a csonkra a csavarós bizé a csövet...
Evvan.
 
Pedig a GA csövek tényleg jó minőségűek, de én is azért nem használom, mert hiányzik az a 2mm hogy rászorítsa a csonkra a csavarós bizé a csövet...
Evvan.
Lehet, hogy akkor ebbe futottam bele. Ugyan te vagy a harmadik aki leírja, de most fogom fel ez mit is jelent a mindennapi használatba.
 
A tömítéseket minden szűrőnél ápolni kell. Ha kemény vízzel akvarizáltok akkor méginkább. Minden eset egyedi de azért jellemző, hogy a külső szűrő elég mostohagyerek mindenhol.

Ez nem zárja ki a hiba lehetőségét, de sok ezer eladott külső szűrő után azért legtöbbször felhasználói hibára vezethető vissza a problémák nagy része. Mi így látjuk.


Viktor,

Ha vmikor csináltok az üzletben egy Oase karbantartást, dobjatok már össze légyszi vmilyen kis videót róla. Nem kizárt, hogy mi csinálunk rosszul vmit...de legalább tudjuk, hogy mit :) Szerintem a leendő tulajoknak is sokat segítene.

Köszi szépen
 
Back
Oldal tetejére